УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 142 посетителей

Теги
церква і суспільство комуністи та Церква Ющенко церква та політика Патріарх Алексій II педагогіка милосердя українська християнська культура іконопис Голодомор розкол в Україні конфлікти Приїзд Патріарха Кирила в Україну церковна журналістика постать у Церкві автокефалія УПЦ КП Археологія та реставрація шляхи єднання Церква і медицина Києво-Печерська Лавра вибори Президент Віктор Ющенко діаспора Доброчинність краєзнавство молодь УГКЦ Церква і влада Священний Синод УПЦ Предстоятелі Помісних Церков 1020-річчя Хрещення Русі монастирі та храми України Вселенський Патріархат Мазепа Митрополит Володимир (Сабодан) Католицька Церква забобони секти Церква і політика


Рейтинг@Mail.ru


«Бріз» (Івано-Франківськ): Віктор Янукович: «Бог як і Україна – один, а конфесій, як і шляхів до Господа – багато»«Бріз» (Івано-Франківськ), 02.02.2010

Саме так прокоментував питання міжконфесійних відносин у нашій державі кандидат у Президенти України Віктор Янукович.

Україна – християнська держава. Історично так склалося, що на нашій землі жили і мирно співіснували різні конфесії, - сказав він. - Понад те, ми справді європейська держава з високим рівнем міжконфесійної толерантності.
 
Українці – мудрий народ, котрий не купується на політичні провокації. Не раз упродовж багатьох віків Україну намагалися зробити центром міжконфесійного протистояння, налаштувати ворожнечу на конфесійному ґрунті. Однак перемогла мудрість народу та справжня християнська толерантність і любов до ближнього. 
 Зрештою, інакше і не могло бути. Україна має давні традиції екуменізму. Ми добре розуміємо, що наш Господь – Христос. І важливим є те, що ми християни і дотримуємось десяти заповідей Божих. А конфесія та улюблений храм – це лише стежина до пізнання Бога та правд християнської віри.

Своє завдання як Президента України Віктор Янукович бачить насамперед у сприянні духовного розвитку народу та налагодженні справді міжцерковного діалогу, сприянні побудові храмів.
 Зрештою, багатонаціональна Галичина упродовж віків є прикладом міжнаціональної та міжконфесійної толерантності. Відомо, наприклад, що на Львівщині є таке благодатне місце – Кохавино. Ця святиня потребує ще відродження і возвеличення. Під час коронації ікони Кохавинської Богородиці у 1912 році у це маленьке галицьке містечко прибуло понад 180 тисяч прочан різних обрядів та конфесій.

Одна з найменших за площею областей України – Тернопільська – зібрала на своїй території чи не найбільшу кількість духовних святинь та місць, куди з благоговінням поспішають сотні тисяч віруючих з усіх куточків України і навіть з-за кордону. Тому це місце ще називають в народі маленьким Єрусалимом де, за різними джерелами, нараховують близько 20 чудотворних ікон.
 
- От вам наша історія, з якої ми повинні черпати знання і брати приклад. Така моя відповідь на запитання про те, як розвиватиметься духовність в Україні у часи мого президентства, - сказав Віктор Янукович. – Більше того, справжньої опіки потребують наші старовинні храми. Прикро, але за останні роки через недбальство ми їх втратили набагато більше, аніж за часи радянського атеїзму. І ми, як звичайні віруючі, і я як Президент не матиму права замислюватись, якої конфесії люди ходять до цього храму на молитву. Важливо те, що вони туди ходять, важливо, що такі перлини нам залишили предки. І ми це повинні зберегти.

Віктор Янукович розповів журналістам, що він пізно став справжнім християнином. Виріс на Донбасі. Бабуся в дитинстві водила його до церкви.

«А потім якось, як і переважна більшість моїх ровесників, відійшов від релігії. Лише у дорослому віці мені пощастило познайомитися з людиною твердої віри. Ченцем. Він розкрив для мене справжню велич християнської віри. Не вміючи сповідатись, я сповідався дві години зі сльозами на очах, і з самої глибини душі. Саме тоді я зрозумів, що це була щира сповідь душі перед Богом, - сказав кандидат в Президенти України і додав на завершення, - Зрештою на підтвердження своїх слів хочу вам навести такий приклад з моєї біографії. Коли я був ще губернатором Донецької області, то до мене з проханням про допомогу звернувся представник греко-католицької церкви – нинішній Владика Донецько-Харківського Екзарху Степан (Меньок). Я підтримав його прохання і надав допомогу у будівництві храму. Нині у ньому моляться вірні УГКЦ. І зараз я розумію: Бог як і Україна – один, а конфесій, як і шляхів до Господа – багато».

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.