УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 185 посетителей

Теги
Києво-Печерська Лавра церква та політика шляхи єднання Митрополит Володимир (Сабодан) автокефалія Католицька Церква УГКЦ Ющенко церковна журналістика милосердя розкол в Україні Патріарх Алексій II іконопис Священний Синод УПЦ українська християнська культура діаспора забобони Президент Віктор Ющенко Церква і політика 1020-річчя Хрещення Русі Голодомор Предстоятелі Помісних Церков Церква і влада монастирі та храми України постать у Церкві вибори Археологія та реставрація секти молодь краєзнавство педагогіка Мазепа УПЦ КП Вселенський Патріархат комуністи та Церква церква і суспільство Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і медицина конфлікти Доброчинність


Рейтинг@Mail.ru


«Українська правда»: В Україні з’явилось унікальне Євангеліє«Українська правда», 06.10.2009

 

Найбільші традиційні християнські церкви в Україні нарешті знайшли спільну мову, і поєднали їх, що символічно, діти.

У понеділок у приміщенні Спілки письменників України сталася якщо не унікальна, то справді важлива подія - видавництво "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" презентувало "Дитячу Євангелію. Оповіді про Ісуса".

Унікальність цієї книги в тому, що вперше видання Євангелії благословили предстоятелі усіх найбільших традиційних церков в Україні: Української православної церкви Київського та Московського патріархатів, Української греко-католицької церкви та ще в 1992 році перше видання книги благословив Патріарх Української автокефальної православної церкви.

"Для мене було важливо, щоб ми, бодай, дітей не ділили на конфесії, щоб всі діти по Україні читали цю Євангелію - і на Сході, і на Заході, і на Півдні, і на Півночі", - поділився своїми переживаннями видавець Іван Малкович.

Він також висловив надію, що "можливо, серед читачів будуть ті, хто зробить реальні кроки до створення Єдиної помісної української церкви".

Уперше "Дитяча Євангелія" з'явилася в 1992 році. По суті, це було зовсім інше видання - нова Євангелія має нові допрацьовані малюнки, а над її текстом працювали представники усіх залучених церков.

Перший наклад другого видання "Дитячої Євангелії" склав 5 тисяч примірників.

"Є всі підстави, навіть якщо книгарні націнюватимуть 50%, щоб ця книжка коштувала 40 з гачком гривень. Видавництво віддає її за собівартістю, бо це не та книжка, на якій доцільно заробляти", - пояснив Іван Малкович.

Добре слово про книгу сказали представники всіх церков, що були залучені до роботи над "Дитячою Євангелією" і були присутні на презентації.

Особливо вони відзначили доступність тексту і наглядність книжки, що дуже важливо для діток.

За словами представників церкви, "Дитяча Євангелія" - це найкраще видання для діток серед того, що сьогодні є в Україні і чим можуть користуватися недільні школи.

Також священнослужителі висловили сподівання, що книга витримає ще не одне видання і з часом з'явиться у кожній недільній школі.

Художник Кость Лавро, який працював над "Дитячою Євангелією", розповів про приємний для нього випадок.

Колись його дружина подарувала книгу своїй подрузі. З часом виявилося, що Євангелію із задоволенням читали не лише діти, але й дорослі.

Тому, щиро порадів художник, книга стала не лише дитячою, але й сімейною.

У коментарі "Українській правді. Життя" Кость Лавро розповів, що в ході роботи над книгою було підготовлено чотири варіанти малюнків. До книги увійшли роботи, де за основу взято традиційний іконопис, на які Костя Лавро надихали ікони українського бароко.

Наостанок Іван Малкович поділився втіхою з того, що презентація "Дитячої Євангелії" пройшла в день 100-річчя українського поета Богдана-Ігоря Антонича.

За словами видавця, йому дуже хотілося, щоб у нього була "ДитячА ЄвангеліЯ", нагадавши, що у Антонича була "Зелена Євангелія".

"Мені здається, що у нас вийшла така чиста... кришталева книга... І я б дуже хотів сподіватися, що на ній є не тільки людське благословення", - додав Іван Малкович.

 

 

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.