УКР РУС  


 Головна > Публікації > Церква і суспільство  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 80 відвідувачів

Теги
церква та політика комуністи та Церква Патріарх Алексій II розкол в Україні УПЦ КП Мазепа Предстоятелі Помісних Церков секти українська християнська культура монастирі та храми України милосердя церква і суспільство Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і влада церковна журналістика шляхи єднання Вселенський Патріархат 1020-річчя Хрещення Русі Священний Синод УПЦ Доброчинність молодь постать у Церкві автокефалія Католицька Церква Церква і політика конфлікти Президент Віктор Ющенко УГКЦ Приїзд Патріарха Кирила в Україну Києво-Печерська Лавра Археологія та реставрація забобони Голодомор педагогіка іконопис Церква і медицина Ющенко діаспора вибори краєзнавство


Рейтинг@Mail.ru


ДОКУМЕНТ: Звернення членів ВРЦіРО до народних депутатів ВРУ VI скликання

  23 листопада 2007ЗВЕРНЕННЯ
Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій
до новообраних народних депутатів України

Шановні народні депутати України!

Ми, керівники Церков і релігійних організацій України, звертаємося до вас у день, коли ви приступаєте до виконання обов'язків, покладених на вас Богом та волевиявленням українського народу.

Волею народу сьогодні ви покликані до високого і відповідального служіння. Саме тому ви носите звання «народних депутатів». Вас обрав народ для того, щоб ви, через складення справедливих і мудрих законів, служили йому. Довір'я народу - найвище благо для вас, ознака Божого покликання на служіння добру і правді. Втратити цю довіру, зганьбити покликання - сором. Важко здобути довіру, але дуже легко її втратити. Український народ покликав вас творити закони - тож виправдайте його довіру. Народний депутат, як і кожен, хто наділений державною владою, повинен пам'ятати, що суспільне благо, а не особисті, родинні, товариські чи партійні інтереси та зобов'язання - найвища цінність серед світських категорій. Служити Україні, її народу, частиною якого ви є - ось те, до чого ви покликані сьогодні.

Добрим порадником у виконанні свого високого покликання для кожного з вас нехай буде голос совісті. Він допоможе розпізнати, де правда, а де її викривлення. Для того, хто прислухається до її голосу, совість стане добрим помічником у боротьбі зі спокусами владолюбства, гордості, марнославства, грошолюбства, гніву, ненависті та іншими.

Разом з іншим суспільними силами ми хочемо наголосити на тому, що одним з найбільш ганебних явищ, яке непокоїть український народ, є корупція - використання владних повноважень з корисливою метою. Вона має різні форми, включно з політичною корупцією, коли заради влади політик обманює сподівання своїх виборців. Переконані, що всяка корупція є не тільки суспільний злочин, але й гріх. І навіть якщо земний суд не покарає злочинця-корупціонера, необхідно пам'ятати, що Суду Божого, нелицемірного і непідкупного, він не уникне. Сподіваємося, що через прийняття належних законів та інші форми парламентської діяльності ви зробите значний внесок у подолання корупції.

Серед багатьох інших проблем перед вами постануть і ті, на розв'язанні яких ми хотіли би особливо наголосити. Це низький духовно-моральний рівень суспільства, який треба підіймати спільними зусиллями. Для цього було б добре на найвищому рівні затвердити спеціальну програму духовно-морального розвитку суспільства. Бо не вирішена сьогодні проблема падіння суспільної моралі та рівня духовності завтра обернеться посиленням демографічної кризи, зростанням злочинності та іншими суспільними лихами, наслідки яких позначаться на економці держави та рівні добробуту кожного.

На жаль мала увага приділяється таким проблемам сьогодення та майбутнього, як екологія, демографічна криза, наркоманія, алкоголізм, СНІД, загрози традиційним родинним цінностям. Є загрози також і фундаментальним свободам: совісті, віросповідання, висловлювання, безпечного довкілля. З усіх цих проблем потрібно разом шукати вихід.

