УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 219 посетителей

Теги
молодь Доброчинність секти церква і суспільство іконопис Священний Синод УПЦ церковна журналістика 1020-річчя Хрещення Русі церква та політика Голодомор Митрополит Володимир (Сабодан) Приїзд Патріарха Кирила в Україну автокефалія конфлікти комуністи та Церква забобони Ющенко Президент Віктор Ющенко вибори УПЦ КП шляхи єднання Католицька Церква краєзнавство Археологія та реставрація Києво-Печерська Лавра розкол в Україні Церква і влада діаспора милосердя УГКЦ постать у Церкві українська християнська культура Патріарх Алексій II Церква і політика Мазепа Предстоятелі Помісних Церков монастирі та храми України Вселенський Патріархат педагогіка Церква і медицина


Рейтинг@Mail.ru


«Волинь» (Луцьк): Образ Богоматері з'явився після удару блискавки«Волинь» (Луцьк), Галина Ковалюк, 07.08.08

Щодня збільшується кількість бажаючих побачити образ Діви Марії, що з'явився на обгорілому від удару блискавки стовбурі яблуні. Росло дерево у так званій посадці - захисній зеленій смузі - на узбіччі дороги між селами Бережниця і Журавки за 5 кілометрів від райцентру Жидачів Львівської області. Подібні явища спостерігаються періодично в різних областях України. Одна з очевидців останнього - нововолинянка пані Лариса - навела відомий зі школи приклад з історії стародавньої Русі, коли під час нападу монголо-татар над станом православних у небі явився образ Богоматері. Він тримався доти, доки йшли бойові дії, і навіть переміщувався, охороняючи вірних і не даючи нападникам їх подолати. Досі цей факт вона, людина з раціональним складом розуму і скептичним ставленням до надприродних явищ, бо вихована у часи войовничого атеїзму, як той Хома невіруючий, сприймала за казку. Але від того, що особисто спостерігала на Львівщині, й досі під великим враженням
     
