УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 58 посетителей

Теги
Католицька Церква УПЦ КП вибори секти церковна журналістика педагогіка УГКЦ краєзнавство Президент Віктор Ющенко Києво-Печерська Лавра церква та політика конфлікти Вселенський Патріархат 1020-річчя Хрещення Русі монастирі та храми України Митрополит Володимир (Сабодан) забобони Приїзд Патріарха Кирила в Україну комуністи та Церква шляхи єднання Патріарх Алексій II постать у Церкві Голодомор Церква і політика Священний Синод УПЦ Доброчинність розкол в Україні молодь Предстоятелі Помісних Церков діаспора іконопис українська християнська культура Археологія та реставрація церква і суспільство автокефалія милосердя Церква і медицина Мазепа Ющенко Церква і влада


Рейтинг@Mail.ru


«Місто» (Вінниця): Чому лікарю Овсянюку не дозволили правити… масову молитву у «Зорі»«Місто» (Вінниця), Світлана Вишневська, 15.05.2009

 

А гроші, позичені йому на служіння, вимагають у чиновника

Такого у Вінниці ще не було, щоб у чиновника вимагали повернення грошей (суми фігурують різні), „позичених" чи „пожертвуваних"... лікарю. Однак саме такі заяви нещодавно отримав начальник відділу у справах релігії Вінницької облдержадміністрації Ігор Салецький від вінничан, які обурені забороною ним заходу приватного лікаря-психотерапевта Олександра Овсянюка. А до редакцій вінницьких газет було надіслано Відкритого листа (якого адресовано також „вищому керівництву області і країни, політичним партіям і громадським організаціям, громадянам України"), у якому Ігоря Салецького звинувачують у ненависті до православ'я та зневазі до народу (надаємо цей текст із скороченнями та збереженням орфографії оригіналу):
„Шановна слуга народу - начальник відділу у справах релігії Вінницької облдержадміністрації Салецький Ігор Олександрович! Кому потрібне таке ось служіння за наші власні податки? Перед початком будь-якої передвиборчої компанії навіть найостанніший лицемір починає хвилюватися про потреби і сподівання простих людей, але ви навіть тут переступили межу.
Сотні вінничан, гості нашого міста і навіть громадяни інших держав до глибини душі обурені тим, з яким цинізмом і лицемірством ви заборонили довгоочікувану чергову творчу зустріч з великим вінничанином, відомим лікарем і меценатом, справжнім громадянином з великої літери Олександром Овсянюком.
... Вінницька область, як і вся країна, сьогодні задихається від алкоголізму, наркоманії, апатії, корупції, духовного сектанства і мракобісся. У світі так і залишається дарвінізм і велика проблема з родоводом - мабуть мавпи навіть у сімейному альбомі. На дитячих майданчиках - шприци, пакети з клеєм, презервативи. Зростає число депресій і суїцидів, а в кабінеті чиновника не знайти правди і справедливості.
Сатанізм проникає у владні структури, оголошує добро злом, а зло - добром. Перевертням від влади недостатньо однієї лише голови Гонгадзе. З нього ще і всю шкіру знімають - щоб усі інші тремтіли. А правосуддю до цих пір нібито „не вистачає доказів" для покарання замовника - Ірода. Але на Страшному Суді жодні докази не знадобляться!
... Ви зірвали милосердне служіння власному народу. Такі акції повинні всіляко підтримуватися владою. Ненавидите православ'я? Дискредитуєте законну державну владу? Або просто нікого не поважаєте? Особисто ви і такі, як ви жодного разу навіть не були ні на одній з наших зустрічей. Але у нас все - абсолютно в рамках закону.
... Створили небезпечний прецедент - лукаво зарахували Олександра Овсянюка до священиків, пастирів або сектантів. Що це за ярлики? Насолоджується безконтрольною владою?
... Люди дуже обурені і усі разом пишуть цей відкритий лист. Всього за один день під ним підписалося 237 чоловік і закликають надалі підписатися кожного з вас... Це наше законне право!!!"


- Чому оголошена зустріч з лікарем Олександром Овсянюком у Палаці мистецтв „Зоря" було скасовано? - „Місто" запитало в Ігоря Салецького.
- „Визнаний Майстер високого лікарського мистецтва, нагороджений Орденом Святого Архістратига Михаїла, наш земляк ОЛЕКСАНДР ОВСЯНЮК запрошує Вас на Животворчу Молитву для зцілення вірою, для впевненості у майбутньому у наш нелегкий час", - саме такий заклик - у рекламний листівках, що були розвішані на стовпах по вулицях Вінниці. Тобто усіх бажаючих запрошували приєднатися до публічного богослужіння 29 березня у МПМ „Зоря". Як ще можна класифікувати таку рекламу? Дійсно, релігійні організації мають на це право. Але, в законі читаємо: богослужіння, релігійні обряди, церемонії і процесії безперешкодно проводяться в культових будівлях і на прилеглій території, у місцях паломництва, установах релігійних організацій, на кладовищах, в місцях окремих поховань і крематоріях, квартирах і будинках громадян, а також в установах, організаціях і на підприємствах за ініціативою їх трудових колективів і згодою адміністрації. В інших випадках - публічні богослужіння проводяться щоразу з дозволу виконавчого комітету міської ради, яке подається не пізніше як за 10 днів до призначеного строку заходу).
Напередодні даного публічного заходу гр.Овсянюк з дружиною зверталися до мене з проханням посприяти „налагодженню системи проведення публічних сеансів лікування людей Молитвою за зцілення - від алкоголізму, наркоманії тощо", бо пан Овсянюк є приватним підприємцем і займається приватною лікувальною практикою, при тому є віруючою людиною, тому, на його думку, зможе поєднати „Боже і кесарево". Я пояснив подружжю Овсянюків, що такий дозвіл може бути надано виключно на звернення релігійної організації, яка є юридичню особою з відповідним зареєстрованим статутом. До речі, я запитав пана Овсянюка про наявність у нього духовної або теологічної освіти, але він чіткої відповіді не надав.


