УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 319 посетителей

Теги
Голодомор Доброчинність Предстоятелі Помісних Церков 1020-річчя Хрещення Русі Церква і медицина церква і суспільство милосердя розкол в Україні церковна журналістика українська християнська культура Мазепа Вселенський Патріархат конфлікти УПЦ КП забобони Патріарх Алексій II молодь діаспора УГКЦ вибори педагогіка церква та політика Священний Синод УПЦ секти Києво-Печерська Лавра монастирі та храми України іконопис Президент Віктор Ющенко Церква і політика краєзнавство Археологія та реставрація Католицька Церква Церква і влада постать у Церкві Приїзд Патріарха Кирила в Україну шляхи єднання Митрополит Володимир (Сабодан) Ющенко автокефалія комуністи та Церква


Рейтинг@Mail.ru


«Україна молода»: Бережене і ЮНЕСКО береже«Україна молода», 22.11.2007

Україна добивається включення Андріївської та Кирилівської церков і Судацької фортеці в охоронний список ЮНЕСКО

Україна намагається розширити перелік своїх пам'яток, які підпадають під охорону ЮНЕСКО. Як повідомила гендиректор заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська, вже підготовлено необхідний пакет документів і направлено його в Париж на розгляд спеціальної комісії. Наразі з київських пам'яток до охоронного списку ЮНЕСКО належать Софія Київська та КиєвоПечерська лавра. Зокрема, «Софія Київська» як заповідник включає в себе і Андріївську, і Кирилівську церкви, і навіть Судацьку фортецю в Криму. «Охоронний диплом ЮНЕСКО 1990 року згадує заповідник «Софія Київська», але не окреслює його меж, тож ці пам'ятки не треба вносити за окремим номером, а можна просто внести уточнення в диплом, який уже видано», - коментує для «УМ» науковець і громадський діяч Максим Стріха. Плани держави, однак, дещо інші: пропонується долучити Андріївську і Кирилівську церкви до охоронного номера Софії Київської, але Судацьку фортецю, пам'ятку VIX століття, Україна пропонує внести окремим номером. Відтак рішення комісії ЮНЕСКО по церквах винесуть влітку наступного року, а розгляд питання щодо Судацької фортеці затягнеться до 2009го.

КиєвоПечерську лавру та Софію Київську внесли до охоронного списку ЮНЕСКО в 1990 році, історичний центр Львова потрапив до нього у 1998му, а минулого року спільно зі Словаччиною Україна добилася внесення в цей список унікальних і вже майже знищених карпатських букових лісів. Зараз на розгляді комісії Херсонес Таврійський та Кам'янецьПодільська фортеця. «Андріївська і Кирилівська церкви, а також Судацька фортеця нічим не гірші і заслуговують на включення до списку ЮНЕСКО, - вважає пан Стріха. - Однак тут можуть виникнути проблеми і підводні течії, адже українська влада не здатна забезпечити охорону своїх пам'яток: ситуація з КиєвоПечерською лаврою катастрофічна, складна вона також і з «Софією» та центром Львова». Тим часом на своєму минулому з'їзді ЮНЕСКО покінчило з практикою закривання очей на недбалість місцевих урядів щодо пам'яток світової культурної спадщини, прийнявши рішення про виключення зі списку заповідника в Омані, площу якого влада цієї країни скоротила вдесятеро. Чим не попередження для київської влади, яка дозволяє забудовникам «щемити» КиєвоПечерську лавру, а своїми рішеннями скорочує територію заповідника «Жуків острів», що на Дніпрі?

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.