УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 195 посетителей

Теги
діаспора Археологія та реставрація комуністи та Церква Ющенко Приїзд Патріарха Кирила в Україну Католицька Церква іконопис краєзнавство Церква і політика Вселенський Патріархат постать у Церкві розкол в Україні УПЦ КП вибори Митрополит Володимир (Сабодан) молодь Києво-Печерська Лавра Мазепа церква і суспільство Церква і медицина Священний Синод УПЦ 1020-річчя Хрещення Русі Президент Віктор Ющенко автокефалія церква та політика секти монастирі та храми України Доброчинність українська християнська культура милосердя УГКЦ Голодомор конфлікти шляхи єднання церковна журналістика Патріарх Алексій II Церква і влада забобони педагогіка Предстоятелі Помісних Церков


Рейтинг@Mail.ru


«Віче» (журнал Верховної Ради України): З єпархії — до університету«Віче» (журнал Верховної Ради України), вересень 2008

На початку липня закладено капсулу у фундамент нового приміщення наукової бібліотеки Ужгородського національного університету. А розташується новобудова поруч з головним корпусом вишу.

Унікальним бібліотечним фондом УжНУ користуються не тільки студентство краю, а й відомі дослідники, науковці й політики України, близького та далекого зарубіжжя. Ще за радянських часів бібліотека прописалася на вулиці Капітульній в Ужгороді, у резиденції греко-католицької єпархії. Нині єпархія на чолі зі знаним єпископом Міланом Шашіком здійснює цілковиту реставрацію історичної пам'ятки. Та й багатющий бібліотечний фонд потребує сучасних, належно оснащених приміщень. Тож упродовж останніх років на всіх рівнях ішлося про перенесення бібліотеки.

Відповідне рішення й звернення на адресу голови облдержадміністрації Олега Гаваші приймали й облрада, й її голова Михайло Кічковський.

- Упродовж останніх трьох років було проведено декілька зустрічей з керівництвом облдержадміністрації та облради, - зазначив ректор УжНУ, депутат облради Микола Вегеш, - на яких обговорювали подальшу долю бібліотеки. Дійшли висновку, що найоптимальніший варіант - спорудження нового приміщення саме на території головного корпусу, адже саме тут облаштовано більшість факультетів, де навчається понад 60 відсотків студентів. З часом сюди буде перевезено весь бібліотечний фонд, крім стародруків. Вони, безцінні книжкові раритети, мають зберігатися в стінах святині.

Бібліотека будуватиметься в два етапи. Перший - планується завершити до кінця поточного року. До слова, внутрішнє приміщення матиме скляний купол - така собі родзинка будівлі.

Депутат облради, перший заступник голови облдержадміністрації Іван Балога назвав людей, котрі своїм сумлінням, старанністю наближають день новосілля бібліотеки. Це - Мілан Шашік, Микола Вегеш, депутати облради різних фракцій - Андрій Андріїв, Віктор Трикур, Антон Зелінський, Михайло Попович, Олег Адамчук, Василь Кручениця, Іван Качур та ін.

- Півтора місяця тому почали відновлення Музею лісу і сплаву на Міжгірщині, - сказав Іван Балога. - Сьогодні закладаємо першу, але дуже важливу цеглину у спорудженні нової бібліотеки, якою засвідчуємо добрий початок великої справи. Адже бібліотека за своєю суттю - це скарбівня духовної мудрості, всіх багатств людського духу. І я прошу присутніх депутатів передати капсулу як естафету з рук у руки, аби кожен із вас вдихнув у неї тепло свого серця, котре ще не раз приведе вас сюди з добрими намірами.

Заступник голови облради Василь Брензович згадав про ті часи, коли він, у свої студентські роки, будував навчальний корпус університету разом із іншими.

- Сьогодні, - наголосив він, - настала пора подарувати молодому поколінню сучасну нову бібліотеку. Цією подією, я впевнений, УжНУ впише ще одну яскраву сторінку у свій літопис.

Єпископ Мілан Шашік, як і належить, відправив молебень і освятив місце будівництва бібліотеки. Депутати облради, передавши з рук у руки капсулу, все ж виконати приємну місію - поставити її на місце - уповноважили Івана Балогу, котрий доклав до цього чи не найбільше зусиль.

Що тут додаси? Лише одне: Боже, помагай...

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.