УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 65 посетителей

Теги
краєзнавство іконопис Мазепа Археологія та реставрація Церква і медицина Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і влада постать у Церкві церква і суспільство Католицька Церква 1020-річчя Хрещення Русі вибори Доброчинність автокефалія діаспора молодь монастирі та храми України комуністи та Церква церква та політика Митрополит Володимир (Сабодан) шляхи єднання Предстоятелі Помісних Церков УПЦ КП милосердя Патріарх Алексій II церковна журналістика Вселенський Патріархат конфлікти Церква і політика Києво-Печерська Лавра Президент Віктор Ющенко педагогіка УГКЦ розкол в Україні секти Священний Синод УПЦ українська християнська культура Ющенко забобони Голодомор


Рейтинг@Mail.ru


«Львівська газета»: Українська ікона: найкраще«Львівська газета», Ярина Коваль, 26 грудня 2007

Збірка ікон Національного музею у Львові за всю історію дослідження українського іконопису отримала найбільш повне представлення в художньому альбомі із серії "Державні зібрання України" - "Українська ікона ХІ-XVII століть" який днями презентували у Львові.

Із 528 творів, уміщених у цьому альбомі, половина є гордістю саме цього львівського музею. До речі, ця надзвичайно розкішна книга - друга в серії, що передбачає 28 унікальних видань.

На урочистості звучало, що це перше найповніше видання української ікони не лише з огляду на кількість представлених пам'яток, а й за широтою хронологічних меж. Вагомо, що виклад історії українського іконопису зробили на основі найновіших наукових досліджень, зрештою, як і те, що поряд з іконописом розглядають пам'ятки стінопису, що разом творить цілісне уявлення про інтер'єр українського храму.

Як акцентувала у своєму слові доктор мистецтвознавства, академік Академії мистецтв України Людмила Міляєва (яка спільно із завідувачем відділу давньоукраїнського мистецтва Національного музею у Львові Марією Гелитович стали упорядниками альбому й авторами тексту), на початках стояло завдання охопити скарби всіх державних музеїв. Однак коли розпочали роботу з підготовки книги, виявилося, що зробити це - з огляду на вагомість музейних надбань, - практично неможливо. А відтак обмежилися найповажнішими чотирнадцятьма державними скарбницями, постановивши собі: така робота тільки починається.

Однак книга (яку надрукували в Мюнхені) - і на переконання керівника проекту Олексія Данилова, і на переконання авторської та творчої групи - все ж презентує найкраще з українського іконопису, чим володіє сьогодні наша держава.

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.