УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 171 посетителей

Теги
Доброчинність автокефалія комуністи та Церква Президент Віктор Ющенко конфлікти Патріарх Алексій II Приїзд Патріарха Кирила в Україну секти УГКЦ Католицька Церква Вселенський Патріархат Предстоятелі Помісних Церков іконопис Мазепа вибори милосердя УПЦ КП Церква і політика Ющенко молодь Церква і медицина розкол в Україні Києво-Печерська Лавра 1020-річчя Хрещення Русі краєзнавство церква і суспільство Археологія та реставрація забобони шляхи єднання церква та політика Голодомор постать у Церкві Церква і влада українська християнська культура Священний Синод УПЦ монастирі та храми України педагогіка діаспора Митрополит Володимир (Сабодан) церковна журналістика


Рейтинг@Mail.ru


«ЗІК» (Львів): УПЦ (МП) може втратити навіть ту незалежність, яку має, – Андрій Юраш«ЗІК» (Львів), 17 травня 2007

«Присутність митрополита Володимира на церемонії об'єднання російських православних церков у Москві є логічною і послідовною лінією поведінки УПЦ. Все частіше із середовища ієрархів цієї церви чути, що УПЦ є невід'ємною частиною Московського патріархату (Російської православної церкви). З огляду на це, питання про надання УПЦ автономії, а тим більше автокефалії, не стоїть», - повідомив ЗІКу сьогодні, 17 травня, доцент Львівського національного університету імені Івана Франка Андрій Юраш.

За його словами, УПЦ зараз має самоуправний статус, що був придуманий для неї Російською православною церквою: «Не виключено, що незабаром вона буде позбавлена й цього статусу».

На думку Юраша, суттєвого значення для України об'єднання Російської православної церкви та Російської православної церкви (зарубіжжя) не матиме, оскільки в Україні є лише кілька десятків громад «зарубіжної церкви», в Росії - кілька сотень: «Це був більше ідеологічний крок, що поклав край існуванню в Росії двох православних церков. УПЦ (зарубіжна) мала вплив тільки в російській діаспорі. Паломництвом до Києво-Печерської та Почаївської лавр офіційно закінчиться процес об'єднання російського православ'я. Це відбудеться в Україні, тому що саме у Почаєві знаходиться головний храм Російської православної церкви (зарубіжжя) - храм Святої Трійці».

За словами науковця, присутність на офіційній церемонії об'єднання президента Російської Федерації Володимира Путіна не є випадковим: «Це російська традиція. Російська держава вбачає у православній церкві один з факторів внутрішньої стабільності».

Довідка ЗІКу.

Сьогодні, 17 травня, у Москві, у храмі Христа Спасителя, відбулася церемонія підписання Акту «Про канонічне спілкування» між Російською православною церквою та Російською православною церквою (зарубіжжя). Цей акт передбачає фактичне об'єднання двох церков. Серед присутніх були Президент Російської Федерації Володимир Путін та митрополит Київський Володимир.

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.