УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 276 посетителей

Теги
секти милосердя іконопис Вселенський Патріархат церква і суспільство Археологія та реставрація вибори Президент Віктор Ющенко забобони УПЦ КП Мазепа УГКЦ Голодомор Католицька Церква Церква і медицина розкол в Україні Предстоятелі Помісних Церков діаспора Ющенко постать у Церкві 1020-річчя Хрещення Русі Приїзд Патріарха Кирила в Україну Києво-Печерська Лавра українська християнська культура монастирі та храми України Священний Синод УПЦ комуністи та Церква Доброчинність педагогіка автокефалія Церква і політика молодь краєзнавство конфлікти Церква і влада церковна журналістика Митрополит Володимир (Сабодан) церква та політика шляхи єднання Патріарх Алексій II


Рейтинг@Mail.ru


«ЗІК» (Львів): «Вікно життя» з’явиться в усіх обласних центрах України. Але мета програми – запобігти сирітству«ЗІК» (Львів), 08.05.09

 

Перший в Україні пункт «Вікно життя», який сьогодні відкрився у Львові, деякі із ЗМІ та частина громадськості неправильно трактують. Як повідомила сьогодні під час відкриття пункту головний лікар Львівського перинатального центру Лариса Янів, тільки-но стало відомо про відкриття «Вікна...», деякі «злі язики» намагалися критикувати такий проект, мовляв, відкривають пункт здачі новонароджених дітей. Однак, мета проекту - зберегти життя і матері, і дитини й уникнути неприємних, та навіть летальних, наслідків.

«Що гуманніше: дати життя дитині чи залишити на смітнику? Якщо вже немає змоги на виховання, то краще вже принести до нас дитину, потім інша сім'я візьме її на виховання, а не викидати на смітник. Можливо, випадків відмови від дітей і побільшає, але ми збережемо життя цій дитині», - сказала вона.

За її словами, стратегічною метою проекту є те, щоб за кілька років жодна дитина не потрапила у «Вікно життя».

Саме ця мета й буде основною під час реалізації проекту. Адже відкриття «Вікна життя» є тільки частиною всієї діяльності, яка буде проводитися. Як повідомила Лариса Янів, передбачено просвітницьку й інформаційну роботі. Себто, проводитиметься інформування у «групах ризику»: школах, ПТУ, коледжах, університетах. Там проводитимуть семінари й «круглі столи» з дітьми й студентами, де інформуватимуть про можливість отримання допомоги при вагітності. «Майбутнім матерям із неблагополучних сімей потрібно довести, що вони не залишені на одинці з «проблемою» вагітності.

Як зазначив народний депутат Петро Писарчук, у Європі, у т.ч. у сусідній Польщі, вже давно діють подібні проекти, а для України відкриття «Вікна життя» є справою новою.

Проте, за його словами, у Європі такі «Вікна» переважно працюють при монастирях, поза лікувальними закладами. Лариса Янів повідомила, що у Центр вже надходять дзвінки із медичних закладів інших областей України й хочуть, щоб львівські колеги поділилися досвідом створення такого «Вікна життя». «Досвіду як такого ми ще не маємо, проте всі разом будемо вчитися працювати», - сказала Лариса Янів.

Іншими елементами програми також є відкриття телефонної лінії консультації, де працюватимуть кваліфіковані психологи. Також у Центрі відкрито кабінет, де окремо працюватимуть психологи. Ремонт у ньому зроблено також за кошти народного депутата Петра Писарчука.

Як відзначив представник Уповноваженого з прав людини на Львівщині Зінон Котик, проект є і просвітницьким, і гуманітарним. За його словами, коли мати залишає новонароджену дитину напризволяще, за це передбачено кримінальну відповідальність. «Хочу, при нагоді, висловити подяку правоохоронним органам, які з повагою та розумінням ставляться до таких ситуацій», - сказав Котик.

Він також повідомив, що Ніна Карпачова пообіцяла докласти усіх зусиль, аби посприяти у відкритті «Вікон життя» в усіх обласних центрах України.

Як повідомила Лариса Янів, дитина, яка буде передана у «Вікно життя», спочатку виховуватиметься у Центрі, де їй надаватимуть медичну допомогу, а потім її буде передано у дитячий будинок, усиновлено, або ж, якщо буде необхідність, скеровано у інші лікувальні заклади для надання медичної допомоги. З її слів, все це відбуватиметься у відповідності до чинного законодавства України й наказу № 545 Міністерства охорони здоров'я.

У проекті також зроблено акцент на роботу з психологами. Адже основним завданням програми є виявлення матерів, які вагітні, але не готові до материнства і потребують психологічної роботи. «Будуть роздаватися буклети по всіх закладах охорони здоров'я. Проте наголос на цьому не робитиметься, оскільки у поліклініку приходять ті матері, які вже стоять на обліку як вагітні. Відтак будуть працювати промоутери, які роздаватимуть буклети та флаєри про «Вікно життя», а психологи працюватимуть з «групами ризику».

Як повідомили працівники прес-служби Петра Писарчука, по області, можливо, будуть розвішані й білборди, які розповідатимуть про проект, який має на меті надати «руку допомоги».

Також у планах відкриття пунктів «Вікно життя» у церквах. Правда, якщо церква на це погодитися. Хоча, як зазначив Петро Писарчук, саме Папа Іван Павло II був ініціатором відкриття подібного проекту у Європі.

Однак скільки саме на весь комплекс програми витрачено коштів, народний депутат Петро Писарчук не назвав, зазначивши лише, що це гуманітарний проект, витрачені кошти на який не рахуються.

Довідка.

Кожна жінка, яка зіткнулася із проблемою небажаної вагітності, може отримати кваліфіковану психологічну допомогу. Номери телефонів психологічною служби підтримки - 8 (032) 247-47-01 і 247-47-02.

 

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.