УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 313 посетителей

Теги
Президент Віктор Ющенко церковна журналістика Католицька Церква педагогіка українська християнська культура забобони Голодомор Предстоятелі Помісних Церков церква і суспільство УГКЦ шляхи єднання молодь Києво-Печерська Лавра діаспора Приїзд Патріарха Кирила в Україну монастирі та храми України автокефалія Доброчинність комуністи та Церква Патріарх Алексій II Археологія та реставрація іконопис УПЦ КП постать у Церкві Ющенко секти 1020-річчя Хрещення Русі Вселенський Патріархат Церква і політика Священний Синод УПЦ Церква і медицина Митрополит Володимир (Сабодан) вибори Мазепа Церква і влада милосердя конфлікти церква та політика розкол в Україні краєзнавство


Рейтинг@Mail.ru


«Галицький кореспондент» (Івано-Франківськ): Софії Київській повернули срібні ворота«Галицький кореспондент» (Івано-Франківськ), Наталка Голомідова, 29.10.09

В обласному художньому музеї цими днями експонується виставка під назвою «Срібні Царські ворота Софійського собору у Києві. Польсько-українська реставраторська співпраця». Незважаючи на незначну кількість афіш, розклеєних по місту, охочих подивитися на срібні ворота з легендарного собору виявилося багато. Втім, відвідувачів чекає розчарування - Царських воріт у музеї немає. Виставка складається з кольорових планшетів, які пропонують ознайомитися з процесом реставрації та детально роздивитися, як тепер виглядають відновлені срібні Царські ворота.

У соборі Святої Софії Царські ворота простояли два століття, від 1750 року і аж до радянських часів, коли пам'ятку у 1934 році вилучили під час конфіскації цінностей. Ворота розрізали на частини для подальшого переплавлення та продажу за кордон. За інформацією авторів виставки Мирослава Отковича та Тараса Отковича, частину воріт, очевидно, було вкрадено та переплавлено на звичайний метал, а окремі вцілілі фрагменти передано до музейного містечка, в яке перейменували Києво-Печерську лавру.

Про існування срібних Царських воріт вагою понад 100 кілограм до 70-их років минулого століття знали лише окремі фахівці у Києві. Тільки у 1984 році ворота потрапили до Державного архітектурно-історичного заповідника «Софія Київська». Від пам'ятки залишилося лише 11 срібних карбованих пластин - приблизно 50% усього, що колись було Царськими воротами. Реставрацію воріт ініціювала новий директор «Софії Київської» Неля Кукувальська. Було оголошено міжнародний конкурс на найкращий проект реконструкції, перемогли у якому фахівці з Польщі. Відтак проект реконструкції став спільною роботою українських та польських реставраторів.

Польські фахівці запропонували прогресивні методи реконструкції. Замість гальванопластики вони порадили використати старовинну технологію оригінального карбування по сріблу, яка базувалася на старих традиціях обробки металу. Такий метод найбільше відповідав техніці виготовлення Царських воріт із Софії Київської. В роботі використовувалися ті ж самі матеріали та знаряддя праці, що й в епоху бароко, зокрема чекани, які потрібні для нанесення малюнка на срібні пластини та доведення його до тривимірності. Реставрація відбувалася у Кракові.

В рамках святкування 1020-річчя хрещення України-Руси та візиту в Україну Вселенського патріарха Варфоломія І відбулося освячення ним відновлених воріт під час урочистої літургії 25 липня 2008 року в присутності багатьох ієрархів Православних Церков з усього світу та найвищої влади України на чолі з Віктором Ющенком.

До завершення реставрації Царських воріт спільно українською та польською сторонами у Львові було видано фотоальбом «Срібні Царські ворота із Софії Київської» і відкрито фотовиставку, яка ілюструє увесь процес реставрації воріт, а також їхню історію. Виставка відбувається під патронатом Генерального Консула Республіки Польща у Львові Гжегожа Опалінського. Таким чином, завдяки співпраці українських та польських реставраторів, науковців, приватних та державних структур України та Польщі вдалося врятувати та повернути до життя шедевр українського барокового мистецтва - Царські ворота із собору Святої Софії у Києві.

 

 

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.