УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 230 посетителей

Теги
Священний Синод УПЦ молодь церква і суспільство постать у Церкві краєзнавство Церква і політика Києво-Печерська Лавра вибори конфлікти Церква і медицина церква та політика Церква і влада УПЦ КП Голодомор педагогіка УГКЦ Доброчинність розкол в Україні Митрополит Володимир (Сабодан) Ющенко шляхи єднання Археологія та реставрація Католицька Церква 1020-річчя Хрещення Русі Мазепа комуністи та Церква милосердя українська християнська культура діаспора автокефалія забобони Предстоятелі Помісних Церков іконопис Патріарх Алексій II монастирі та храми України Президент Віктор Ющенко церковна журналістика Приїзд Патріарха Кирила в Україну секти Вселенський Патріархат


Рейтинг@Mail.ru


«Волинь» (Луцьк): Образ Богоматері з'явився після удару блискавки«Волинь» (Луцьк), Галина Ковалюк, 07.08.08

Щодня збільшується кількість бажаючих побачити образ Діви Марії, що з'явився на обгорілому від удару блискавки стовбурі яблуні. Росло дерево у так званій посадці - захисній зеленій смузі - на узбіччі дороги між селами Бережниця і Журавки за 5 кілометрів від райцентру Жидачів Львівської області. Подібні явища спостерігаються періодично в різних областях України. Одна з очевидців останнього - нововолинянка пані Лариса - навела відомий зі школи приклад з історії стародавньої Русі, коли під час нападу монголо-татар над станом православних у небі явився образ Богоматері. Він тримався доти, доки йшли бойові дії, і навіть переміщувався, охороняючи вірних і не даючи нападникам їх подолати. Досі цей факт вона, людина з раціональним складом розуму і скептичним ставленням до надприродних явищ, бо вихована у часи войовничого атеїзму, як той Хома невіруючий, сприймала за казку. Але від того, що особисто спостерігала на Львівщині, й досі під великим враженням
     
