УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 97 посетителей

Теги
вибори УПЦ КП Приїзд Патріарха Кирила в Україну Предстоятелі Помісних Церков Католицька Церква Києво-Печерська Лавра 1020-річчя Хрещення Русі церковна журналістика комуністи та Церква молодь Доброчинність автокефалія секти діаспора українська християнська культура педагогіка розкол в Україні краєзнавство Археологія та реставрація церква та політика церква і суспільство милосердя іконопис Священний Синод УПЦ Церква і медицина шляхи єднання Вселенський Патріархат Церква і політика Мазепа конфлікти монастирі та храми України забобони Митрополит Володимир (Сабодан) УГКЦ Президент Віктор Ющенко Ющенко Церква і влада Патріарх Алексій II Голодомор постать у Церкві


Рейтинг@Mail.ru


«ЗІК» (Львів): Кардинал Гузар вибачився перед кардиналом Яворським«ЗІК» (Львів), 20 липня 2007

Глава УГКЦ кардинал Любомир Гузар вибачився перед Главою Римсько-Католицького Єпископату України кардиналом Мар'яном Яворським за конфлікт у костелі Матері Божої Громничної (друга назва - Стрітення Господнього) по вулиці Винниченка у Львові, де за погодженням цих ієрархів почергово відправляють Богослужіння римо-католики і греко-католики. Спільнота РКЦ поскаржилася, що священики та миряни УГКЦ перешкоджають їм здійснювати відправи та ображають релігійні та національні почуття вірних. Поряд по вулиці Кривоноса міліцейське відомство звільнило приміщення костелу св. Казимира, куди запропоновано перейти греко-католикам з храму Стрітення Господнього.

З приводу цього конфлікту, як повідомили сьогодні, 20 липня, Західну інформаційну корпорацію в Управлінні Львівської Митрополії РКЦ 6 липня ц.р. Глава Римсько-Католицького Єпископату України, митрополит Львівський кардинал Мар'ян Яворський звернувся з листом до Глави Української Греко-Католицької Церкви, Верховного Архієпископа Києво-Галицького кардинала Любомира Гузара. Аналогічні листи були надіслані до Державного Секретаріату Ватикану, Префекта Конґреґації Східних Церков архієпископа Леонардо Сандрі, Апостольської Нунціатури в Києві, архієпископа Львівського Ігоря Возьняка УГКЦ, голови Львівської облдержадміністрації Петра Олійника, Генерального консула РП у Львові посла Вєслава Осуховського. Своє чергою, 17 липня Глава УГКЦ кардинал Любомир Гузар відповів з Києва Львівському римсько-католицькому митрополитові кардиналу Мар'яну Яворському.

 

Подаємо обидва листи в повному обсязі:

 

«Ваше Блаженство,

 

Найдостойніший Отче Кардинале!

 

У наш час проводиться багато акцій щодо польсько-українського примирення, а також поєднання поміж різними обрядами та конфесіями. Вслід за тим йдуть різні декларації, що виголошуються при різноманітних нагодах. Інакше виглядає це в житті.

 

У грудні 2002 року Ваше Блаженство виразив згоду, щоб львівський костел Матері Божої Громничної був доступний для віруючих Римсько-Католицької Церкви. Обіцяв також нашій Церкві, що за якийсь час віруючі УГКЦ отримають храм святого Казимира, який знаходиться поруч по вул. Кривоноса, а костел Матері Божої Громничної має бути повернутий РКЦ як невід'ємна частина Митрополичих палат, де має відправляти Службу Божу кардинал та єпископи РКЦ.

 

Події, які відбуваються навколо цього храму сьогодні, змусили мене до написання цього листа.

 

За останній час вірні УГКЦ на чолі з священиком цього храму о. Володимиром Сичаком і о. Зіновієм Романом чинять різноманітні провокації щодо вірних РКЦ. До таких випадків належить постійне ображання релігійних і національних почуттів вірних громади РКЦ. Всіх без винятку греко-католицькі священики називають «ляхами», хоча до парафії належать віруючі різних національностей, що теж ображає їх почуття.

