УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 62 посетителей

Теги
розкол в Україні Вселенський Патріархат діаспора комуністи та Церква вибори забобони Католицька Церква Церква і політика педагогіка монастирі та храми України УГКЦ українська християнська культура секти Предстоятелі Помісних Церков молодь іконопис Церква і медицина Голодомор Ющенко Доброчинність 1020-річчя Хрещення Русі Києво-Печерська Лавра Патріарх Алексій II УПЦ КП постать у Церкві Священний Синод УПЦ Приїзд Патріарха Кирила в Україну Президент Віктор Ющенко милосердя автокефалія церква і суспільство краєзнавство шляхи єднання церковна журналістика Археологія та реставрація церква та політика Митрополит Володимир (Сабодан) конфлікти Церква і влада Мазепа


Рейтинг@Mail.ru


«Одеські вісті»: Щедрий дарунок ізмаїльцям«Одеські вісті», Євген Маслов, 22.09.2009

Чудовий подарунок зроблено Ізмаїлу добрими людьми зі Швеції, з якими підтримує звязок Ізмаїльський благодійний фонд допомоги «Надія». Його очолює депутат міської ради Світлана Мойсеєнко. Отримано пять акушерських ліжок-трансформерів, одяг, взуття.

За словами в.о. головлікаря Ізмаїльського пологового будинку Анжеліки Розен, про такий подарунок можна було лише мріяти. Ліжка-трансформери дозволять наблизити пологову допомогу до сучасних європейських стандартів, значно поліпшать лікарські можливості.

– До речі, це не перша допомога нашому пологовому будинку, – говорить начальник відділу охорони здоров’я Ізмаїльської міськради Аурелія Проценко. – Ті ж добродійники привезли крісла для пологової зали десять років тому. До теперішнього часу крісла морально та фізично застаріли, ми планували шукати кошти для їхньої заміни. На початку літа нинішнього року наші шведські друзі приїжджали до Ізмаїла. Звичайно, нам довелося розмовляти про нинішні проблеми, про фінансову кризу, через яку гальмується вирішення багатьох питань, які стосуються і відновлення медичного устаткування. Але цілеспрямованого замовлення ми не робили, розуміючи, наскільки воно дороге: одне трансформер-ліжко коштує кілька тисяч євро. І тому цей щедрий подарунок став для нас якоюсь мірою несподіваним, але дуже виручили усе місто. Тепер ми зможемо кошти, які планувалися на придбання устаткування для пологового будинку, спрямувати на закупівлю апаратів штучного дихання, у яких сьогодні теж дуже великий брак.

– Ми знайомі із шведськими місіонерами вже чимало років, – розповіла Світлана Мойсеєнко. – Вперше вони приїхали до нашого міста ще на початку дев’яностих років і спочатку співпрацювали з однією із релігійних конфесій. Після змін в українському законодавстві у них з’явилася можливість співпрацювати і з громадськими організаціями, такими, як наша. Рік тому шведські добродійники передали перший гуманітарний вантаж безпосередньо нашому Фонду – це були одяг та взуття, зібрані добрими людьми у далекій країні. На жаль, сьогодні в Ізмаїлі багато малозабезпечених сімей, які потребують допомоги. Вони змогли одержати необхідне, за що усі ми дуже вдячні нашим добровільним помічникам – Біргітті та Елону Вернерсон, а також місії «Допомога Сходові» та її представникові Нільсу Нільссену.

...Такі наші реалії: у Швеції медичне устаткування підлягає заміні та утилізації майже через кожні три роки. Добрі люди цієї країни вирішили дарувати устаткування, яке за своїми стандартами набагато краще, ніж у нас, тим, хто цього потребує, серед яких, до речі, і багато пострадянських держав. А в тім, що воно потрапляє і до Ізмаїла, звичайно, велика заслуга волонтерів Фонду «Надія», і, насамперед, Михайла Курпека – батька десятьох дітей. На нього безпосередньо покладений зв’язок зі шведами.

До речі, одяг та взуття, які прибули із цією ж експедицією, були подаровані Ізмаїльському дитячому притулку, а також роздані нужденним сім’ям та самотнім людям похилого віку.

Воістину, добро не знає кордонів...

 

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.