УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 116 посетителей

Теги
краєзнавство педагогіка Приїзд Патріарха Кирила в Україну Ющенко іконопис Церква і політика УПЦ КП шляхи єднання церква і суспільство секти молодь Митрополит Володимир (Сабодан) забобони церковна журналістика комуністи та Церква Голодомор Церква і влада розкол в Україні Патріарх Алексій II Католицька Церква постать у Церкві Києво-Печерська Лавра Священний Синод УПЦ Мазепа 1020-річчя Хрещення Русі діаспора монастирі та храми України церква та політика милосердя вибори українська християнська культура УГКЦ Доброчинність автокефалія Предстоятелі Помісних Церков Археологія та реставрація конфлікти Вселенський Патріархат Президент Віктор Ющенко Церква і медицина


Рейтинг@Mail.ru


«Молодий буковинець» (Чернівці): Екскурсовод Маргарита Курлікова: «Гостро реагую на будь-яку неповагу до міста»«Молодий буковинець» (Чернівці), Марина Карасьова, 14.08.09

Як змінюються Чернівці і чернівчани вже понад 35 років спостерігає Маргарита Курлікова. Саме стільки вона працює екскурсоводом, і подорожі за тими ж маршрутами їй не набридають. Пані Маргарита щоразу робить відкриття і для себе також.

- Тепер екскурсії стали значно цікавішими, бо раніше робили акценти на ідеології, а тепер можна насолоджуватися архітектурою та історією, причому такою, про яку раніше навіть пошепки не говорили, - зізнається Маргарита Михайлівна.

Свої екскурсії Маргарита Курлікова ніколи не підраховувала. Були часи, коли туристів з усього Союзу було дуже багато, на всіх не вистачало часу. А з 1992 року до Чернівців перестали приїжджати взагалі. «Це тривало десь до 2001 року, майже 10 років - нікого», - згадує Маргарита Михайлівна.

До Чернівецького бюро подорожей та екскурсій Маргарита Курлікова потрапила ще на початку 1970-их років, щойно його утворили колишні військові. Матеріали тоді перші екскурсоводи збирали по крихтах. А тепер жінка володіє чи не найбагатшим зібранням видань про Буковину й дуже цим пишається.

Спочатку екскурсійне бюро розробляло маршрути по місту, відтак до Хотина, Яремче і аж потім до Вижниці. «Вона й досі якась дивна, «Німчич» розрахований на заможних людей, а все, що для простіших туристів, - в дикому стані», - зауважує екскурсовод.

- Дуже цікавий маршрут до Білої Криниці. Чомусь чернівчани мало їдуть, а кияни туди щотижня автобусами навідуються. Цікава історія не тільки собору, але й власне старообрядництва. Коли розробляли маршрут до Білої Криниці, доводилося все записувати за священиком, інших джерел інформації тоді не було.

Нині Чернівцям бракує професійних екскурсоводів. Щоби стати фахівцем у цій справі, потрібно насамперед любити своє місто, вважає Маргарита Курлікова, і бути зацікавленим у професії, завдяки якій зараз багато не заробиш. Великі сподівання - на 600-річчя, адже до свята спеціально готують групу екскурсоводів. «Хоча, можливо, після святкування все залишиться по-старому», - зауважує Маргарита Михайлівна.

- У Чернівців досі немає гідної яскравої реклами. Якось мені до рук потрапив журнал «Академія», де журналістка інтерв'ю з письменником Юрієм Андруховичем розпочала з того, що Львів назвала депресивним, Чернівці хаотичними і напівзруйнованими, натомість проспівала дифірамби Івано-Франківську. І хто ж після цього в таке "напівзруйноване" місто поїде? - обурюється співрозмовниця.

Вона гостро реагує на будь-яку неповагу міста, в якому знає не те що кожен будинок, а мабуть, кожну цеглину. Тільки після того, коли туристи побачать Чернівці на свої очі, дивуються: «Думали, що тут - діра, а виявляється, таке надзвичайне місто». Архітектура захоплює всіх без винятку, особливо резиденція митрополитів та театр.

Самі чернівчани, вважає Маргарита Михайлівна, не надто люблять своє місто, хоча загалом знають його вулиці, цікаві будинки.

- Нині болить душа за будову теперішньої туберкульозної лікарні, яка цілком руйнується. А така гарна споруда! І фонтани там колись були, лоджії, декор... - з сумом каже екскурсовод. - Багато унікальних будинків, особливо в центрі, зараз у занедбаному стані, тому на них ніхто не звертає уваги. А насправді кожний з них має не тільки особливу архітектуру, але й надзвичайну історію.
Марина Карасьова

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.