УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 57 посетителей

Теги
автокефалія Священний Синод УПЦ шляхи єднання Голодомор Церква і політика Мазепа церква і суспільство забобони УГКЦ церковна журналістика Києво-Печерська Лавра монастирі та храми України Патріарх Алексій II вибори іконопис Археологія та реставрація постать у Церкві діаспора Вселенський Патріархат УПЦ КП Католицька Церква краєзнавство милосердя Предстоятелі Помісних Церков секти Митрополит Володимир (Сабодан) конфлікти молодь педагогіка Приїзд Патріарха Кирила в Україну Доброчинність 1020-річчя Хрещення Русі розкол в Україні Ющенко українська християнська культура Церква і влада Церква і медицина Президент Віктор Ющенко церква та політика комуністи та Церква


Рейтинг@Mail.ru


«Хрещатик» (Київ): Софія Жукотанська: “Усіляке розмежування — це погано”«Хрещатик» (Київ), Євгеній Дикий, 06/11/2008

Президент Всеукраїнської християнської асамблеї переконана, що лише віра зможе змінити життя на краще

Софія Жукотанська є президентом Всеукраїнської християнської асамблеї, доктором соціологічних наук і богослов'я. Уже тривалий час вона обстоює християнські цінності в українському суспільстві та політиці. Нинішній розбрат у верхівці української еліти пані Жукотанська жорстко критикує. Проте переконана, що з поверненням віри до українців повернеться і гідна влада.

- Ви людина релігійна і водночас близька до політики. Навіть балотувалися до парламенту. Як ставитеся до нинішнього політичного протистояння в Україні?
- Усіляке розмежування - це погано. Погано, коли в сім'ї, родині немає єдності, погано, коли її немає в будь-якому колективі. Якщо ж у соціумі народ ділиться на схід і захід, а в політиці триває протистояння різних гілок влади, це жахливо. Я вважаю, що політики повинні знаходити компроміс. Не треба думати, хто кращий, хто гірший, кого більше люблять, в кого більше шансів чи хто впливовіший. Треба думати про те, що ми можемо зробити, аби нашому народові стало жити краще.


Слово "прем'єр-міністр" перекладається як перший слуга народу. Але насправді служіння народові йде знизу, а не згори. Згори - це домінування. Тобто починати треба з потреб людини, сім'ї, виробництва, освіти, моралі. А вибори - формальний підхід. Боротьба за владу. І народ це вже розуміє.

- Моральність, про яку ви кажете, може привнести християнство?
- Відштовхнімося від того, що таке християнство. Християни - це люди, які мають моральні засади, в основі яких лежить глибоке розуміння єдино важливого Закону Божого. Це тих десять заповідей, на котрих вибудовується життя людини та суспільства. Україна християнською державою була завжди. Йдеться зокрема про повагу до родини, пошану до батьків, любов до землі, про прагнення повернутися від злого до доброго. Якщо конопля зашкоджує, отже, не сіятимемо її. Якщо алкоголь є згубним для нашого народу, знімемо його з виробництва, щоб не травмувати молодь. А, скажімо, те засилля безсоромності, що є сьогодні на телебаченні. Вона не притаманна українському народові, тому не треба її туди пускати.


Якщо християнська етика і мораль нам потрібні, то її треба виховувати з дитячого садка. Ми повинні розуміти, що християнство впливає на цей світ, бо не краде, не вбиває, не жадає чужого, поважає особистість. Не має значення, яка церква: католицька, православна чи протестантська - всі вони наставляють народ на віру в Бога та любов до ближнього.


У соціальній сфері найбільше в тяжких життєвих ситуаціях працюють віруючі люди. Вони опікуються сиротами, реабілітують молодь після наркозалежності, служать по лікарнях. Люди добровільно беруть на себе цю відповідальність, вболівають за чиїсь потреби і стараються чим можуть допомогти й навіть спонсорують деякі важливі соціальні проекти (будівництво сиротинців, організацію реабілітаційних центрів тощо).

- Ви співпрацюєте із церквою "Посольство Боже". Що може зробити церква для людини?
- "Посольство Боже" - це велика громада, яка складається з наших українських громадян. Ці люди роблять велику Божу роботу в усіх напрямках розвитку суспільства. Тисячі людей змінили свої долі. І те, що інколи ми чуємо в пресі або на телебаченні про лідера церкви Сандея Аделаджу, просто соромно слухати, це невігластво або незнання справжнього стану справ.

Мовляв, йому не притаманний слов'янський менталітет. Проте я хочу сказати, що йому притаманний менталітет християнський. Це людина справді від Бога. Він починав свою діяльність в Україні з того, що повернув до життя величезну кількість наркоманів, бомжів і алкоголіків. Він повернув їм віру в Бога. Коли 2004 року тодішній мер Києва Олександр Омельченко, завітавши до нас, побачив їх усіх, то був вражений. Коли в людей є мета і віра, підноситься значення особистості. І люди вірять, що Бог їм може допомогти, вірять у позитив, у майбутнє. Вони зцілюються, змінюють своє життя. Пам'ятаю, професор Олександр Шалімов казав мені, що люди віри швидше одужують, легше переносять операції.

Я з 1998 року дуже серйозно співпрацюю із церквою "Посольство Боже". Була головою церковної ради. Все було на моїх очах. Я, українка, бачила, що духовні засади робили з життям людей. Це незаперечний факт, доведений документами і є висновками серйозних експертів. Нині я очолюю Всеукраїнську християнську асамблею. Проте маю стосунки з Посольством, я залишилася в його духовній раді і є в апостольській команді, хоч маю окреме служіння.

- До Бога звертаються і державні мужі. Якби всі вони ходили до церкви, це дало б якісні зміни?
- Саме ходіння до церкви не робить людей іншими, лише віра в Бога і пізнання Його змінює серця та розуміння сутності життя. Кожному політикові потрібні глибокі духовні пізнання, Божі принципи розвитку суспільства, його розбудови, питань керівництва, бізнесу, ставлення до кожної людини. Держава для людини, а не людина для держави. В центрі усього державотворення - велика цінність Людина.
Насправді дуже багато політиків ходять до церкви, займаються доброчинністю. Проблема в тому, що одні у цьому щирі, а інші - ні. Та передусім потрібно розуміти одне: політикові дано стояти вище за інших, а кому дано багато, з того більше спитається.

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.