УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 150 посетителей

Теги
УГКЦ УПЦ КП забобони 1020-річчя Хрещення Русі автокефалія краєзнавство молодь Ющенко Києво-Печерська Лавра секти педагогіка розкол в Україні Доброчинність конфлікти вибори монастирі та храми України Патріарх Алексій II церква і суспільство комуністи та Церква Церква і влада церква та політика постать у Церкві Католицька Церква Вселенський Патріархат Митрополит Володимир (Сабодан) Приїзд Патріарха Кирила в Україну милосердя Предстоятелі Помісних Церков Голодомор іконопис Священний Синод УПЦ Церква і політика Археологія та реставрація українська християнська культура шляхи єднання Церква і медицина Мазепа діаспора церковна журналістика Президент Віктор Ющенко


Рейтинг@Mail.ru


«Програма плюс»: (Кременчук, Полтавська обл.): Єпископ Тихон розповів про себе«Програма плюс»: (Кременчук, Полтавська обл.), Олег Перцев, 30.12.09

22 грудня журналісти міських ЗМІ знайомилися з новим єпископом Кременчуцьким і Лубенським Тихоном. Пропонуємо “портрет” нового кременчуцького владики, яким ми його побачили.

Мирське життя
Єпископ Тихон (Жиляков) народився 9 липня 1968 в Алчевську (Луганська область), в сім’ї службовців. У цьому ж місті закінчив середню школу, а потім Донбаський Державний Технічний Університет за спеціальністю інженер автоматичних систем управління теплоенергетичними процесами, який закінчив у 1990 році. Того ж року і в тому ж ВУЗі вступив до аспірантури. До речі, у ВУЗі, де була військова кафедра, отримав звання лейтенанта запасу. У 1992 році служив паламарем у Свято-Миколаївському храмі Алчевська. Наступного року прийняв чернечий постриг, а згодом отримав чин священика. Духовну освіту здобув у Київських Духовних школах. З 2006 року служив у храмі Почаївської ікони Божої Матері міста Рубіжне (Луганська область). На початку 2009 року став архімандритом.

Злам світогляду через розчарування у філософії Маркса
“Философы до сих пор только объясняли мир, а дело заключается в том, чтобы его переделать”. Саме ця фраза стала поштовхом для міркувань, після яких Тихон зрозумів, що всі погляди у цьому світі поділяються на дві категорії: одні намагаються навчити людину жити у тому світі, який є, а інші намагаються переробити цей світ, “підігнати” його під прокрутстве ложе. Так, розмірковуючи на цю тему, спочатку виникло бажання зрозуміти релігійне життя, а потім і православ’я в цілому.

Єпископом бути не хотів
“Я хотів священства і робив усе для того, аби його отримати, – розповідає Тихон, – єпископства не прагнув, оскільки це той рівень особистої відповідальності, який є дуже великим для того, щоб його хотіти. Скажімо так, що так уже сталося і я не хотів би більше чогось уточнювати”.

Призначення
Призначення до Кременчука для єпископа Тихона було новиною, про яку він сам довідався буквально за декілька днів до хіротонії, тому до переїзду не був готовий. Тепер деякий час піде на знайомство зі справами єпархії. “Подивлюся, як служать, що для цього потрібно. Що стосується фінансової підтримки парафії, то будемо дивитися, як складуться обставини. Поки що я сам не знаю, що тут і як”. На питання щодо пріоритетів єпископства Тихон відповів так: “Слово єпископ означає блюститель і його завдання в першу чергу наглядати за тими межами, в яких проходить внутрішнє християнське життя – це головна мета. Все інше – другорядне”. Чому в нашому місті так часто змінюються єпископи, Тихон відповідати не став, оскільки вважає це питання поза межами своїх повноважень. “Зрозумійте одне – ми служимо Богу і так, як я опинився в Кременчуці, я міг опинитися, теоретично, в будь-якому іншому місці земної кулі. Моя справа лише виконувати свої обов’язки там, де я отримав призначення. І не важливо, хочу я цього чи ні, мені дано і я повинен це зробити. Скільки тут пробуду – не знаю і запитувати про це не став, тому що це не етично в рамках мого послуху – скільки скажуть, стільки і буду”.
До речі, з місцевими священнослужителями Тихон поки що близько познайомитися не встиг, так само як і не було його офіційного представлення міській владі. У єпископа була лише коротка зустріч з Миколою Глуховим, якого він привітав з ювілеєм.

Політика
Не могли оминути той факт, що Тихон на минулих президентських виборах підтримував Віктора Януковича, і не запитати, чи не змінилися його політичні уподобання сьогодні. “Те, що я був його прихильником, – це факт, але тоді то була моя особиста, так би мовити, громадянська позиція. Сьогодні ж я не підтримую жодної політичної сили і за своїм станом робити цього не можу. У мене достатньо інших справ і я не маю намірів вникати у політику”

Плани
Єпископ обіцяє, що найближчим часом відновить свою роботу сайт Кременчуцької єпархії, як тільки знайдеться людина, що буде ним займатися постійно. Так само, як має поновитися і видання церковної газети єпархії. Але головне завдання – просвіщати народ. Є у Тихона напрацьована методика по роботі у середніх школах, яку застосовували у Луганській області і яку владика має намір використати і в нашому місті. Ця методика орієнтована на учнів старших класів та студентів. Також Тихон хоче переглянути план недільної школи, яку, до речі, відвідує біля сотні людей, і подивитися, що можна тут вдосконалити. Церковних внутрішніх перестановок серед священнослужителів робити не планує. Не має також намірів і про переведення єпархії на старе місце.

Уподобання
Майже всі уподобання Тихона залишилися в минулому. Це художня фотографія, якою займався у юності в мирський час і на що тепер часу вже немає і навряд чи колись з’явиться. Та книги, які він любить читати, і на які також часу стає все менше. Почитати книгу саме тепер владика вважає великою розкішшю. Серед тих, які він може виділити, – праці англійського християнського мислителя Гілберта Честертона, “Горе от ума” Грибоєдова, роман Пушкіна “Евгений Онегин” та “Маленький принц” Антуана де Сент-Екзюпері. Останню книгу, до речі, Тихон любить дарувати і завжди має в запасі декілька примірників цього твору. До речі, Тихон і сам є автором брошури, яка має назву “Планування смерті”, зі змістом якої можна ознайомитися в Інтернеті. Серед кінематографічних творів єпископу Кременчуцькому подобається радянська класика на зразок “Кавказької полонянки” та “У бій ідуть одні старики”. У їжі Тихон невибагливий і харчується тим, що йому подадуть.

Нагадаємо, що 24 листопада під час засідання Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, було вирішено звільнити від управління Кременчуцькою єпархією єпископа Володимира і призначити новим єпископом архімандрита Тихона.
А 29 листопада у Києво-Печерській Лаврі був здійснений чин сповідання віри, за яким ставленик в єпископа архімандрит Тихон перед духівництвом і народом уголос прочитав три Символи Віри, чим підтвердив свою обіцянку неухильно дотримуватися канонів Святої Православної Церкви і постанов її Настоятеля і Священного Синоду а також всіляко підтримувати церковний мир. Після чого Блаженнійший Митрополит Володимир звернувся до Тихона з напутніми словами і урочисто вручив єпископові Тихону єпископський жезл.

 

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.