УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 274 посетителей

Теги
церква і суспільство Доброчинність монастирі та храми України Церква і медицина постать у Церкві Патріарх Алексій II УГКЦ Церква і влада діаспора молодь українська християнська культура Вселенський Патріархат шляхи єднання конфлікти церква та політика Предстоятелі Помісних Церков Голодомор церковна журналістика Священний Синод УПЦ Києво-Печерська Лавра автокефалія УПЦ КП секти Католицька Церква комуністи та Церква педагогіка Президент Віктор Ющенко іконопис Митрополит Володимир (Сабодан) вибори забобони краєзнавство Ющенко Церква і політика Мазепа Приїзд Патріарха Кирила в Україну милосердя Археологія та реставрація розкол в Україні 1020-річчя Хрещення Русі


Рейтинг@Mail.ru


«Відлуння віків» (Украина): Катерининська церква у Чернігові: в руках суду людського. Відповіді Чернігівського міського голови О.Соколова на запитання під час прес-конференції«Відлуння віків» (Украина), Іван Дивний, 09.26.2007

Відповіді Чернігівського міського голови Олександра СОКОЛОВА на запитання під час прес-конференції в рамках Міжнародної наукової конференції «Чернігів у середньовічній та ранньомодерній історії Центрально-Східної Європи», присвяченої 1100-літтю першої літописної згадки про Чернігів.

     17 вересня 2007 року. - м. Чернігів. - вул. Магістратська, 7. - Зал засідань Чернігівської міської ради.

     - Програма нинішньої конференції має чітко виражене пам'яткознавче та пам'яткоохоронне спрямування, тому було б логічним запитати, як міська влада бачить вирішення конфлікту навколо унікальної пам'ятки національного значення - Катерининської церкви у Чернігові?

     - Я можу розповісти такий епізод з власної практики: коли у 2000-му році я працював на посаді заступника голови обласної державної адміністрації з соціально-гуманітарних питань, вже виникло питання про передачу Катерининського храму якійсь з релігійних громад. Тоді напередодні Пасхи мені довелося запросити обох владик - Антонія і Никона (нині вони вже обидва покійні) - до себе і просто по-людськи до них звернутися.

     Я навіть пам'ятаю зараз ті слова: «Шановні, і Ви, і Ви приведете завтра одночасно під храм свої релігійні громади. Я цей день також хочу провести у церкві разом зі своєю сім'єю. Але ви мені не даєте такої можливості, бо я змушений буду прийти туди з «Беркутом» і з собаками. Хіба це по-божому?»

      Розмова відбувалася зранку і до четвертої години дня я просив під Катерининську церкву громади не приводити. Ми знайшли тоді порозуміння. Як заступник голови облдержадміністрації, я пообіцяв (хоча, може, й не мав таких повноважень), що жодній з релігійних громад храм переданий не буде. Так воно все й відбулося і ось вже сім років цей статус зберігається.

     Нині вирішення цього питання знаходиться поза межами компетенції міської ради і міського голови. Навіть не знаю, чи на щастя, чи на жаль... Але кому б не була передана Катерининська церква - хоч Київському патріархату, хоч Московському, - вона спокою Чернігову не принесе. І давайте об'єктивно на це дивитися. А так як є... Звісно, це ненормально, що люди не мають доступу до музею.

     - А як Ви особисто бачите вирішення цього питання?

     - Розумієте, я завжди намагаюся відповідати на питання, які знаходяться в межах моєї компетенції. А за когось іншого я нічого не казатиму. Не підписував міський голова подібних розпоряджень.

     - Але ж дозвіл на пікетування храму минулого року давала Чернігівська міська рада?

     - Бачите, у нас настільки лояльний закон стосовно мітингів і демонстрацій, що йдеться не про дозвіл, а лише про інформування органів влади про запланований захід. Якщо ці заходи не суперечать чинному законодавству, немає антиконституційних виступів і дій, тоді ми не маємо права нічого забороняти.

     Я хотів би нагадати наступне: Катерининська церква входить до складу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Вона є державною власністю і ніхто цього її статусу не відміняв і зі складу заповідника не виводив. Отже, ця споруда жодним чином не стосується комунальної власності міста Чернігова. Таким є правовий бік справи.

     - Під час пікетування Катерининської церкви туди незаконно підключили електроенергію і пікетувальники досі нею користуються. Питання таке: хто і скільки за це платить?

     - Я не можу сказати, хто платить. Але знаю напевне, що коли за електроенергію не платять, то її одразу ж відключають. Можу заявити наступне: в жодному з приходів я не збираюся служити старостою і відповідати за матеріально-технічне забезпечення громади не буду також. І нікому не створюватиму якісь особливі умови.Розумієте, ми ведемо мову про взаємну згоду - поза тим, хто правий, а хто ні у цьому конфлікті. Ми, чернігівська влада, ні храми не ділили, ні нові єпархії не відкривали. І не будемо цього робити.

      А просто відключити комусь електрику і цим вирішити проблему... Ми ж таким чином її не вирішимо, правильно? Можливо, варто згадати той випадок з моєї практики, який я розповів сьогодні, і вчинити так само. Можливо, на сьогодні це було б певним виходом. Можна було б зустрітися з обома владиками і переговорити. Але для цього треба мати належні повноваження, а нині це поза межами моєї компетенції.

     - До кого тоді це питання?

     - Я так думаю, що до виконуючого обов'язки Чернігівської обласної держадміністрації.

     - А як стосовно сум за електрику?

     - Зверніться з цього приводу в обленерго. Я думаю, що вони чітко, до копієчки, вас проінформують з цього питання.

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.