УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 193 посетителей

Теги
розкол в Україні УГКЦ милосердя Президент Віктор Ющенко Доброчинність українська християнська культура Католицька Церква Приїзд Патріарха Кирила в Україну Голодомор автокефалія церква і суспільство краєзнавство педагогіка секти вибори Ющенко УПЦ КП Мазепа Церква і медицина шляхи єднання Церква і політика 1020-річчя Хрещення Русі діаспора Києво-Печерська Лавра Археологія та реставрація комуністи та Церква молодь монастирі та храми України Вселенський Патріархат Предстоятелі Помісних Церков забобони постать у Церкві Церква і влада іконопис Патріарх Алексій II Священний Синод УПЦ конфлікти Митрополит Володимир (Сабодан) церковна журналістика церква та політика


Рейтинг@Mail.ru


«ЗІК» (Львів): На Закарпатті відкриють хоспіс, агробіржу та створять альтернативний транспортний коридор«ЗІК» (Львів), 30.01.09

 

Кілька важливих перспективних та соціально важливих проектів розробили на Закарпатті у Виноградівському районі: перший на Закарпатті заклад хоспісної та психологічної підтримки для тяжкохворих людей, агробіржа та створення альтернативного транспортного коридору. Про це на прес-конференції в Ужгороді розповів Володимир Шевчук, директор Агенції розвитку району.

За словами Володимира Шевчука, транспортна інфраструктура району наразі не вивчена, а залізнична та автомобільна мережі використовуються лише на 15%, порівняно із 1990 роком. Зацікавлення у проекті транспортного коридору через Виноградівський район висловили вже 35 представників Західної та Центральної Європи. А росіяни готові уже вкладати інвестиції, проте їх, за словами директора Агенції, зупиняє політична ситуація в країні. Та й у відповідних міністерствах на ініціативи району не дуже звертають увагу. «Аналіз ситуації показує, що такий транспортний коридор має хороше економічне обгрунтування. Зокрема росіяни зацікавлені, оскільки таким шляхом вони на три дні скорочують поставки своїх вантажів, а на одній тонні економлять 50 у.о.».

Інший проект виноградівців - агробіржа. Її планують свторити для вирішення найболючішої проблеми аграріїв регіону - збуту продукції.

Ігор Борисенко, начальник відділу охорони здоров'я Виноградівської РДА розповів про ідею відкриття у районі хоспісу. Тут могли б отримати медичну та соціально-психологічну допомогу важкохворі люди і їхні родичі. Аналогічний заклад працює в Івано-Франківську, а на Закарпатті нема жодного хоспісу, відділення хоспісної допомоги є лише у Мукачівській центральній районній лікарні. Виноградівщина заручилася підтримкою Інституту паліативно-хоспісної допомоги (м. Київ), який, можливо, відкриє у районі свій філіал. Одним з ініціаторів проекту став місцевий священик Іван, який пропонує до роботи у майбутньому хоспісі залучити монахинь. Це б допомогло вирішити проблему кадрового забезпечення, адже робота передбачає значне морально-психологічне навантаження і плинність кадрів у подібних закладах сягає 70%. «Хоспіс буде розрахований на 25-30 ліжок. Цей заклад допоможе важкохворим людям гідно прожити відведений долею час та допоможе пережити біду їхнім близьким», - зауважив І. Борисенко. Вартість проекту - близько 5 млн грн.

Довідка ЗІКу.

Чотири роки на Закарпатті працює проект Канада-Україна «Регіональне врядування та розвиток» (Проект реалізується Канадським інститутом урбаністики за підтримкиКанадського агентства міжнародного розвитку, одним із напрямків роботи якого спільно із Закарпатською ОДА є сприяння розробці та впровадженню інфраструктурних проектів по області. Затверджено 27 малих проектів з різних районів Закарпаття, розробники яких кілька місяців проходитимуть спеціалізоване навчання з керування та впровадження малих проектів.

 

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.