УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 52 посетителей

Теги
УПЦ КП церковна журналістика діаспора автокефалія Приїзд Патріарха Кирила в Україну милосердя педагогіка українська християнська культура секти іконопис 1020-річчя Хрещення Русі Католицька Церква Мазепа Патріарх Алексій II Голодомор забобони молодь церква та політика Києво-Печерська Лавра Ющенко Церква і політика шляхи єднання Президент Віктор Ющенко розкол в Україні Вселенський Патріархат вибори комуністи та Церква Предстоятелі Помісних Церков постать у Церкві Доброчинність конфлікти монастирі та храми України УГКЦ Церква і влада Археологія та реставрація Митрополит Володимир (Сабодан) церква і суспільство Священний Синод УПЦ краєзнавство Церква і медицина


Рейтинг@Mail.ru


«Моє Рівне»: Довічні ув’язнені у Рівненській області«Моє Рівне», Інна Білецька, Микола Василюк, Рівненська область, НТН, без дати

Законопроект лідера КПУ Петра Симоненка про запровадження в Україні смертної кари не пройшов. Його підтримали лише 49 депутатів Верховної Ради. Тож винним в особливо тяжких злочинах і далі призначатимуть довічне ув`язнення. Сьогодні таких засуджених 1 400. У Департаменті виконання покарань уже говорять про потребу розширювати можливості колоній з триманням цього контингенту в`язнів. Понад два десятки заґратованих дверей відокремлюють довічників від світу. У Городищенській виправній колонії максимального рівня безпеки на Рівненщині в таких умовах більше 50 людей. Знімати приміщення й самих ув`язнених тут не дозволяють.

У кожній камері від одного до чотирьох засуджених і... телевізор. Його дивитися можна в будь-який час. До спілкування арештанти не надто охочі. Контактують хіба що з місцевим священиком.

Отець Григорій Драус, в'язничний капелан римо-католицької церкви: «Ті, які довічно позбавлені волі, вони є особливо відкриті на спілкування, але праця з ними є більш складна, бо їхні серця більше зранені злом, але є охочі. Треба сказати, що перших, хто був Христом оголошений святим, був добрий розбійник, якій був не довічником, а по суті засудженим до смертної кари».

Побут довічників - телевізор, читання, годинна прогулянка у схожому на клітку коридорі та два побачення на рік із рідними.

Харчують цих в`язнів по-особливому. На 150 гривень на місяць.

Валентин Неприков, кухар Городищенської ВК: «На пожизненном там тоже четвертая норма идет: там улучшенные нормы питания, там больше по раскладкам и мяса, и хлеба больше идет. Всего побольше».

Засудженими, що сидітимуть за ґратами довіку, Городищенська колонія заповнена. Більше місць немає, - каже керівник виправного закладу. Тому й постало питання про обладнання нових приміщень.

Володимир Нечипор, керівник Городищенської ВК: «Ліміт у нас 50, і всі місця, як кажуть, 50. З кожним роком по Україні кількість засуджених до довічного ув`язнення збільшується. Мабуть, що така потреба на майбутнє буде існувати».

Лише відсидівши 25 років, довічники можуть звернутися до президента з проханням пом'якшити покарання. У разі схвальної відповіді - ще 20 років ув`язнення і - воля!

Тож перший із цих арештантів, кому може пощастити побачити краєвиди без колючого дроту, зробить аж за 4 десятиліття. Утримання таких злочинців у цей час цілковито забезпечує держава.

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.