УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 159 посетителей

Теги
церква та політика Священний Синод УПЦ автокефалія Церква і влада Доброчинність Митрополит Володимир (Сабодан) українська християнська культура конфлікти УГКЦ церковна журналістика монастирі та храми України вибори постать у Церкві діаспора Києво-Печерська Лавра Археологія та реставрація Церква і політика Патріарх Алексій II церква і суспільство шляхи єднання Мазепа молодь Предстоятелі Помісних Церков забобони іконопис Вселенський Патріархат Церква і медицина УПЦ КП Ющенко Католицька Церква Приїзд Патріарха Кирила в Україну секти 1020-річчя Хрещення Русі Голодомор милосердя розкол в Україні педагогіка комуністи та Церква краєзнавство Президент Віктор Ющенко


Рейтинг@Mail.ru


«ЗІК» (Львів): На Закарпатті відкриють хоспіс, агробіржу та створять альтернативний транспортний коридор«ЗІК» (Львів), 30.01.09

 

Кілька важливих перспективних та соціально важливих проектів розробили на Закарпатті у Виноградівському районі: перший на Закарпатті заклад хоспісної та психологічної підтримки для тяжкохворих людей, агробіржа та створення альтернативного транспортного коридору. Про це на прес-конференції в Ужгороді розповів Володимир Шевчук, директор Агенції розвитку району.

За словами Володимира Шевчука, транспортна інфраструктура району наразі не вивчена, а залізнична та автомобільна мережі використовуються лише на 15%, порівняно із 1990 роком. Зацікавлення у проекті транспортного коридору через Виноградівський район висловили вже 35 представників Західної та Центральної Європи. А росіяни готові уже вкладати інвестиції, проте їх, за словами директора Агенції, зупиняє політична ситуація в країні. Та й у відповідних міністерствах на ініціативи району не дуже звертають увагу. «Аналіз ситуації показує, що такий транспортний коридор має хороше економічне обгрунтування. Зокрема росіяни зацікавлені, оскільки таким шляхом вони на три дні скорочують поставки своїх вантажів, а на одній тонні економлять 50 у.о.».

Інший проект виноградівців - агробіржа. Її планують свторити для вирішення найболючішої проблеми аграріїв регіону - збуту продукції.

Ігор Борисенко, начальник відділу охорони здоров'я Виноградівської РДА розповів про ідею відкриття у районі хоспісу. Тут могли б отримати медичну та соціально-психологічну допомогу важкохворі люди і їхні родичі. Аналогічний заклад працює в Івано-Франківську, а на Закарпатті нема жодного хоспісу, відділення хоспісної допомоги є лише у Мукачівській центральній районній лікарні. Виноградівщина заручилася підтримкою Інституту паліативно-хоспісної допомоги (м. Київ), який, можливо, відкриє у районі свій філіал. Одним з ініціаторів проекту став місцевий священик Іван, який пропонує до роботи у майбутньому хоспісі залучити монахинь. Це б допомогло вирішити проблему кадрового забезпечення, адже робота передбачає значне морально-психологічне навантаження і плинність кадрів у подібних закладах сягає 70%. «Хоспіс буде розрахований на 25-30 ліжок. Цей заклад допоможе важкохворим людям гідно прожити відведений долею час та допоможе пережити біду їхнім близьким», - зауважив І. Борисенко. Вартість проекту - близько 5 млн грн.

Довідка ЗІКу.

Чотири роки на Закарпатті працює проект Канада-Україна «Регіональне врядування та розвиток» (Проект реалізується Канадським інститутом урбаністики за підтримкиКанадського агентства міжнародного розвитку, одним із напрямків роботи якого спільно із Закарпатською ОДА є сприяння розробці та впровадженню інфраструктурних проектів по області. Затверджено 27 малих проектів з різних районів Закарпаття, розробники яких кілька місяців проходитимуть спеціалізоване навчання з керування та впровадження малих проектів.

 

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.