     
     По обіді корови звично паслися на луках, які впираються в ліс, за яким - до двох десятків озер, річки Дністер і Стрий, а в сонячну погоду на горизонті й Карпати видно, до яких 70 кілометрів.
     Богдана, циганка чи молдаванка середнього віку із Закарпаття, найнялася пастушкою. Коли колгосп розпався, корів елітної породи взяла під опіку сільська громада. Близько 18-ої вечора жінка гнала їх у село. Слухняні ситі тварини брели спокійно, доки не наблизилися до посадки. Тут враз занепокоїлися і стали розбігатися - одні почали мукати, інші - тривожно ревіти, шарахатися і падати. Жінка здивувалася й намагалася їх заспокоїти, зібрати до гурту. Але враз помітила, що тварини розділилися і ніби утворили живий коридор, в кінці якого вона побачила знівечену блискавкою яблуню, яка ніби світилася, а згори на неї опускалася невелика хмарина. Коли корови замовкли, а ті, які були крайніми в тому коридорі, попадали на коліна, вона від побаченого втратила мову і не могла зробити й кроку.
     Назустріч зазвичай виходили три дівчинки - підлітки десяти, п'ятнадцяти і шістнадцяти років, щоб допомогти загнати стадо в корівник. Вони помітили незвичну поведінку корів. Але найбільше їх вразила тітка Богдана, яка стояла, затуливши обличчя руками. Діти спробували привести її до тями, але жінка не обзивалася. І тоді дівчатка глянули в той бік, куди вона дивилася.
     - Дивіться, Матінка Божа! - вигукнули вражено.
     Вони й сфотографували першими це диво стільниковими телефонами, а також тварин, що стояли на колінах на фоні трави, яка стала червоного кольору. Чиясь мама пішла до пенька з відеокамерою. А опівночі там уже був натовп людей, наступного дня прибули вісім священиків. Довелося подбати й за охорону місця, бо деякі паломники відривали шматки кори, аби взяти з собою. Місцевий підприємець Швед виділив кошти на парканчик та бруківку, а громада забезпечила постійне чергування чотирьох сторожів.
     Пані Лариса ділиться враженнями: - Якби хтось мені про таке розповів - ні за що не повірила б. Нічого більш вражаючого не доводилося бачити і переживати. Приїхавши 7липня о другій годині дня до цього пенька, розчарувалася, бо на фотознімку, зробленому напередодні двоюрідною сестрою, роздивилася таки щось незвичайне, незрозуміле. А підійшла впритул до «чорного дерева», як його назвали люди, - і бачу лише залишки обгорілого в грозу рік тому стовбура. На ньому з одного боку - суцільна чорна кора, з другого - кора з шаром деревини відкололася до самого низу. От на тому сколі, кажуть, і проявився образ Богоматері. А я його не бачу! Мене взяло розчарування і стало страшно, що люди поклоняються ідолові.
     О 12-й ночі поїхала вдруге і була вражена тим, що побачила. На місці розколу стовбура була Діва Марія на повний зріст у довгій сорочці та розкішній накидці, навкруг голови чітко вирізнявся віночок білих троянд, над яким яскраво світився омофор. Але обличчя було невиразним.
     О 2-й годині ночі спостерігала неймовірне. Спочатку Діва Марія у темному одязі в обрамленні чорного фону поклала руки собі на груди, а тоді стала висвітлюватися і простягла руки вперед перед грудьми долонями догори, нібито щось подає, а над нею на темному фоні проявилася фігура чоловіка, якого ми прийняли за Йосипа Обручника. Ось у той момент я стала більш чітко вирізняти й риси її обличчя, найперше очі - глибокі, як живі, що пильно дивилися на мене. Зміни тривали: на лівій руці Богоматері з'явився Ісус, який обличчям притулився до Її плеча, а ліву ручку поклав на шию.
     Спереду на складках одягу появився хрест. Сорочка спочатку була яскраво-червоного кольору, а накидка - темно-синього, незабаром сорочка стала жовто-золотистою, накидка - сіро-голубою. І фарби змінювалися, ніби міражили. Над чолом - русяве волосся і накидка на голові. А тоді раптом увесь одяг став білим. Але сказати, що просто білим - то не сказати нічого, бо він сяяв, і це було таке багатство світлого кольору, що нема слів передати. У всій постаті вловлювалися величність, випромінювалася божественна сила.
     Коли ж поглянула на небо, побачила, що Молочний Шлях дуже яскравою смугою застиг точно над образом, а за ним і за нашими спинами - жодної зірки. В цю мить діти почали показувати на хмарину, яка повільно рухалася на нас. Це була не зовсім і хмарина, але й не туман. Хоч стояло нас до тридцяти чоловік, враз усіх пройняла паніка - чомусь стало так страшно, що коли запропонували не дивитися на небо і молитися, я навіть очі заплющила. А коли підняла повіки - марево зникло, а образ Діви став різко змінюватися: засяяв, чітко вималювалися деталі. І тоді я побачила дуже красиву одухотворену жінку - людину неземної краси! Подібної не бачила за своє життя ні в журналах, ні серед учасниць конкурсів краси. Я побувала в багатьох музеях, але жоден художник ще не намалював подібної...
     
     Cподіваємося, офіційне пояснення цього явища дадуть Церква і науковці. Наразі воно викликає ейфорію у віруючих і подив у всіх інших. Хтось бачить більше, дехто - менше. Але байдужих серед очевидців, мабуть, немає. На кольорових фотознімках образ відтворюється, а при чорно-білих зйомках відеокамерою, кажуть, нічого не видно. Як на фотографії у газеті - самі бачите. І останнє: компетентні люди стверджують, що подібні явища в часі є нетривалими. Одна з неофіційних версій появи Богородиці - або попереджає біду, або щось хороше.

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.