УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 131 посетителей

Теги
Києво-Печерська Лавра Священний Синод УПЦ Церква і медицина постать у Церкві Ющенко молодь краєзнавство Приїзд Патріарха Кирила в Україну шляхи єднання Митрополит Володимир (Сабодан) УПЦ КП секти Археологія та реставрація розкол в Україні Церква і влада діаспора комуністи та Церква Католицька Церква Патріарх Алексій II Голодомор вибори конфлікти УГКЦ Доброчинність милосердя Церква і політика Президент Віктор Ющенко Мазепа церква та політика автокефалія церковна журналістика 1020-річчя Хрещення Русі Вселенський Патріархат церква і суспільство Предстоятелі Помісних Церков українська християнська культура монастирі та храми України забобони педагогіка іконопис


Рейтинг@Mail.ru


«Притвор» (Київ): Радість взаємодопомоги«Притвор» (Київ), диякон Тарасій Андрусевич, 21.04.09

 

Студенти клубу «Скіфи», православні скаути, композитори і співаки з київського Клубу православної пісні і творчості влаштовують свята разом з дітьми із дитячих будинків та інтернатів різних куточків України.

2 квітня Студентський тур-клуб «Скіфи» Київського Національного Економічного Університету (КНЕУ) приймав від гостей з різних куточків України вітання та ювілейні подарунки: ця прекрасна громада святкувала 10-літній ювілей! Крім вихованців інтернату «Материнка» з Білої Церкви (Київська область), сюди вдалося завітати й учням Карпатського навчально-реабілітаційного центру Бориславської спецшколи-інтернату для дітей з наслідками поліомієліту та паралічів (Львіська область).

Зазвичай у музичній терапії фахівці дуже довго та поетапно ведуть учнів до сцени. А тут відважна сімка з Борислава без жодної репетиції на новій сцені «Скіфів» вийшла під сяйво софітів! Звісно, що тут і робота упродовж року, і Стрітенські концерти далися взнаки. І те, що горизонти школярів відкривала сегоріч заслужена артистка України, композитор і виконавець духовної та дитячої пісні – Леся Горова (www.horova.kiev.ua). Її полум'яні твори «Щаслива людина», «Не бійся!», «Можна жити як...», «Відчинилося життя», «Синьоока дівчино» тощо осяяли творчим натхненням столиці горизонти талановитих учнів із карпатських сіл і містечок 5 областей України. Три збірки пісень із компактами та нотними партитурами поповнили арсенал музикотерапії дитячого закладу.

Дивовижними пригодами карпатці дісталися столиці. А після благословення Лаврських печер, у дбайливих обіймах „скіфів” Катрусі, Андрія, Таїсії, Романа, Оксани й Олексія, уважних працівниць «Дія-Тур» та студентів КНЕУ діти з натхненням влилися у творчий вечір. «Таке враження, що ми вже спілкуємося роками», - такими словами солістки бориславського «Ковчегу» Інни Вітюк можна змалювати природність та глибинність дружби між студентами та учнями.

Ще взимку, під час свого візиту до Карпат, „скіфи” планували створити платформу для цієї співпраці. І ось вона вже в дії! На виступі у корпусах Національної Академії управління при президенті України КНЕУ карпатських дітей підтримали співаки та композитори Православного фестивалю «Благодатне небо» (www.blagonebo.org.ua) Олексій Ахаїмов, Володимир Шинкарук та Сергій Сергієнко. Спільно діти на митці подарували столичному осередку «Скіфи» пісні «Благодатнеє небо Києва», «Пісню Слов'ян», «Діти у Карпатах». Євген Іванович Клюзко привітав карпатців од спортивної Асоціації чудовими наплечниками «Регбі-England», промислительно пророкуючи, що для інакообдарованих учнів не лише музикотерапія, але й оздоровчий скаутинг у Карпатах відкривається цего літа.

Ось що кажуть учасники спільної допомоги дітям:
- Відкриття мистецьких талантів школярів має вестись у гармонійному поєднанні з корінням живої традиції Церкви і здорового способу життя у природі! Цими великодніми святами, - розповідає керівник Левгородських скаутів «Галицька Русь» Кирило Арбатов, - ми, повертаючись із Говерли, обов'язково рушаємо на тренинги до Борислава. Аби підготувати сиріт інтернату до літніх виходів та правильного користування елементарним спорядженням, потрібні такі зустрічі. Активісти арт-терапевтичної Асоціації «Ковчег» (www.arch11.narod.ru) залучають кошти для придбання інструментів та спортивного арсеналу, а наша мета – відпрацювати із майбутніми лідерами громадського життя Борислава скаутинг.

Згадалося, як іще восени цю чудову гілку співпраці з благословення Блаженнішого Володимира, митрополита Київського і всієї України розпочали десантники загону Київських скаутів св. ап. Андрія Первозванного (www.scout.at.ua):
- Ми прибули, - розповідає Оленка Покормяко, - у надії організувати спільні походи з дітьми Карпат, з волонтерами наших парафій на Львівщині. Адже соціальна робота нині це і спорт, і естетика, і етика духовності.
- А ще, - додала Катруся Сояк слухачам бориславського радіо та нашим читачам, - ми хочемо побажати молоді в Карпатах любити і цінувати свій край. Зазвичай юні таланти шукають своє застосування, втікаючи до столиці, до великих міст чи закордон. Але справжнє щастя – зростати там, де ти найбільше потрібен, знаходячи роботу та заняття собі й іншим через той же інтернет, організацію оздоровчих походів, соціального служіння – все це православний скаутинг. Приєднуйтеся до нас, створіть Прикарпатський осередок Православних скаутів України!

Отепер і зазвучать муз-терапевтичні марші учнівського репертуару в карпатських маршрутах! Адже є кому приїхати до дітей, розбити намети, сісти коло ватри та щиро серцями повчити (а в чомусь і повчитися від наших юних вихованців) як нести свій хрест бадьоро та звитяжно.

А ось, якого віршика склали діти- бориславці у знак подяки до гурту „Скіфи”:

Де ми, люде, що се з нами буде?
Віра, храм карпатський та сім'я,
Як вас рятувати від облуди,
Що народи в небуття звела?

Скільки їх було, племен і родів...
Небокрай історії все зна:
Житиме лиш той, хто у природі
Божую гармонію плека!

Відродімо родові общини,
Най воскресне дідова рілля!
Бо як не освятимось ми нині –
Завтра нас ганебна смерть чека!

Геть “облом” та лінощі міщанські!
Яко скіфи – нумо у село:
Пак зазеленіють грядки рясно, –
То здоров'я прийде на добро.

Гей же, сестри, купно нам молиться,
Щоби пам'ятали – ти і я:
Скіфи – се ревнителі традицій,
Скіфи – славні прадіди слов'ян.

Підтримайте, шановні читачі, творче оздоровлення дітей, запрошуйте нас до себе на концерти та відвідайте нас: Борислав, вул. Короленка, 6; тел. +3804141609.
 

   
ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.