УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 76 посетителей

Теги
педагогіка діаспора 1020-річчя Хрещення Русі милосердя вибори Патріарх Алексій II іконопис Митрополит Володимир (Сабодан) секти українська християнська культура УГКЦ Мазепа забобони краєзнавство Церква і політика розкол в Україні Археологія та реставрація церква та політика конфлікти Священний Синод УПЦ автокефалія УПЦ КП Києво-Печерська Лавра Католицька Церква комуністи та Церква церковна журналістика шляхи єднання Предстоятелі Помісних Церков Церква і медицина монастирі та храми України Вселенський Патріархат молодь Ющенко постать у Церкві Президент Віктор Ющенко Церква і влада Голодомор церква і суспільство Доброчинність Приїзд Патріарха Кирила в Україну


Рейтинг@Mail.ru


«Волинь» (Луцьк): Смиренний парафіянин Леонід Черновецький«Волинь» (Луцьк), Олександр Нагорний, 24.05.2008

Як він вчив суддів судити по-божому і розповсюджував секти по всій Україні

Напередодні виборів київського міського голови опоненти зосередили увагу і критику на «подачках» нинішнього мера Леоніда Черновецького біднякам протягом декількох років. У пакеті з продуктами пенсіонер знаходив і літературу, яка славила благодійника. Хто ж винен, що нинішні претенденти на високе крісло були такі непередбачливі і не здогадалися заздалегідь підгодовувати електорат?
     Проте не всі знають, що Леонід Черновецький, глава «Правекс-банку», забезпечує ближніх, так би мовити, духовним харчем. Він як юрист любив виступати на з'їздах суддів, повчати їх, як судити по-божому. Починав свої промови, як пригадують учасники таких форумів, зі слів: «Я не знаю, кто здесь нормальные судьи...». За логікою його думок було важко прослідкувати і коли Черновецький доходив до фрази: «Я не помню, когда я заработал свой первый миллион...». Тож його оплесками зганяли з трибуни.
     Очевидно, бажанням спрямувати на путь істинний суддів був продиктований ще один його благородний вчинок: у суди України були направлені Біблії. Хоча згодом, як з'ясувалось, це були Біблії католицького спрямування. Помилку було виправлено. Декілька років тому Черновецький відправив суддям України (а тоді їх було приблизно шість тисяч осіб) «іменні» Біблії, видані в Москві, зі своїм факсиміле та похвалився, що на це витратив 50 тисяч доларів. Однак, як видно з цього знімка, поряд із прізвищем тодішнього народного депутата України присусідився якийсь пастор...
     Річ у тім, що уже давно раб божий Черновецький дружить зі старшим пастором Сандеєм Аделаджа церкви «Посольство Божье», яка була зареєстрована в Києві в 1994 році. Постійними парафіянами уже є 25 тисяч осіб, серед них і знані політичні діячі. Нігерієць Аделаджа, який вчився в Мінську за Союзу, в Києві став пророком. Якщо інші парафіяни платять десятину від своїх прибутків як пожертву «Посольству Божьему», то Черновецький фінансує конкретні проекти. Під церкву вже виділено велику земельну ділянку. Філіали «Посольства Божьего», як повідомляють ЗМІ, працюють безпосередньо з «Правекс-банком». Кажуть, це добре організована мережа релігійних та фінансових структур. Секти діють в усій Україні.
     А ось сповідь самого мера: «Я шукав Бога багато років: ходив у церкву, в храми православні, звертався до різних ікон, ставив свічки, але, чесно кажучи, мені це не приносило відчуття спілкування з Богом. Я прийшов до пастора Сандея, і він у присутності великої кількості людей помолився за мене. Я поставив йому умову, щоб мій прихід у церкву - і цього я дуже боявся, не довіряв церкві - був зв'язаний з великою кількістю людей, котрих я б міг агітувати за мене». І сталося чудо: найкращий парафіянин церкви «Посольство Божье» став мером столиці. Чи допоможе на цей раз Черновецькому його секта і пастор Сандей? Ну що ж: кожний народ має того пророка, якого заслуговує. І сказав апостол Аделаджа: «Я людина, котра є представником Бога...».
     Стало відомо, що народний депутат України від НУ-НС Геннадій Москаль зареєстрував у Верховній Раді законопроект, в якому, зокрема, пропонується заборонити іноземцям посідати керівні посади в неокультових організаціях, таких, як «Посольство Божье», «Церковь Христа», «Церковь Муна «Объединение» і т. п. З допомогою цього законопроекту Москаль сподівається «відділити релігію від комерції». Свою позицію народний депутат - «нашоукраїнець» - пояснює таким чином: «Те, що Європа уже пережила і виплюнула, зараз ринулося до нас. Потрібно це припинити, адже багато громадян розуміють, що їх обманюють у цих церквах».

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.