УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 142 посетителей

Теги
Церква і медицина Патріарх Алексій II автокефалія Президент Віктор Ющенко Доброчинність конфлікти Священний Синод УПЦ церква та політика Мазепа церковна журналістика постать у Церкві педагогіка Археологія та реставрація Голодомор Вселенський Патріархат Церква і влада Предстоятелі Помісних Церков Католицька Церква іконопис Церква і політика церква і суспільство Приїзд Патріарха Кирила в Україну Митрополит Володимир (Сабодан) Києво-Печерська Лавра милосердя секти вибори комуністи та Церква шляхи єднання діаспора 1020-річчя Хрещення Русі УПЦ КП краєзнавство УГКЦ українська християнська культура розкол в Україні Ющенко молодь забобони монастирі та храми України


Рейтинг@Mail.ru


«Львівська газета»: Храмова війна«Львівська газета», 12 липня, 2007

У Дрогобичі розгортається конфлікт між православними. Парафія УПЦ Київського патріархату, з парохом та єпископом, розпочала рух у бік приєднання до Української Автокефальної Православної Церкви.

Минулої неділі в церкві Андрія Первозванного у Дрогобичі відбулася Божественна Літургія за участю Митрополита Київського і всієї України, предстоятеля УАПЦ Мефодія, спільно з владикою Феодосієм (Пециною). Митрополит Мефодій висловив переконання, що Дрогобицька парафія стане окрасою всієї Церкви, повідомило агентство Zaxid.net.

І все було б нічого, якби храм святого Андрія не перебував у юрисдикції Київського патріархату, а владика Феодосій не був колишнім архієпископом та екс-керуючим Дрогобицько-Самбірською єпархією УПЦ КП. Крім того, за словами духовенства, що належить до Київського патріархату, настоятелеві храму отцю Михайлові заборонено у служінні за розпалювання ворожнечі між православними, однак відправи відбуваються досі.

- Ситуація доволі абсурдна. Це храм УПЦ КП, і громаду зареєстровано як таку, що належить до Київського патріархату, тому присутність у церкві владик УАПЦ є доволі дивною, - розповів "Газеті" прес-секретар Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП протоієрей Микола Біляк. - Отець Михайло не в праві самотужки вирішувати такі питання, на це є громада, однак до нас жодних заяв від парафіян не надходило. Так само не маємо заяв від владики Мефодія.

Він наголосив, що Дрогобицько-Самбірська єпархія чекатиме на офіційні звернення, а вже тоді робитиме висновки й відповідним чином реагуватиме.

Конфлікт у Дрогобичі триває ще з минулого року. Наприкінці грудня Синод УПЦ КП "почислив на спокій" керуючого Дрогобицько-Самбірською єпархією архієпископа Феодосія, призначивши нового керівника. Владика Феодосій не скорився такому рішенню, за що дістав покарання - заборону служіння. На підтримку владики виступив настоятель храму святого Андрія отець Михайло, якого теж хотіли "замінити". Він спільно з парафіянами оголосив ультиматум: або керівництво УПЦ КП не втручається у дрогобицькі справи, або вони з паствою переходять до УАПЦ.

22 червня прес-служба Патріархії Української Автокефальної Православної Церкви поширила повідомлення про новий статус архієпископа Феодосія та кліру, який перебуває в його підпорядкуванні. Виявляється, вони тепер таки автокефали.

Щоб утвердити парафію дрогобицького собору святого Андрія, адже в УАПЦ немає відповідної єпархії, Архієрейський Собор УАПЦ незабаром має ухвалити відповідне рішення, яким буде передбачено її створення та іменування владики Феодосія "Архієпископом Дрогобицьким і Самбірським". Наразі, згідно з указом Предстоятеля, ця єпархія УАПЦ, допоки її долю не визначить Синод, зберігає повну самостійність в управлінні.

Варто зауважити, що ці події відбуваються паралельно з декларуванням намірів про возз'єднання українських православних церков у Єдину Помісну Церкву. Наразі не відомо, як ситуація у Дрогобичі вплине на примирення та возз'єднання. У відповідній резолюції Предстоятель УАПЦ митрополит Мефодій прихильно поставився до такого бажання настоятеля храму та владики Феодосія і назвав його "воз'єднавчим кроком до утворення Помісної Церкви в Україні". Однак представники Київського патріархату так не вважають.

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.