УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 153 посетителей

Теги
Доброчинність Вселенський Патріархат Приїзд Патріарха Кирила в Україну Києво-Печерська Лавра постать у Церкві іконопис УПЦ КП Предстоятелі Помісних Церков шляхи єднання Священний Синод УПЦ конфлікти 1020-річчя Хрещення Русі діаспора Патріарх Алексій II Президент Віктор Ющенко церква і суспільство милосердя молодь розкол в Україні Голодомор вибори Археологія та реставрація УГКЦ Церква і влада забобони монастирі та храми України комуністи та Церква Церква і медицина Митрополит Володимир (Сабодан) українська християнська культура Католицька Церква Мазепа автокефалія церква та політика Ющенко педагогіка секти церковна журналістика Церква і політика краєзнавство


Рейтинг@Mail.ru


«Радіо Свобода»: У списку ЮНЕСКО – українські церкви в Словаччині«Радіо Свобода», Сергій Драчук, 08.07.2008

Комітет зі світової спадщини Освітньої, наукової і культурної організації ООН (ЮНЕСКО) на засіданні в Канаді долучив до Списку світової спадщини й три дерев'яні греко-католицькі церкви 17-18-го століть у Карпатах на сході Словаччини.

Серед 25 нових записів, які зробив на нинішній сесії Комітет зі світової спадщини, є й низка дерев'яних церков у словацьких Карпатах.

Керівник секції Європи і Північної Америки Центру світової спадщини ЮНЕСКО доктор Мехтільд Росслер розповіла Радіо Свобода, що серед цих церков - римо-католицькі, протестантські і греко-католицькі храми, збудовані в 16-18-му століттях.

«Вони є свідченням розвитку провідних архітектурних і художніх течій. Інтер'єри цих церков переважно прикрашені настінними розписами і містять твори мистецтва, які мають велике культурне значення. Гадаю, дуже важливо додати, що ці церкви розташовані на перехресті культур у карпатському регіоні, і це робить їх справді унікальними», - вважає доктор Мехтільд Росслер.

Різноманіттю культур прислужились і українські церкви

Із цих восьми церков і три греко-католицькі, на  переважно українському за населенням сході Пряшівщини: в селах Бодружал і Ладомирова поблизу Свидника і в Руській Бистрій попід українським кордоном.

Церква Св. Миколая у Бодружалі, 1658 року, традиційний тридільний храм карпатського типу, в Словаччині є національною культурною пам'яткою. Усередині на одній зі стін збереглися залишки цінних розписів 18-го століття - Страшний суд і Розп'яття.

У Ладомировій неподалік стоїть церква Архангела Михаїла, теж схожого лемківського типу. Цей храм був збудований 1742 року без єдиного гвіздка. Кілька ікон та богослужбових предметів із цієї церкви самі по собі є культурними пам'ятками.

А от церква Св. Миколая-єпископа в селі Руська Бистра вже зовсім інакша. Збудована 1730 року, вона має не три вежі, як попередні, а дві і за виглядом нагадує традиційну селянську хату.

ЮНЕСКО вже має українські пам'ятки

Українські церкви в словацьких Карпатах  не єдине, що пов'язує ці дві країни в списку світової спадщини. Є в ньому і спільні для України і Словаччини Букові праліси Карпат.

Іще одна така пам'ятка, яку Україна ділить зі ще 9 державами, це Геодезична дуга Струве - лінія тріангуляційних знаків із позаминулого століття, що простяглася майже на 3 тисячі кілометрів.

Загалом в Україні пам'яток зі списку світової спадщини є чотири. Крім згаданих двох пунктів, букових пралісів і геодезичної дуги, ще одним є Софія Київська з комплексом прилеглих будівель і Києво-Печерська Лавра в Києві, а іншим історичний центр Львова.

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.