УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 81 посетителей

Теги
секти Приїзд Патріарха Кирила в Україну комуністи та Церква постать у Церкві монастирі та храми України церква і суспільство Президент Віктор Ющенко УГКЦ іконопис краєзнавство вибори Доброчинність розкол в Україні 1020-річчя Хрещення Русі Церква і політика Священний Синод УПЦ Археологія та реставрація Вселенський Патріархат українська християнська культура Церква і влада Митрополит Володимир (Сабодан) Мазепа автокефалія шляхи єднання діаспора церковна журналістика забобони Голодомор Предстоятелі Помісних Церков педагогіка Католицька Церква молодь УПЦ КП Києво-Печерська Лавра Ющенко милосердя церква та політика конфлікти Патріарх Алексій II Церква і медицина


Рейтинг@Mail.ru


«ЗІК» (Львів): Релігійний конфлікт у Мостиськах зайшов у глухий кут«ЗІК» (Львів), 8 червня 2007

«Сьогодні, 8 червня, релігійна громада УАПЦ м. Мостиськ отримала листа з Мостиської райдержадміністрації, який нас, м'яко кажучи, приголомшив: нас переконують, що, начебто, 15 років поспіль ми зводили церкву для іншої релігійної громади», - заявив власкору Західної інформаційної корпорації співголова координаційної ради релігійної громади УАПЦ м. Мостиськ Богдан Малашівський.

«Хочу нагадати, що 17 травня цього року під час першого храмового празника в новозбудованій церкві Вознесіння Господнього наша релігійна громада УАПЦ приймала владику Макарія, який разом з 22 священиками на церковному подвір'ї освятив воду. Мене було удостоєно медалі Ісуса Христа Спасителя за вірне служіння УАПЦ, а парафіянка Олександра Шот стала кавалером ордена Святої Рівноапостольної Княгині Ольги. До речі, на наріжному камені, коли почали зводити свій храм, ми викарбували, що ця церква зводиться релігійною громадою УАПЦ. Цей напис зберігся донині. Невже все це не є доказом, що саме громада УАПЦ є господарем храму Вознесіння Господнього? Невже, за те, що ми відстоюємо правду, проти нас можуть відкрити кримінальні справи?», - висловив свою думку мостищанин Богдан Малашівський.

Довідка ЗІКу.

Подаємо текст відповіді на звернення релігійної громади УАПЦ Мостиської райдержадміністрації:

«Відповідно до статті 17 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», державні ограни визначають порядок користування культовими будівлями та майном, які становлять державну власність. Спори між релігійними громадами щодо володіння, користування і розпорядження майном, яке належить їм на праві власності, вирішуються в судовому порядку.

У даний час в Господарському суді Львівської області розглядається позовна заява Товариства з будівництва церкви «Вознесіння Господнього» УАПЦ до Мостиської райдержадміністрації, Мостиської районної ради, Мостиського районного бюро технічної інвентаризації про скасування рішення Мостиського РБТІ щодо переоформлення технічного паспорту на будівництво церкви «Вознесіння Господнього» УАПЦ на релігійну громаду УПЦ КП.

Релігійна громада УПЦ КП була зареєстрована Львівською обласною державною адміністрацією відповідно до вимог Закону України «Про свободу совісті і релігійні організації». Свідоцтво про реєстрацію вищенаведеної релігійної громади, а також зміни до Статуту були зареєстровані розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації від 03.04.1996 року, де слова «Українська Автокефальна Православна Церква» замінені на «Українська Православна Церква - Київський Патріархат», на підставі листа Ради у справах релігії при Кабінеті Міністрів України, яка 13 жовтня 1992 року зареєструвала зміни і доповнення до Статуту управління Львівської єпархії УАПЦ. Після чого Статут єпархії має назву «Статут управління Львівської єпархії Української православної церкви - Київський Патріархат». Мостиським РБТІ технічний паспорт на храм Вознесіння Господнього громаді по будівництву храму не міг бути виданий, оскільки на момент оформлення замовлений Статут громадою Української Автокефальної Православної Церкви не був зареєстрований. У ході проведеної прокуратурою Мостиського району перевірки порушень чинного законодавства виявлено не було. У разі блокування роботи органів влади та міжнародної траси Львів-Шегині громадою УАПЦ Мостиськ, райдержадміністрація відповідно до статті 16 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» буде ставити питання про припинення діяльності даної релігійної організації. Крім того, грубе порушення громадського порядку, суттєве порушення роботи транспорту підпадає під дію Кримінального кодексу України і тягне за собою кримінальну відповідальність».

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.