УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 240 посетителей

Теги
шляхи єднання церковна журналістика УПЦ КП УГКЦ Церква і медицина Мазепа Ющенко Археологія та реставрація милосердя Вселенський Патріархат конфлікти Президент Віктор Ющенко українська християнська культура Митрополит Володимир (Сабодан) Приїзд Патріарха Кирила в Україну 1020-річчя Хрещення Русі іконопис Голодомор автокефалія Церква і політика церква та політика Предстоятелі Помісних Церков секти Патріарх Алексій II молодь монастирі та храми України постать у Церкві Церква і влада розкол в Україні Києво-Печерська Лавра комуністи та Церква Священний Синод УПЦ Католицька Церква Доброчинність церква і суспільство педагогіка вибори діаспора краєзнавство забобони


Рейтинг@Mail.ru


«Львівська газета»: Книга про найменше місто України«Львівська газета», Юрій Губені, 28 березня, 2007

Хоча у Львові є вуличка Угнівська, напевно, небагато львів'ян знають про унікальне місто Угнів. Сучасні енциклопедії та географічні довідники гордо надають йому статус міста, хоча цьому древньому населеному пункту таки більше пасує статус містечка.

Воно й не дивно: як не крути, чисельність мешканців  міста не перевищує тисячі, а популярна інтернет-енциклопедія "Вікіпедія" подає кількість його жителів цифрою 999. Угнів, який колись разом з іншими "червеними городами" був західним оплотом руської землі, тепер перебуває в стані, що межує з якимось летаргічним забуттям.

Але нещодавно завдяки зусиллям місцевих ентузіастів громадськість змогла більше дізнатися про історію, цікаві пам'ятки та сумне сьогодення древнього Угніва. Двійко викладачів місцевого професійно-технічного училища - Галина Губені та Надія Канюка - за підтримки десятків небайдужих громадян і видавництва "Літопис" видали книгу з промовистою назвою "Угнів - найменше місто України". Із 25 новел, доповнених ілюстраціями, можна дізнатися про цікаві, але, на жаль, майже забуті сторінки історії, відновити в пам'яті новіші часи та зазирнути в майбутнє.

Чи знаєте ви про унікальні чоботи "угнівці", які згадував у своїй творчості Іван Франко? Залишки унікального муру з опоки та вежа св. Івана, напевно, подивували б не одного історика. Натомість увагу механіків привернув би млин із водяним приводом на в'їзді від ріки Солокії. А унікальне "угнівське вбрання", що вирізнялося помпезністю та майже монументальністю...

Є інтерес і для пошановувачів архітектури: монументальний Успенський костел оборонного типу, неповторна церква Різдва Богородиці, яку до Другої світової вважали однією з найкращих у Галичині, розташовані поряд три юдейські релігійні споруди: унікальна синагога, школа та допоміжна синагога. Вузькі вулички, залишки мурів і  валів, тінистий парк, задумливий спокій і ще багато чого такого, чого не може бути у великому місті. Є і свій, аматорський, але такий щирий краєзнавчий музей. А унікальна природа: навкруг ліси, чистенька ріка Солокія (щоправда, понівечена меліораторами)! Про все це можна прочитати в книзі, а ще краще - побачити на власні очі.

А скільки угнівців розкидано світами! Навіть у США діє товариство "Угнівщина"! Можливо, Асоціація міст України, Львівська обласна рада, шанувальники історії та меценати відгукнуться на 545-річний ювілей запровадження в Угніві магдебурзького права та допоможуть не лише перевидати книгу, а й упорядкувати місто. Щоб виглядало не як найменше в Україні, а як найкраще з-поміж решти маленьких і славних в історії містечок!

Юрій Губені, доктор економічних наук, в. о. професора

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.