 

Останнім часом з храму зникла таблиця, яка інформує, що храм Стрітення Господнього є пам'яткою архітектури. Наступним провокуючим кроком було встановлення в святилищі храму національного прапору. На запитання священика РКЦ, з якою метою це чиниться, була відповідь: «Це є наша земля і наша церква, і робимо, що хочемо». Згідно з Кодексом канонічного права в храмах не можна встановлювати національних атрибутів, бо храм - це не клуб або будинок культури. В ньому можуть молитися усі бажаючі різних народів.

 

5 липня, коли римо-католики прийшли до костелу на Службу Божу, виявилось, що вже немає можливості відправляти літургію. Наш вівтар був відсунутий, а всередині святилища (щоб зашкодити в майбутньому встановлення вівтаря) був встановлений іконостас. Жодного попереднього погодження у цій справі не було. Внаслідок цього наші віруючі залишилися позбавлені можливості участі у Службі Божій. На питання нашого священика, де ми мали би служити Святу Літургію, греко-католицький священик отець Володимир Сичак різко відповів: «Забери звідси свою морду».

 

Ваше Блаженство, це не є постава ані людська, ані християнська. Тим більше не годиться так чинити духовній особі.

 

Еміненціє, звертаюся до Вас з проханням про вияснення існуючої ситуації. Прагну додати, що в костелі Матері Божої Громничної практично не існує греко-католицької парафії як такої. Є тільки три особи разом з двома священиками шовіністичного спрямування, які постійно ведуть провокаційну діяльність. Також повідомляю, що по вул. Винниченка існує діюча церква св. Михаїла в приміщенні бувшого костела отців кармелітів, а з другого кінця вулиці очікує на остаточне передання костел св. Казимира, на який Римсько-Католицька Церква не претендує. Чи на одній вулиці, на якій стоїть один житловий будинок (вул. Винниченка, 26) є нагальна потреба мати три діючі церкви одного обряду? До цього слід додати, що о. Володимир Сичак УГКЦ вибудував нову церкву в мікрорайоні Нового Львова. При костелі Матері Божої Громничної знаходяться чотири зали, які отець Сичак орендує для проведення платних курсів з іноземних мов. В той самий час наша молодь не має приміщення для проведення лекції катехизму.

 

Прощу звільнити приміщення костелу, аби не було більше непотрібних між обрядових конфліктів.

 

З виразами єдності у нашому Господі

Кардинал Мар'ян Яворський»

 

 

«Ваша Еміненціє!

 

Відповідаю на вашого листа з дня 6 липня цього року. Вих. № 241/07, за який дуже дякую. У Вашому листі відчуваю великий біль, який завдали Вам події попереднього дня. Такі події, на жаль, бувають між людьми, але вони завжди дуже болісні. Ваш біль для мене дуже прикрий факт, за який прохаю вибачення. Які б не були обставини, поведінка священиків і мирян мусить відповідати засадам християнської пошани і любові ближнього. Поведінка, так як її описуєте, може заслуговувати тільки на осудження і не приносить слави тим, хто так поводиться, а радше навпаки.

 

Моє становище сьогодні, хоча я не є вже безпосередньо відповідальним за Львівську Архиєпархію, але яке я переказав Архиєпископові Ігореві, було таким, що відправи для греко-католиків у храмі матері Божої Громничної є тимчасові, бо відповідальні за храм святого Казимира мене запевняли про вже ось-ось вирішене передання цього храму УГКЦ, мене навіть туди запрошували перевірити стан цього храму, але в дійсності, до часу мого переносу до Києва цього не було доконано. Сьогодні не можу зобов'язатись до більшого, аніж звернути увагу компетентних чинників, але буду робити це з великим притиском, щоби, як дуже правильно кажете Ваша Еміненціє, справа примирення між нашими народами, тим більше в рамках тієї самої Вселенської Церкви були не тільки пустими гаслами, але реальною дійсністю.

 

Бажаючи многих Божих ласк, остаюсь щиро відданий у Христі Господі

см. Любомир»

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.