УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 83 посетителей

Теги
Президент Віктор Ющенко постать у Церкві вибори Києво-Печерська Лавра українська християнська культура розкол в Україні Голодомор Предстоятелі Помісних Церков Ющенко монастирі та храми України молодь комуністи та Церква конфлікти милосердя Археологія та реставрація секти шляхи єднання діаспора церква та політика УПЦ КП іконопис Вселенський Патріархат забобони Мазепа Церква і влада 1020-річчя Хрещення Русі Церква і медицина Патріарх Алексій II краєзнавство Священний Синод УПЦ Церква і політика педагогіка Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква і суспільство церковна журналістика Доброчинність УГКЦ Митрополит Володимир (Сабодан) автокефалія Католицька Церква


Рейтинг@Mail.ru


«33 канал» (Вінниця): Про минуле і майбутнє в інтерв'ю з архієпископом Вінницьким і Могилів-Подільським Симеоном«33 канал» (Вінниця), Розмовляла Ольга Петровська, 27.01.10

– Владико, за посадою Ви є не лише керуючим Вінницькою єпархією, а й настоятелем кафедрального собору. Над чим працюєте зараз?
– Дякую Богові за те, що цього року ми закінчили зовнішній і внутрішній ремонт будівлі собору. Напевно, це моя найбільша радість, тому що кафедральний собор — це обличчя єпархії і, якщо хочете, всієї Церкви. Ми зробили ремонт внутрішнього дворика, провели гідроізоляцію всієї будівлі. Тепер необхідно реставрувати нижній храм, який постраждав від вологи, що руйнувала розписи і самі стіни. Потрібно обгородити територію храму, закінчити ремонт цегляного муру, покласти тротуарну плитку, всередині храму закінчити іконостас і обкласти храм по периметру мармуровими панелями.
Буквально днями завершили ремонт у приміщенні дитячої недільної школи, яке не лише відремонтоване і приведене у належний стан, але й наповнене новим технічним обладнанням і всім необхідним для навчального процесу.
– Цей рік у єпархії був оголошений Роком просвітництва і місіонерства. Для Вінниці це — новаторство…
– Протягом 2009 року працювали по декількох напрямках: робота у педагогічній сфері, у сфері проповіді і богослужінь, а також у реалізації оригінальних проектів, покликаних залучити ширші маси людей.
Що стосується педагогічної сфери, то завдяки активній діяльності Асоціації православних педагогів і нашого єпархіального відділу релігійної освіти протягом року було проведено низку зустрічей з директорами загальноосвітніх шкіл у районах області. У деяких з них я особисто брав участь. Результат — збільшення кількості шкіл, у яких викладається предмет «Християнська етика» з 87 шкіл у 2008-му році до 123 у 2009-му. Збільшилась і кількість недільних шкіл на наших парафіях відповідно з 118 до 131 школи. Педагогам, які займаються духовним вихованням, надавалася допомога підручниками та методичними матеріалами. Зокрема єпархіальним відділом освіти було безкоштовно розповсюджено 1200 посібників для вчителів «Джерело» і «Благовіст», підручників «Дорога добра» та інших.
Двоє наших священиків — викладач Київської духовної академії та Київського національного університету ім. Шевченка протоієрей Олег Кожушний та викладач Вінницького педагогічного університету ієрей Георгій Холодюк – цього року вперше були залучені до читання лекцій на курсах підвищення кваліфікації вчителів з духовної етики при обласному Інституті післядипломної освіти педпрацівників.
Про духовенство ще хочу сказати, що цього року, як і в два попередні роки мого перебування на Вінницькій кафедрі, нами була проведена атестація знань священнослужителів, покликана виявити недоліки у рівні знань наших пастирів і стимулювати їх до самоосвіти. Чергову атестацію будемо проводити й у наступному році. І так до тих пір, поки не досягнемо стабільно доброго результату. Хоча слід відзначити, що позитивні зрушення є вже тепер.
– Владико, кілька слів про оригінальні проекти єпархіального управління, які об'єднують дорослих, молодь, дітей...
– Серед нових проектів хочу відзначити літній сплав на катамаранах «З молитвою по Південному Бугу», в якому взяли участь представники духовенства, журналісти і молоді парафіяни наших храмів. Через деякий час вони разом підкорювали Кримські гори і знайомилися з історією старовинних кримських поселень та монастирів.
Але наймасштабнішим проектом був і залишається проект під назвою «Свято парафії», який має охопити всі церковні громади нашої єпархії. Суть його полягає в тому, щоб влаштувати свято зусиллями всієї парафії (не лише парафіян храму, а й усіх мешканців того чи іншого села), щоб разом відчути радість духовного спілкування, виявити приховані таланти і, врешті-решт, розділити разом спільну трапезу християнської любові, як це було в апостольські часи. Звичайно, не всюди свято проходить на належному рівні. Є, на жаль, батюшки, які поставилися до його проведення «прохолодно», однак в більшості випадків воно досягає своєї мети — приносить радість і залучає до наших храмів нових парафіян.
– Рік просвіти і місіонерства закінчився, на що акцент у новому — 2010 році?
– Багато з проектів, які були реалізовані торік, будуть повторені у цьому році. Будуть і нові місіонерські заходи. Зокрема, з мого благословення у єпархії відтепер запроваджується обов'язкова катихізація тих, кого ми маємо хрестити, або, якщо це діти, то їхніх батьків і хрещених батьків. Починаючи з грудня, всі священики не мають права звершувати хрещення без попередньої катихізичної, тобто віронавчальної бесіди. Звичайно, це не стосується випадків, коли доросла людина або дитина перебуває у важкому стані, як кажуть, на порозі смерті. Одним словом, відмовляти у хрещенні нікому не будуть, але будуть чинити по-євангельськи: спочатку навчити, а лише потім хрестити. Це ж стосується і шлюбів. Відтепер вінчання будуть звершуватися лише після співбесіди священика з майбутнім подружжям.
2010-й рік у нашій єпархії оголошений Роком православної сім'ї. Отже, тепер наші священики будуть приділяти особливу увагу ідеалам справжньої християнської сім'ї, зміцненню моралі, вихованню підростаючого покоління. А це означає, що на нас чекає багато нових цікавих і корисних справ. Нехай Бог благословить наші задуми і допоможе їх втілити.

 

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.