УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 384 посетителей

Теги
українська християнська культура молодь вибори Митрополит Володимир (Сабодан) Мазепа конфлікти УПЦ КП церква і суспільство 1020-річчя Хрещення Русі Вселенський Патріархат милосердя Голодомор автокефалія педагогіка секти Католицька Церква розкол в Україні церковна журналістика забобони Президент Віктор Ющенко УГКЦ церква та політика Церква і медицина Церква і політика Археологія та реставрація Священний Синод УПЦ діаспора шляхи єднання Доброчинність Церква і влада комуністи та Церква постать у Церкві Києво-Печерська Лавра іконопис монастирі та храми України Предстоятелі Помісних Церков краєзнавство Приїзд Патріарха Кирила в Україну Патріарх Алексій II Ющенко


Рейтинг@Mail.ru


«20 хвилин» (Вінниця): Інтерв’ю про релігійні громади Вінницької області«20 хвилин» (Вінниця), 2009-02-24

 

На питання відповідає начальник відділу у справах релігій обласної державної адміністрації Ігор Салецький

Скільки релігійних громад зараз зареєстровано у Вінницькій області?

- На сьогоднішній день у Вінницькій області зареєстровано 2005 релігійних організацій. Найбільшу частину займає серед них Українська Православна церква Московського патріархату - 923 громади, друга за чисельністю Українська Православна церква Київського патріархату - 224 громади. На третьому місці євангельські християни баптисти - їх у нас 175.

Чи існують зараз конфлікти між представниками різних конфесій?

- Так, конфліктні ситуації постійно виникають між громадами УПЦ МП і УПЦ КП. Найчастіше предмет спору - культове майно. Гарячим і ще не вирішеним конфліктом є ситуація навколо однієї з православних громад Київського патріархату, яка вирішила перейти під юрисдикцію Московського патріархату. Крім того, часто виникають конфлікти між Українською Православною церквою і протестантськими детермінаціями. Останні, користуючись фінансовою підтримкою із-за корону, провадять зараз широку суспільну діяльність і намагаються посилити свою роль у всіх сферах життя. Це не подобається православним місцевим громадам і, на жаль, часто штовхає їх на протиправні дії. Наприклад, вони заважають протестантам  організовувати літні табори.

Чи надходять до вас у відділ скарги громадян на діяльність певних релігійних організацій?

- Скарги надходять доволі часто, але в основному в телефонному режимі. Далеко не усі знаходять у собі сили прийти і написати заяву. В основному люди жаліються на розповсюдження літератури і часті візити активістів релігійних громад до їх домівок. Якщо нам дають конкретні дані про ці випадки, то ми вживаємо заходів. Але примусового припинення діяльності певної релігійної громади у Вінницькій області досі ще не було.

 

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.