УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 81 посетителей

Теги
секти комуністи та Церква українська християнська культура церковна журналістика Церква і політика діаспора краєзнавство Києво-Печерська Лавра Доброчинність педагогіка Патріарх Алексій II Приїзд Патріарха Кирила в Україну молодь УПЦ КП Католицька Церква милосердя Президент Віктор Ющенко шляхи єднання Митрополит Володимир (Сабодан) Голодомор іконопис Археологія та реставрація Мазепа Вселенський Патріархат постать у Церкві вибори Священний Синод УПЦ розкол в Україні конфлікти церква та політика УГКЦ Предстоятелі Помісних Церков монастирі та храми України забобони автокефалія Церква і влада Ющенко 1020-річчя Хрещення Русі церква і суспільство Церква і медицина


Рейтинг@Mail.ru


«20 хвилин» (Тернопіль): У Мусорівцях сваряться за храм-самобуд«20 хвилин» (Тернопіль), Володимир Мороз, 20.01.10

 

Землю під храмом у Мусорівцях громаді УПЦ Київського патріархату (КП) виділили на сесії сільради 14 січня.

 

Однак як кажуть у сільраді, жодних дозволів на будівництво церкви (роботи тривали з 1996 до 2009 р. – прим. ред.), ніхто не давав. Тож споруда, по суті, – самобуд.

- Рішення сесії є підставою для виготовлення документів на храм. Тепер землевпорядна організація має виготовити проект відведення земельної ділянки. Потім його має затвердити сесія сільради і надати ділянку у постійне користування для виготовлення відповідного держакта, - пояснює сільський голова Іван Гарматюк. – Офіційно храму не існує, але щоразу, коли там відбувається відправа, виникають суперечки.

На вікна і двері церкви нещодавно поставили грати. Громади сваряться, причому, як він каже, з боку вірян УПЦ - більша агресивність.

Стверджують різне

Дійсно, представники УПЦ вважають, що сільрада сприяє вірянам КП.

- Голова сільради кувалдою збивав замки на дверях храму, - каже отець Степан Балан, який тимчасово виконував обов’язки настоятеля парафії у Мусорівцях, а тепер допомагає на цій парафії. – Коли силоміць захопити церкву не вдалося, він вдався до інсинуацій щодо нібито відсутності документів у громади УПЦ на будівництво храму. Насправді увесь пакет документів у нас є.

Отець Степан каже, що на сході села, скликаному з ініціативи УПЦ КП і обласної влади, прийняли рішення про проведення богослужінь громадою УПЦ КП у старій церкві.

- Але їхній представник - отець Святослав Швець, всупереч волі громади навідріз відмовився ставити підпис. Цим він унеможливив початок виходу з конфлікту, - стверджує отець Балан.

Будували храм разом

Із боку вірян КП спроби силового захоплення храму, як каже священик, були неодноразовими.

- Відео про найкривавіший штурм є на сайті hram.te.ua, - продовжує він. – Немає жодних гарантій, що подібне не повториться. Парафіяни звертаються до влади та правоохоронців із проханням захистити їхнє право молитися у своєму новозбудованому храмі.

Але те, що каже отець Балан, суперечить словам не тільки сільського голови, а й голови Збаразької райадміністрації Олега Островського та начальника відділу у справах релігій і національностей обладміністрації Ігоря Кульчицького. Обидва кажуть, що віряни МП на почергові богослужіння не погоджуються.

Окрім того, отець Балан стверджує, що вірян обох громад – майже порівну. Настоятель парафії УПЦ КП отець Святослав Швець вказує інше: із 138-ми дорослих жителів села приблизно 100 – за КП, близько 20-ти – за МП, решта – вагається.

- Коли будували церкву, люди думали, що вона буде українською. Та усе прояснив візит патріарха Кирила. Він сказав, що вони – частина “русского мира”, - розповідає отець Святослав. – Тепер у нашому храмі живуть почаївські монахи...

„Гра в одні ворота...”

Конфлікт за участю „гостей”, на думку священика, виник тому, що представників громади КП підтримали тільки у ВО “Свобода”.

- Ми неодноразово зверталися на всі телеканали, у пресу. Так, я давав інтерв’ю “Інтеру”, а вони позиції нашої громади навіть в ефір не подали, - продовжує священик. – Гра йде в одні ворота. Але ми таки хочемо молитися у церкві, яку будували.

Оптимальним варіантом для розв’язання конфлікту, як зазначає Ігор Кульчицький, була б згода селян та отців на почергові богослужіння.

- Це - не релігійний конфлікт, а майновий, - пояснює він. – Ми пропонуємо громадам подати до суду і таким чином вирішити спір. Наразі громада УПЦ КП згодна на почергові відправи. Але немає гарантій, що вони робитимуть це потім, коли ввійдуть до храму. Усе – на словах.

Більше про конфлікт читайте

http://te.20minut.ua/news/166489

 

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.