УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Соціальне служіння  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 81 відвідувачів

Теги
постать у Церкві іконопис УГКЦ Вселенський Патріархат діаспора Археологія та реставрація педагогіка Церква і медицина розкол в Україні Києво-Печерська Лавра Церква і влада монастирі та храми України Предстоятелі Помісних Церков комуністи та Церква Патріарх Алексій II Президент Віктор Ющенко Голодомор Католицька Церква Священний Синод УПЦ Мазепа 1020-річчя Хрещення Русі українська християнська культура церква і суспільство УПЦ КП церковна журналістика шляхи єднання Церква і політика церква та політика Доброчинність Приїзд Патріарха Кирила в Україну автокефалія краєзнавство вибори молодь забобони милосердя секти конфлікти Ющенко Митрополит Володимир (Сабодан)


Рейтинг@Mail.ru


ДНІПРОПЕТРОВСЬК. Керівник прес-служби виступив перед учасниками круглого столу з доповіддю «Православ'я і слов'янська єдність»

  28 травня 2008У рамках святкування Днів слов'янської писемності й культури та 1145-річчя створення слов'янської писемності 22 травня у Дніпропетровській обласній раді відбувся круглий стіл на тему «Слов'янська єдність». У форумі взяли участь представники обласної й міської влади, посольства Російської Федерації в Україні, депутати, наукові співробітники вузів міста, історики, краєзнавці, філологи, філософи, письменники й журналісти. Також на круглий стіл було запрошено й духовенство Дніпропетровської єпархії УПЦ. З благословення митрополита Дніпропетровського й Павлоградського Іринея в роботі засідання брали участь секретар єпархії протоієрей Валентин Цешковський, керівник Центру православної культури «Лествиця» протоієрей Ігор Собко, керівник прес-служби Дніпропетровської єпархії диякон Георгій Скубак і клірик єпархії протоієрей Сергій Посунько.

До порядку денного для обговорення був включено низку цікавих і актуальних питань сьогодення - спільність історії й спільність культури України, Росії, Білорусі; мова, писемність, культура як універсальні цінності; історичні, психологічні й політичні аспекти в питанні про слов'янську ідентичність і сучасну геополітику; мова й культура як сфера реалізації й самоідентифікації. Також була розглянута проблема законодавчого захисту російської й української мов від процесу англіканізації.

Одним з найважливіших питань, обговореним на зустрічі була тема Православ'я, як єдиного кореня сучасної культури більшості слов'ян. Доповідь на тему «Православ'я і єдність слов'ян» прочитав керівник єпархіальної прес-служби диякон Георгій Скубак.

У його виступі була особливо підкреслена важливість Православної віри і її культуротворча сутність: «Православ'я є могутнім духовно-консолідуючим фактором об'єднання слов'янського миру. Протягом  багатьох століть слов'яни й Православ'я сприймалися як синоніми. Цьому є історичне й, якщо хочете, провіденціальне пояснення. Святі рівноапостольні брати Кирило й Методій, творці нашої писемності, яка поклала початок історичного життя нашим народам, дали нам її як дар грецької православної віри. До 17 століття слов'яни зі «словенами», народом, що має слово Боже. Здається, саме ця якість дозволила нам у тисячолітній, сповненій війнами, історії, не тільки вижити, уникнувши трагічної долі древніх народів (хазар, половців, печенігів), але стати охоронцями й продовжувачами великої східно-християнської традиції. Православ'я сформувало нашу ментальність, це наша тисячолітній рідний дім».

Наприкінці  доповідач зазначив, що «Православна Церква прийматиме будь-яку ініціативу, спрямовану на зміцнення різноманітних зв'язків братніх слов'янських народів. У наші дні мова може йти тільки про організації, що поєднує рівноправні незалежні слов'янські держави на багатоконфесійній основі. Духовно-методологічний ключ до такого висновку міститься в православному вченні про віротерпимість. Хай же в єднанні братів тріумфує розумна віротерпимість».

Наприкінці  засідання учасниками круглого стола була одностайно прийнята резолюція, у якій запропоновано доручити оргкомітету Днів слов'янської писемності й культури підготувати відкритий лист Президентові України В.А. Ющенку про захист Канонічного Православ'я й слов'янської єдності, і підтримати ідею традиційного щорічного святкування Днів слов'янської писемності й культури на Дніпропетровщині.

Також було запропоновано клопотатися перед Дніпропетровськими обласними й Дніпропетровським міським радами, а також перед посольством Російської Федерації в Україні про розгляд питання про відкриття в Дніпропетровську філії Російського центру науки й культури в Україні. І ще виступити з ініціативою про проведення восени 2008 року в Дніпропетровську конференції представників органів місцевого самоврядування України, якими було прийнято програми підтримки й розвитку російської й української мов з метою уніфікації прийнятих документів й об'єднання зусиль на державному рівні.

Георгій Слобожанський