- Автори Відкритого листа стверджують, що Ви нагрубили пану Овсянюку, коли він прийшов на прийом...
- Нічого такого не було. А от у згаданому Відкритому листі образ на мою адресу дійсно вистачає. У мене ж немає ніякого суб"єктивного негативного ставлення до пана Овсянюка, але закон має бути однаковим для всіх. Приміром, у лютому цього року без офіційного погодження пастор церкви „Нове покоління", мешканець Латвії, Олексій Ледяєв у залі Федерації профспілок провів публічне богослужіння - і нашим відділом було винесене попередження про порушення законодавства України голові цієї релігійної общини міста Вінниці. Олександр Овсянюк не є священиком, і він прекрасно розуміє, що вдається до порушень, проводячи такі Молитви, принаймні звертався до мене неодноразово: просив винайти варіант легалізації його публічної релігійно-медичної діяльності як світської особи. Це суперечить законодавству, і, зрозуміло, під патронатом відділу у справах релігії ОДА гр. Овсянюк свою релігійно-медичну-практичну діяльність розпочати не зміг.
Вимоги закону я пану Овсянюку пояснював також неодноразово. Однак він все одно намагався провести публічне богослужіння в МПМ „Зоря". Цікаво, але в договорі оренди залу „Зорі" він зазначив, що проведе лекцію. Погодьтеся, лекція і молитва - різні речі. Як до приватного лікаря у відділу в справах релігії до Олександра Овсянюка - жодних претензій. Це, взагалі, не наша компетенція. Однак, коли його діяльність стосується вже державно-церковних відносин, то він, як і всі інші, повинен керуватися чинним законодавством України про свободу совісті та релігійні організації. До того ж, державою Олександр Овсянюк зареєстрований як приватний підприємець, і вид діяльності його визначено цілком конкретно - „медична практика". Тобто проведення ним богослужінь - уже порушення.


- Ігорю Олександровичу, від Вас вимагають повернення грошей, які люди чи то позичили, чи вклали в заходи Олександра Овсянюка. Як на це реагуєте?
- По-перше, я ні в кого грошей не позичав, що і кому я маю повертати? А, по-друге, ці позики і пожертви, якщо виникла проблема, на мій погляд, мають перевіряти вже інші компетентні органи.

    Коментарі

Олександр Овсянюк в якості коментаря надав „Місту" свій лист, адресований начальнику відділу у справах релігій Вінницької ОДА Ігорю Салецькому
Шановний чиновник у справах духовності! Ви зірвали не лише п'яту зустріч з людьми, але й усі подальші акції істинного милосердя. Сотні підписів свідчать, що тут нікого не хрестили, не сповідували. Не причащали, не відпівали, не закликали до створення релігійних організацій. Це була абсолютно законна морально-психологічна підтримка людей, яким сьогодні нелегко. А текст оголошення, який раптово вам так не сподобався, десятки разів з'являвся в обласній пресі, на радіо і телебаченні. І жоден юрист не помітив жодних порушень. Але ви навіть і не збирались змінювати цей текст. Вам необхідно знищувати все світло. Все, що угодно Христу, завжди неугодно антихристу. Навіщо вам цей наклеп, ця заборона і такі тлумачення законодавства? Навіщо підштовхуєте мене до утворення ще однієї розкольницької секти? Люди пояснюють вашу поведінку тим, що раніше ви служили у КДБ. Але хіба сьогодні 30-ті роки? Особисто я вклав у цю благородну справу не тільки своє ім'я, час, працю, душу, але і свої власні кошти у розмірі 9284 грн. 7 коп.. Усе це я вам вибачаю... Але ідіть, будь ласка, з цієї важливої духовної посади. Не беріть зайвий гріх на душу, не дискредитуйте законну державну владу.

Валентин Молчанов, помічник Олександра Овсянюка
Олександр Овсянюк виступає на цих зустрічах не як лікар, не як священик - просто як людина, яка хоче допомогти людям. У мене є всі квитанції, у будь-який суд я можу надати документи, на що витрачені ці суми. Це були пожертви людей, які вже отримали результат від таких творчих зустрічей. Ці гроші люди будуть вимагати від Ігоря Салець кого. Можливо, навіть через суд.

Павло Слободянюк, головний лікар Вінницького обласного наркодиспансеру
В Олександра Овсянюка є ліцензія на медичну практику - лікування психотерапевтичними методами від алкоголізму та тютюнокуріння, наскільки я знаю. Після деяких перевірок він трохи змінив методи своєї реклами. Тепер він вважає, що черпає сили з космосу. Це я залишу без коментарів. Я бачив останні листівки про його лікувальні заходи, там подається інформація, що Олександр Овсянюк - визнаний майстер лікувального мистецтва. У лікарів такої категорії майстерності немає, є вища категорія, перша і друга. Лікар Овсянюк має другу...
Я категорично негативно ставлюся до того, щоб психотерапевти збирали великі зали людей. До кожного пацієнта має бути індивідуальний підхід, адже головна заповідь будь-якого лікаря - НЕ НАШКОДИТИ. Є, до речі, і відповідна постанова Кабміну про заборону великих зібрань людей для лікарського втручання.  

 

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.