УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 196 посетителей

Теги
Митрополит Володимир (Сабодан) педагогіка Католицька Церква конфлікти Мазепа діаспора вибори Священний Синод УПЦ церква і суспільство УПЦ КП УГКЦ монастирі та храми України Церква і політика постать у Церкві краєзнавство Президент Віктор Ющенко милосердя Приїзд Патріарха Кирила в Україну секти Ющенко забобони церква та політика Патріарх Алексій II Вселенський Патріархат Голодомор Церква і влада молодь Предстоятелі Помісних Церков Археологія та реставрація автокефалія Церква і медицина Києво-Печерська Лавра розкол в Україні іконопис церковна журналістика українська християнська культура шляхи єднання 1020-річчя Хрещення Русі Доброчинність комуністи та Церква


Рейтинг@Mail.ru


«Хрещатик» (Київ): Священиків не пускають у церкву«Хрещатик» (Київ), Ольга Зайцева, 26/10/2007

Музейні працівники побоюються, что служителі культу не зможуть зберегти пам'ятник архітектури в належному стані

У вівторок Всеукраїнська асоціація музеїв порушила питання про збереження історико-культурних пам'яток, які передають у користування релігійним громадам та організаціям. Йшлося, зокрема, про храм Спаса-на-Берестові, який Міністерство культури і туризму погодилося передати Українській православній церкві Московського патріархату. На думку музейного керівництва та діячів культури, церкви, отримуючи у розпорядження котрусь із культових споруд, не можуть подбати про неї належним чином.

На круглому столі Всеукраїнської асоціації музеїв говорили про збереження історико-культурних пам'яток, які держава передає у користування релігійним громадам та організаціям. На думку діячів культури, це неприпустимо, бо віруючі недостатньо дбають про культові споруди, що призводить до їхнього руйнування, а то й зникнення. Нещодавно в столиці розгорівся конфлікт між музеєм та церквою навколо однієї з найвідоміших святинь Київської Русі - храму Спаса-на-Берестові. На початку вересня міністр культури та туризму Юрій Богуцький дав згоду на передачу церкви, котра належить Національному заповідникові "Києво-Печерська лавра", в користування Українській православній церкві Московського патріархату.
Храм Спаса-на-Берестові 2001-го почали досліджувати для реставрації науковці, тому нині він законсервований. Проектні роботи так і не завершили через брак фінансування. За словами головного архітектора заповідника "Києво-Печерська лавра" Тетяни Кулик, потрібно майже 600 тис. грн на розробку проекту та 5 млн грн на реставрацію (у таку суму її оцінили в 2005 році, та нині, безперечно, вона зросла). У церкві мали відновити стародавні фрески, облаштувати інтер'єр. Пані Кулик вважає, що затримка з реставрацією може призвести до втрати частини живопису.


Як розповів "Хрещатику" заступник голови Українського товариства охорони пам'яток історії і культури Микола Пархоменко, передавати храм монастиреві нерозважливо: "Церква не готова забезпечити збереження пам'ятки та належне до неї ставлення. Потрібні постійний моніторинг споруди, втручання науковців". Служителі культу, за словами Миколи Пархоменка, часто не розуміють цінності живопису на стінах храмів і перемальовують їх. А втім, за словами намісника Свято-Успенської Києво-Печерської лаври архієпископа Павла, саме монастир нині здатен знайти кошти, аби довести храм до ладу.


У зверненні до органів центральної і місцевої влад та до вищого керівництва релігійних громад і церковних організацій, яке прийняли на круглому столі, Всеукраїнська асоціація музеїв просить встановити мораторій на передачу церкві найцінніших об'єктів культурної спадщини та відновити державний контроль за ними.

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.