УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 114 посетителей

Теги
Ющенко милосердя розкол в Україні молодь Президент Віктор Ющенко 1020-річчя Хрещення Русі Предстоятелі Помісних Церков Києво-Печерська Лавра Патріарх Алексій II Католицька Церква Голодомор комуністи та Церква забобони краєзнавство секти шляхи єднання Священний Синод УПЦ Мазепа Церква і влада Приїзд Патріарха Кирила в Україну постать у Церкві Археологія та реставрація церква та політика вибори українська християнська культура Доброчинність діаспора конфлікти монастирі та храми України іконопис Церква і політика церковна журналістика УПЦ КП автокефалія Митрополит Володимир (Сабодан) УГКЦ церква і суспільство Вселенський Патріархат педагогіка Церква і медицина


Рейтинг@Mail.ru


«ЗІК» (Львів): В органному залі Чернівців молитимуться вірмени«ЗІК» (Львів), 14.03.08

Дозвіл на проведення у Чернівцях богослужінь в будівлі Органного залу обласної філармонії отримала вірменська релігійна громада Буковини. Вірменська громада Буковини відправлятиме богослужіння у колишньому своєму храмі Петра і Павла, що на вулиці Вірменській, де з 1992 року після реставрації розміщено Органний зал обласної філармонії. Дозвіл на проведення богослужінь в Органному залі вірменам надала сесія обласної ради. Графік проведення богослужінь спільно з релігійною громадою вірмен має розробити і погодити обласна філармонія. Про це 14 березня повідомив ЗІК.

На сьогодні в Органному залі - колишньому храмі Петра і Павла проходять більшість концертів класичної музики, виступають відомі українські і світові виконавці, зоорганізовують найбільш урочисті церемонії в житті Буковини та Чернівців. Тут також міський Палац урочистих подій надає платну послугу молодятам з організації урочистої шлюбної церемонії.

Чернівецька релігійна громада Української Єпархії Вірменської Апостольської церкви зареєстрована 28 січня цього року. Вона заявила про своє бажання отримати у безоплатне користування храм Петра і Павла, який є пам'яткою архітектури, що нині перебуває в обласній комунальній власності. Вірменська громада готова укласти охоронний договір на збереження архітектурної пам'ятки та її майна , дозволити проведення в ньому концертів органної музики, але виступає проти проведення в храмі урочистих шлюбних церемоній.

За висновками фахівців, будівля храму перебуває у нормальному стані та не потребує реставрації, за винятком зовнішньої огорожі, яку вірменська громада зголосилася поновити до 600-річчя Чернівців.

 

Довідка ЗІКу.

На Буковині найперші вірменські імігранти заможні вихідці - з Кілікійського царства з'явилися ще в 60-70-х роках XIV ст., але безпосередньо у Чернівцях вони поселилися лише в ХІХст. У 1820р. у Чернівцях проживала 31 вірменська католицька родина. Спочатку вірмени не мали свого храму і відправляли службу у католицькому костелі. Для спорудження свого храму вірменська громада, яка вже нараховувала 985 прихожан, у 1865 році створила комітет, до якого увійшли перший бургомістр Чернівців - вірменин Яків Петрович, Людвик Мікулі - брат відомого музиканта Кароля Мікулі. Комітет випустив лотерею для збору пожертв. В списку жертводавців першим номером йшов цісар Австро-Угорської імперії Франц Йосиф (1000 крон) та його дружина, яка від себе додала ще 100 крон. У 1869р. на будівельному майданчику, подарованому вірменам Чернівцями, заклали наріжний камінь храму, який доручили зводити талановитому і відомому австрійському архітектору Йосифу Главці. 9 жовтня 1875р. вірменська громада освятила храм Петра і Павла, який і зараз є історико-архітектурною пам'яткою Чернівців. В освяченій святині правили по черзі з вірменами ще й римо-католики. При храмі була створена вірменська бурса, яка розташовувалася навпроти церкви. Після приходу радянської влади, у 1944 році, коли у Чернівцях були заарештовані практично всі заможні чи просто освічені вірмени, Петропавлівська церква втратила майже всіх своїх прихожан. Довгі десятиліття унікальна архітектурна пам'ятка була перетворена на склад , а у 1992 році після капітальної реставрації тут відродили органний зал, а біля входу встановили скульптуру "Ангел милосердя".

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.