УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 285 посетителей

Теги
діаспора краєзнавство забобони конфлікти Священний Синод УПЦ Католицька Церква Археологія та реставрація Президент Віктор Ющенко милосердя Приїзд Патріарха Кирила в Україну постать у Церкві Голодомор вибори Патріарх Алексій II церковна журналістика молодь Митрополит Володимир (Сабодан) Києво-Печерська Лавра Церква і влада автокефалія Мазепа Доброчинність церква та політика педагогіка Ющенко церква і суспільство монастирі та храми України шляхи єднання українська християнська культура комуністи та Церква Вселенський Патріархат іконопис 1020-річчя Хрещення Русі Предстоятелі Помісних Церков Церква і політика розкол в Україні Церква і медицина УПЦ КП УГКЦ секти


Рейтинг@Mail.ru


«Помісність» (Україна): Десятка головних подій у житті Православної Церкви в Україні впродовж 2007 р.«Помісність», 2 січня 2008
З.П.  
   
  1. 24.10.2007. Священний Синод Румунської Православної Церкви схвалив рішення автономної Бессарабської Митрополії про створення в її складі трьох нових єпархій, дві з яких (Бєльцька і Південно-Бесарабська) охоплюють частину Чернівецької та Одеської областей України. Пізніше це рішення було прокоментовано главою Бессарабської митрополії митрополитом Петром (Педурару), який заявив, що має намір за сприятливих умов поширити свою юрисдикцію на Хотин (Буковина), Білгород-Дністровський та Ізмаїл (Одещина). Таким чином вже в близькому майбутньому на території України може виникнути «друга канонічна» юрисдикцію - румунська. За думкою експертів, деякі ознаки дій румунської сторони свідчать про те, що цей крок Бухаресту було неофіційно погоджено з Константинополем. Можна прогнозувати, що після фактичного виникнення в Україні румунської юрисдикції Константинополь отримає додатковий аргумент на користь активізації своїх дій в Україні з метою урегулювання церковної кризи (конфлікт двох «канонічних Церков»).
 
  1. 20.12.2007. Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Володимир прийняв Високопреосвященнішого архієпископа Димитрія (Рудюка), ректора Київської православної богословської академії УПЦ КП та ймовірного наступника патріарха Філарета. Зустріч, що відбулася вперше за 15 років жорсткої конфронтації двох юрисдикцій, на думку експертів, може вважатися початком неофіційного діалогу між розділеними гілками Українського Православ'я. Представники УПЦ КП архієпископ Димитрій та архімандрит Євстратій (Зоря) передали главі УПЦ Звернення Священного Синоду УПЦ КП до Собору УПЦ. Це Звернення, а також аналогічне Звернення до Собору від єпископату УАПЦ, були заслухані на Соборі та передані для розгляду та надання відповіді Богословській Комісії УПЦ.
 
  1. 21.12.2007. За участю більше ніж 50 єпископів відбувся Собор Української Православної Церкви, де було засуджено теорію «Політичного православ'я» та екстремістка діяльність «Союзу православних громадян». Не розглядаючи питання канонічного статусу Української Православної Церкви, Собор прийняв низку важливих рішень, актуальних як для внутрішнього церковного життя (прийняття нової редакції Статуту УПЦ), так і для релігійного життя в Україні (засудження доктрини так званого «політичного православ'я»).  Виведення на спокій єпископа Хустського і Виноградівського Іполита (Хілька), що був відомий своїми екстремістськими церковно-політичними поглядами, стало попередженням «проросійській» партії УПЦ, про те, що період, коли в цій Церкві церковним діячам фундаменталістського та проросійського кшталту було дозволено «майже все», закінчився. Рішення про засудження В.Каурова та вивід на спокій єпископа Іполита (Хілька) відбулися на тлі кризи в проросійському церковному середовищі в Україні. Знаменно, що від участі в роботі Собору ухилилися два впливових митрополита УПЦ - одеський Агафангел (Саввін) та донецький Іларіон (Шукало).
 
