УКР РУС  


 Главная > Авторы > Внештатные авторы  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 244 посетителей

Теги
УГКЦ секти Вселенський Патріархат церква і суспільство педагогіка розкол в Україні Католицька Церква церковна журналістика Голодомор Доброчинність українська християнська культура Церква і політика конфлікти діаспора Президент Віктор Ющенко Археологія та реставрація Патріарх Алексій II Ющенко милосердя автокефалія УПЦ КП шляхи єднання Предстоятелі Помісних Церков краєзнавство Священний Синод УПЦ постать у Церкві Мазепа монастирі та храми України комуністи та Церква церква та політика Києво-Печерська Лавра 1020-річчя Хрещення Русі вибори Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і влада забобони іконопис Церква і медицина Приїзд Патріарха Кирила в Україну молодь


Рейтинг@Mail.ru


Диакон Георгий Скубакsimplyred77@mail.ru

Якщо говорити коротко про себе, то, по-перше - православний християнин, потім - диякон, служу в древньому Трьохсвятительському храмі у Лівобережній частині Дніпропетровська. Стосовно освіти та нинішньої діяльності: після закінчення Київської духовної академії маю ступінь кандидата богослов'я, але в цей час науками не займаюся - повністю поринув у церковну журналістику. Зобов'язує послух та благословення митрополита Дніпропетровського та Павлоградського Іринея, який я із задоволенням виконую. Якщо ж заглибитися у біографічні моменти мого життя, то нічого екстраординарного там не знайдеться. Мені 30 років. Народився у Харкові. Незважаючи на те, що охрещений був у дитячому віці, моє церковне становлення відбувалося повільно та через «горно сумнівів». У 1995 році вперше свідомо увійшов під склепіння храму. Це була невелика, затишна церква на честь Святого Духа в містечку Південний Харківської єпархії. І.... мені більше не хотілося залишати церковної огорожі. Під мудрим керівництвом настоятеля цього храму та мого духівника протоієрея Сергія Чепеля відбувалося моє духовне становлення. Саме завдяки йому я прилучився до основних християнських чеснот і навчився любити Бога, святу церкву, правду та справедливість.

Духовну освіту отримав у Харківській духовній семінарії та Київській духовній академії, яку закінчив у 2003 році зі ступенем кандидата богослов'я за роботу «Духовні попередники святителя Ігнатія (Брянчанінова)». Під час навчання у КДА у 2001-2002 роках паралельно прослухав річний навчальний семінар «Теоретичні основи та методика пастирської діяльності священика серед військовослужбовців» і курс з міжнародного гуманітарного права, що засвідчено дипломами.

По закінченні навчання прибув до Дніпропетровської єпархії УПЦ, де з 1 вересня 2003 року з благословення митрополита Іринея був прийнятий на посаду референта до Дніпропетровського єпархіального управління. У цей же час ніс послух іподиякона.

21 квітня 2005 року на єпархіальних зборах загальним голосуванням духовенства був затверджений на посаду керівника видавничого відділу та прес-служби єпархії, які очолюю дотепер. Також є відповідальним за випуск офіційного єпархіального видання «Дніпропетровські єпархіальні відомості».

Церковна журналістика та моя робота в прес-службі Дніпропетровської єпархії - особлива сторінка моєї біографії. Це те служіння, про яке, без сумніву, можна сказати - прикликав Господь. Незважаючи на відсутність знань звичайних азів журналістики, я полюбив цю справу та щодня намагаюся її вдосконалити. Адже окрім оперативності, необхідно ще й правдиво, і професійно висвітлити актуальні події з життя церкви у громадських та церковних ЗМІ.

Прес-служба єпархії тісно співпрацює із прес-службою міської ради, на сайті якої два роки тому було відкрито сторінку «Дніпропетровськ Православний», з інформаційним відділом Центру православної культури «Лествиця», із прес-службою РПЦ, УПЦ і редакцією «Православіє в Україні». Також інформацію про життя Дніпропетровської єпархії та служіння митрополита можна прочитати на сайтах «Інтерфакс-Релігія», «Православ'я. ru», «Седмиця», «Російська Лінія», офіційному порталі Московської Патріархії та інших православних ресурсах.

Усі матеріали прес-служби друкуються в головному періодичному виданні єпархії «Дніпропетровські єпархіальні відомості», які випускаються раз на два місяці (наклад 3000 екземплярів). Цей друкований орган став продовжувачем і спадкоємцем «Катеринославських єпархіальних відомостей», які почали видаватися з благословення та за особистої участі єпископа Катеринославського і Таганрозького Феодосія (Макаревського) у 1872 році. Торік журналу виповнилося 135 років. У січні 1998 року трудами архієпископа (нині - митрополита) Іринея видання було відроджене та цього року воно відзначає 10 років від дня виходу першого номера.

На сторінках єпархіальних відомостей читач може ознайомитися з актуальним інтерв'ю правлячого архієрея, зустрітися із цікавим гостем номера, довідатися про церковне життя єпархії, про новини та історію храмів благочинь у розділі «Святині Придніпров'я». З 2007 року у виданні додалося кілька розділів: «Освіта та катехізація», «На парафії», «Сторінки історії» та «Секти, єресі, розколи».

Частина інформації про літопис єпархії, взаємодію з владними структурами, службовими та громадськими організаціями з'являється на сторінках таких видань: «Вісник прес-служби УПЦ», «Журнал Московської Патріархії», «Технополіс», «Час. Події. Люди», «Бізнес-клас», «Врятуйте наші душі», «Початок» - регіональних газетах: «Дніпро вечірній», «Наше Micтo», «Зоря» та ін.

Публікації на сайті