УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 131 посетителей

Теги
Священний Синод УПЦ діаспора Голодомор комуністи та Церква милосердя Мазепа Патріарх Алексій II Доброчинність Приїзд Патріарха Кирила в Україну українська християнська культура УПЦ КП розкол в Україні Ющенко УГКЦ Археологія та реставрація молодь Києво-Печерська Лавра постать у Церкві Митрополит Володимир (Сабодан) монастирі та храми України церковна журналістика Предстоятелі Помісних Церков забобони Церква і медицина вибори шляхи єднання Католицька Церква секти конфлікти краєзнавство Церква і влада іконопис педагогіка Президент Віктор Ющенко Вселенський Патріархат церква і суспільство 1020-річчя Хрещення Русі церква та політика Церква і політика автокефалія


Рейтинг@Mail.ru


ICTV (Україна): На Західній Україні храмів зводять найбільше...ICTV (Україна),Оксана Кваснишин, Іван Кривий, Юрій Рура, Остап Трощук, «Факти», 13.08.2009

 

В Галичині, на Волині, Буковині та на Закарпатті  будує і Українська православна церква Московського патріархату. І перешкод цьому  - жодних. «Факти» відреагували  на закиди патріарха Кирила, який під час свого візиту заявляв про утиски московського православ’я у західних областях України. Виявилося, що окрім проблеми з кафедральним собором у Львові та ще кількох спірних моментів, де не можуть порозумітися самі громади, жодної спеціальної заборони на рівні влади  чи інших конфесій немає.

Впливовість будь-якої конфесії визначає кількість церковних громад і храмів, якими вони володіють. Релігійна мапа Західної України напряму залежить від історичних перипетій, кажуть релігієзнавці. Ті території, що довше були у складі Російської імперії, мають більше громад Української православної церкви Московського патріархату. На Галичині найбільше греко-католицьких храмів і православних Київського патріархату та автокефалів. Так склалося історично. Тут жодної політики чи упередженості влади. Отож, на Волині православних обох патріархатів майже порівну. А на Буковині церков Московського патріархату майже втричі більше, ніж Київського – 420 проти 160. Нові храми тут зводять не так інтенсивно, але священики мають на це свої пояснення.

Іван Веронька, протоієрей: «Оскільки даже при радянській владі Буковина була менш задіяна у атеїстичній пропаганді, храми не валилися, і більшість храмів залишилося за Московським патріархатом, то масового будівництва, як в східних регіонах України, немає».

На три галицькі області – Львівську, Івано-Франківську та Тернопільську – припадає лише трохи більше двохсот парафій православної церкви Московського патріархату. Хоча й тут храми будують без перешкод.

Тетяна Лапка, начальник відділу у справах релігії та національностей управління внутрішньої політики Івано-Франківської облдержадміністрації: «На території Івано-франківської області  збудовано є 7 храмів на даний час, а 3 будуються ще. На десять дали дозвіл на будівництво».

Саме на Західній Україні, на півночі Тернопільщини – одна з головних стовпів московського православ‘я – Почаївська лавра.  І її статус ніхто не збирається змінювати. Водночас релігієзнавці наголошують: усі традиційні церкви нині переживають не найкращі часи, бо їм створюють конкуренцію протестанти.

Андрій Юраш, релігієзнавець: «Візьмемо Львівську область. Тут діє 63 зареєстрованих державою об’єднань Московського патріархату. В той час, як протестантів разом – 300 згромаджень. І це створює дискомфорт і на рівні місцевих єпархій, і на рівні центральних, київських, і тим більше московських структур російської церкви, яка сприймає це дуже боляче».

Під час візиту до України патріарх Кирил висловив стурбованість, що у Львові досі не виділено землю під зведення Кафедрального собору. Рішення застрягло у міській раді. Саме тому переважно греко-католицький Львів залишився чи не єдиним містом Західної України, де бракує порозуміння в стосунках місцевої влади з малочисельними громадами московської церкви. Окремі конфлікти є в інших областях. Але тут усе залежить від порозуміння між самими парафіянами, які мають право обирати і релігію, і конфесію на власний розсуд.

 

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.