Особливе занепокоєння викликає проблема справедливості у судовій системі. Всі суспільні сили розуміють, що судочинство потребує докорінного реформування, щоб воно дійсно стало системою правосуддя. Допоки кожен не матиме можливості захистити свою правоту в суді у відповідності до закону та справедливості, доти Україна не стане повноцінною державою.

Потребують вашої уваги також і злободенні проблеми життя конфесій. Нагадаємо, що переважна більшість громадян України, ваших виборців, є віруючими. Тому вважаємо, що неувага та нехтування думкою релігійної складової суспільства є проявом недостатньої політичної зрілості, який знаходитиме відповідну оцінку в суспільстві. Гіркий досвід вчить, що депутати попереднього скликання Верховної Ради недостатньо звертали увагу на наші неодноразові пропозиції і прохання. Сподіваємося, що з вами Церквам і релігійним організаціям вдасться налагодити плідну співпрацю на засадах партнерства та рівного ставлення до всіх конфесій. Зі свого боку ми готові подати узгоджені пропозиції щодо питань, які потребують законодавчого регулювання і сподіваємося на їхнє належне розв'язання.

Церкви і релігійні організації - важлива і невід'ємна складова суспільства. Нам, як і всім громадянам, не байдуже, якою буде Україна. Особливо це стосується питань духовності і моралі, які безпосередньо поєднуються з питаннями віри. Тому Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій буде і надалі звертати пильну увагу на те, наскільки суспільне, політичне, державне життя відповідають високим духовним і моральним ідеалам. Ми намагатимемося вчасно реагувати на виклики сьогодення, підтримувати добро і правду та викривати зло й оману, від кого б вони не походили.

Шановні народні депутати України!

Сьогодні ви склали урочисту присягу. Ваші слова почули не тільки люди, але й Бог. І саме Він стане вам помічником у втіленні цих слів у життя навіть тоді, коли здаватиметься, що ніхто інший не дасть вам підтримки. Сьогодні ви покликані стати на сторожі добра і хвалити добро, заохочуючи український народ до добродійності. Сьогодні у ваші руки вкладається меч закону, який має карати зло і несправедливість. Ми та всі вірні наших Церков і релігійних організацій молимося за те, щоб Господь наділив вас державницькою мудрістю, мужністю, великою любов'ю до України та її народу, захистив від усіх спокус і дав сили достойно нести тягар законотворчого служіння.

Нехай Боже благословення перебуває зі всіма вами!

23 листопада 2007 р.

З глибокою повагою,

Володимир - Предстоятель Української Православної Церкви, Митрополит Київський і всієї України;
Філарет - Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату, Патріарх Київський і всієї Руси-України;
Любомир (Гузар) - Верховний Архієпископ Української Греко-Католицької Церкви, Кардинал;
Маркіян Трофим'як - Заступник Голови Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України, Єпископ;
Мефодій - Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви, Митрополит Київський і всієї України;
В'ячеслав Нестерук - Голова Всеукраїнського Союзу об'єднань євангельських християн баптистів;
Михайло Паночко - Єпископ Церкви християн віри євангельської України;
Леонід Падун - Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви;
Андрій Гамбург - Президент Синоду Німецької євангелічно-лютеранської церкви України;
Григоріс Буніатян - Архієпископ Української Єпархії Вірменської Апостольської Церкви;
В'ячеслав Горпинчук - Єпископ Української Лютеранської Церкви;
Володимир Крупський - Президент Української Уніонної Конференції Церкви адвентистів сьомого дня;
Анатолій Глуховський - Перший заступник Голови Союзу вільних церков християн віри євангельської;
Яків Дов Блайх - Головний рабин м. Києва та України, Президент Об'єднання іудейських релігійних організацій України;
Ахмед Тамім - Муфтій Духовного управління мусульман України;
Еміралі Аблаєв - Муфтій Духовного управління мусульман Криму;
Григорій Комендант - Президент Українського Біблійного Товариства.

РІСУ