     
     По обіді корови звично паслися на луках, які впираються в ліс, за яким - до двох десятків озер, річки Дністер і Стрий, а в сонячну погоду на горизонті й Карпати видно, до яких 70 кілометрів.
     Богдана, циганка чи молдаванка середнього віку із Закарпаття, найнялася пастушкою. Коли колгосп розпався, корів елітної породи взяла під опіку сільська громада. Близько 18-ої вечора жінка гнала їх у село. Слухняні ситі тварини брели спокійно, доки не наблизилися до посадки. Тут враз занепокоїлися і стали розбігатися - одні почали мукати, інші - тривожно ревіти, шарахатися і падати. Жінка здивувалася й намагалася їх заспокоїти, зібрати до гурту. Але враз помітила, що тварини розділилися і ніби утворили живий коридор, в кінці якого вона побачила знівечену блискавкою яблуню, яка ніби світилася, а згори на неї опускалася невелика хмарина. Коли корови замовкли, а ті, які були крайніми в тому коридорі, попадали на коліна, вона від побаченого втратила мову і не могла зробити й кроку.
     Назустріч зазвичай виходили три дівчинки - підлітки десяти, п'ятнадцяти і шістнадцяти років, щоб допомогти загнати стадо в корівник. Вони помітили незвичну поведінку корів. Але найбільше їх вразила тітка Богдана, яка стояла, затуливши обличчя руками. Діти спробували привести її до тями, але жінка не обзивалася. І тоді дівчатка глянули в той бік, куди вона дивилася.
     - Дивіться, Матінка Божа! - вигукнули вражено.
     Вони й сфотографували першими це диво стільниковими телефонами, а також тварин, що стояли на колінах на фоні трави, яка стала червоного кольору. Чиясь мама пішла до пенька з відеокамерою. А опівночі там уже був натовп людей, наступного дня прибули вісім священиків. Довелося подбати й за охорону місця, бо деякі паломники відривали шматки кори, аби взяти з собою. Місцевий підприємець Швед виділив кошти на парканчик та бруківку, а громада забезпечила постійне чергування чотирьох сторожів.
     Пані Лариса ділиться враженнями: - Якби хтось мені про таке розповів - ні за що не повірила б. Нічого більш вражаючого не доводилося бачити і переживати. Приїхавши 7липня о другій годині дня до цього пенька, розчарувалася, бо на фотознімку, зробленому напередодні двоюрідною сестрою, роздивилася таки щось незвичайне, незрозуміле. А підійшла впритул до «чорного дерева», як його назвали люди, - і бачу лише залишки обгорілого в грозу рік тому стовбура. На ньому з одного боку - суцільна чорна кора, з другого - кора з шаром деревини відкололася до самого низу. От на тому сколі, кажуть, і проявився образ Богоматері. А я його не бачу! Мене взяло розчарування і стало страшно, що люди поклоняються ідолові.
     О 12-й ночі поїхала вдруге і була вражена тим, що побачила. На місці розколу стовбура була Діва Марія на повний зріст у довгій сорочці та розкішній накидці, навкруг голови чітко вирізнявся віночок білих троянд, над яким яскраво світився омофор. Але обличчя було невиразним.
     О 2-й годині ночі спостерігала неймовірне. Спочатку Діва Марія у темному одязі в обрамленні чорного фону поклала руки собі на груди, а тоді стала висвітлюватися і простягла руки вперед перед грудьми долонями догори, нібито щось подає, а над нею на темному фоні проявилася фігура чоловіка, якого ми прийняли за Йосипа Обручника. Ось у той момент я стала більш чітко вирізняти й риси її обличчя, найперше очі - глибокі, як живі, що пильно дивилися на мене. Зміни тривали: на лівій руці Богоматері з'явився Ісус, який обличчям притулився до Її плеча, а ліву ручку поклав на шию.
     Спереду на складках одягу появився хрест. Сорочка спочатку була яскраво-червоного кольору, а накидка - темно-синього, незабаром сорочка стала жовто-золотистою, накидка - сіро-голубою. І фарби змінювалися, ніби міражили. Над чолом - русяве волосся і накидка на голові. А тоді раптом увесь одяг став білим. Але сказати, що просто білим - то не сказати нічого, бо він сяяв, і це було таке багатство світлого кольору, що нема слів передати. У всій постаті вловлювалися величність, випромінювалася божественна сила.
     Коли ж поглянула на небо, побачила, що Молочний Шлях дуже яскравою смугою застиг точно над образом, а за ним і за нашими спинами - жодної зірки. В цю мить діти почали показувати на хмарину, яка повільно рухалася на нас. Це була не зовсім і хмарина, але й не туман. Хоч стояло нас до тридцяти чоловік, враз усіх пройняла паніка - чомусь стало так страшно, що коли запропонували не дивитися на небо і молитися, я навіть очі заплющила. А коли підняла повіки - марево зникло, а образ Діви став різко змінюватися: засяяв, чітко вималювалися деталі. І тоді я побачила дуже красиву одухотворену жінку - людину неземної краси! Подібної не бачила за своє життя ні в журналах, ні серед учасниць конкурсів краси. Я побувала в багатьох музеях, але жоден художник ще не намалював подібної...
     
     Cподіваємося, офіційне пояснення цього явища дадуть Церква і науковці. Наразі воно викликає ейфорію у віруючих і подив у всіх інших. Хтось бачить більше, дехто - менше. Але байдужих серед очевидців, мабуть, немає. На кольорових фотознімках образ відтворюється, а при чорно-білих зйомках відеокамерою, кажуть, нічого не видно. Як на фотографії у газеті - самі бачите. І останнє: компетентні люди стверджують, що подібні явища в часі є нетривалими. Одна з неофіційних версій появи Богородиці - або попереджає біду, або щось хороше.

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.