  1. 2007. Розпочато та було здебільше реалізовано процес розподілу крупних єпархій УПЦ. Розподіл таких єпархій дозволяє УПЦ не лише збільшити число єпископату (а отже і вагу «української акції» в РПЦ), але й створити умови, що сприяють більш тісному спілкуванню між вірними та їх духовним отцем - єпископом. Таким чином, церковний устрій УПЦ наближується до устрою Еладської Православної Церкви, де існують невеликі за розміром єпархії та реальне спілкування між єпископом та вірними.  
 
  1. 19.12.2007. Відбулася єпископська хіротонія найближчого співробітника Предстоятеля УПЦ архімандрита Олександра (Драбинка), що став вікарієм Київської Митрополії. Зважаючи на вік та стан здоров'я Митрополита Володимира, дехто сподівався на те, що він виконуватиме в УПЦ роль «весільного генерала». Однак, єпископська хіротонія архімандрита Олександра, відомого своєю особистою відданістю Предстоятелю, радикально змінила ситуацію, перешкоджаючи планам нейтралізації впливу Предстоятеля. Таким чином, Митрополит Володимир залишається найвпливовішою постаттю в житті УПЦ та центром прийняття усіх стратегічних рішень в цій Церкві.
 
  1. 19.04.2007. Архієрейський Собор УПЦ КП схвалив Історико-Канонічну Декларацію, яка окреслила еклезіологічну та канонічну ідентичність сучасного Київського Патріархату. http://www.risu.org.ua/ukr/resourses/religdoc/uockp_doc/declaration07/
 
  1. 21.12.2007. Після формування нового Уряду на основі БЮТ на НСНУ, Головою Державного комітету у справах національностей та релігій призначено Олександра Сагана - колишнього наукового консультанта Президента України Віктора Ющенка. О.Н.Саган відомий як провідний державний експерт з православної проблематики, зокрема, й з проблематики, що пов'язана з створенням Помісної Церкви.
 
  1. 16.12.2007. Помер архієпископ Скопельський УПЦ в США Всеволод (Майданський). Архієпископ Всеволод вважався впливовою в християнському світі постаттю та був головним консультантом Константинополя з українського церковного питання. На думку деяких експертів, саме покійний владика був головним лобістом реалізації в Україні «естонського сценарію» - створення двох паралельних юрисдикцій: Московського та Константинопольського Патріархатів.  
 
  1. 02.03.2007. Архієрейський Собор УАПЦ розглянув Висновок Богословсько-канонічної комісії УАПЦ щодо доцільності молитовного та євхаристійного спілкування єпископату УАПЦ з главою УПЦ КП патріархом Філаретом. Таким чином єпископат УАПЦ визнав чинність канонічних покарань проти патріарха Філарета, що були накладені на нього єпископатом РПЦ (окрім питання про анафему, що не розглядалося). Сконсолідована позиція УАПЦ та УПЦ щодо глави УПЦ КП призвела до покращення стосунків між двома юрисдикціями. Однак, після початку діалогу між УПЦ та УПЦ КП, «автокефали» втратили «монополію» на діалог з УПЦ.
 
  1. 30-31.10.2007. Під час свого візиту в США, Предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет провів зустріч у Конгресі США з впливовим політиками. 30 жовтня патріарх зустрівся з членом Палати Представників від штату Флорида Гасом Майклом Біліракісом - співголовою фракційних зборів Конгресу з грецьких питань. Учасниками зустрічі були також інші американські конгресмени. Під час розмови були обговорені питання, що стосуються життя Православної Церкви в Україні та міжправославних відносин. Наступного дня глава УПЦ КП зустрівся із сенатором Семом Браунбеком (республіканцем зі штату Канзас) і Директором Програми Міжнародної релі­гійної свободи Державного департаменту (Міністерства закордонних справ СІІІА) Джеком Кродді. На думку експертів, ці зустрічі стали «дипломатичною перемогою» УПЦ КП на американському напрямку. Під час візиту до США главу УПЦ супроводжували українські церковні та політичні діячі, зокрема П.А.Ющенко.
   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.