Протоієрей Владислав Софійчук, голова православного руху «Спаси і збережи»
У рамках громадської акції «Обери життя», що проводиться православним рухом «Спаси і збережи» у вагонах та на станціях столоичного метрополітену розміщенні протиабортні плакати, що не несуть негативу, а навпаки, нагадують про позитив, який приносить в сім`ю народження нової людини.
Тема семьи для одних - больная тема, для других - приносящая радость и положительные эмоции. Все стремятся быть счастливыми, но порой дорогу к счастью знают далеко не все...
Ігумен Арсеній (Бочкарь), проректор з богословської науково-дослідної роботи УУБА та КаУ, кандидат богослов’я, в. о. доцента
«Ми переформатовуємо й перебудовуємо богословську освіту так, щоб майбутні пастирі одержували знання й необхідну кваліфікацію, щоб вони могли пояснити людям, для чого кожному з нас потрібне життя в Церкві, наскільки важливо для кожного віруючого відчувати свою причетність Богу».
Здавна народи об'єднувалися у держави, беручи участь у взаємному політичному спілкуванні. Але основна аксіома політики не завжди до кінця була усвідомленою більшістю людей - ця аксіома стверджує, що право і держава виникають з внутрішнього, духовного світу людини, поєднуючи людей у державу саме на ґрунті глибинної внутрішньої єдності.
Доклад митрополита Днепропетровского и Павлоградского Иринея на пленарном заседании круглого стола: «Философско-богословские истоки воспитания человека».
Как Православие наиболее полно отражает первозданную полноту христианства, так и православные пищевые предписания на время поста содержат все позитивные элементы разнообразных современных методик очищения, лечения и оздоровления организма в медицине...
Виступ Повноважного представника Української Православної Церкви у Верховній Раді України архієпископа Львівського і Галицького Августина на XXXVІІ сесії Львівської обласної ради V демократичного скликання 10 квітня 2009 року.
«Сьогодні, незважаючи на всі лихоліття, Божим промислом, Святе Православ'я в Україні відроджується з руїни. Мусить воно зайняти в житті українського народу та держави належне йому важливе місце».
Священик Миколай Данилевич, викладач Київської духовної академії
«Ідеологія петровської епохи проголошувала все, що було до Петра I часом невігластва та хаосу, часом безпросвітного панування релігії. Сама епоха Петра Великого вважалась точкою відліку нового часу, часу освіченості, тому теоретики цього періоду викреслювали практично всю попередню історичну традицію... окрім досліджуваної нами ідеї».
Священик Миколай Данилевич, викладач Київської духовної академії
Московським царям XV століття було не до створення імперії, а тим більше політичного «Третього Риму», вони будували свою національну державу і мало цікавились апокаліптикою, історіософією, символізмом. Між тим православне населення Османської імперії знаходилось у важкому становищі й сподівалось на сильну державну владу Московського царства, яка б «удержувала» пришестя антихриста...
Священик Миколай Данилевич, викладач Київської духовної академії
Суть історичного моменту, який переживав тогочасний православний світ: відчувався скороченням історичного часу, «укоріненністю історичної перспективи»... оскільки Третій Рим проголошувався останнім, апокаліптичним, так як «четвертому не бувати», то перед Руссю, постало «релігійно-захисне завдання». А почалося все з послання монаха Філофея великому князю Василію Івановичу ...
Священик Миколай Данилевич, викладач Київської духовної академії
«Після падіння Константинополя змінилась геополітична карта світу. Єдиним православним, спочатку відносно, а згодом і повністю політично незалежним царством стало царство Московське. Такі переміни, безумовно, повинні були привести до історичного та політичного осмислення цих подій...». Час змін - кінець XV століття.
Юрій Данилець Православна Церква на Закарпатті має древні традиції. В умовах денаціоналізації та латинізації, яку проводила угорська влада та уніатська церква, православна традиція зберігала себе завдяки діяльності монастирів.
По благословению митрополита Симферопольского и Крымского Лазаря руководитель пресс-службы Симферопольской и Крымской епархии священник Василий Печевистый принял участие в Международной конференции «Язык как зеркало познания эпохи», проходившей в рамках Кирилло-Мефодиевских чтений в Крымском государственном медицинском университете имени С.Георгиевского, где выступил с докладом. В нем он призвал всех славян к единению и сошествию на них благоденственного мира.
Священик Миколай Данилевич, викладач Київської духовної академії
19-20 травня в Київському славістичному університеті відбулася міжнародна науково-практична конференція «Греція і слов'янський світ: національна своєрідність і взаємовплив культур». Серед представлених доповідей - ґрунтовна наукова праця отця Миколая, яку ми пропонуємо вашій увазі.
Голова Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства УПЦ, Ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії, доктор богослов'я архієпископ Филип взяв участь у Всеукраїнській педагогічній конференції, яка відбулася 25-26 березня у міському Будинку вчителя.
Пантелеімон (Родопулос), митрополит Тіролейський і Серентіонський Стаття грецького каноніста митрополита Пантелеімона (Родопулоса) перегукується з нещодавно опублікованою на нашому порталі статтею архім. Григорія (Папатомаса). Автор детально розглядає православне канонічне право стосовно еклезіології і зокрема територіальних юрисдикцій. У статті також обговорюється єресь філетизму, на який нині страждають мало не всі Помісні Церкви і розкольники.
Константин Сигов К дню кончины академика Серея Сергеевича Аверинцева (21 февраля) публикуем доклад профессора Киево-Могилянской Академии, директора научно-издательского объединения «Дух и литера» Константина Сигова, прочитанный им на Богословской конференции РПЦ, посвященной православной эсхатологии.
Митрополит Днепропетровский и Павлоградский Ириней Доклад митрополита Днепропетровского и Павлоградского Иринея на V Архангело-Михайловских философско-богословских чтениях «Православие в мировой культуре».
Протоиерей Василий Заев Доклад заведующего кафедрой Священного Писания Нового Завета Киевской Духовной Академии Доцента-протоиерея Василия Заева на V Архангело-Михайловских философско-богословских чтениях «Православие в мировой культуре».
Священник Глеб Вольховский Доклад клирика Свято-Владимирского храма Днепропетровска иерея Глеба Вольховского на V Архангело-Михайловских философско-богословских чтениях «Православие в мировой культуре».
Протоиерей Георгий Вольховский Доклад настоятеля Свято-Владимирского храма Днепропетровска протоиерея Георгия Вольховского на V Архангело-Михайловских философско-богословских чтениях «Православие в мировой культуре».
Доклад на V Архангело-Михайловских философско-богословских чтениях «Православие в мировой культуре». Навязывать религиозный стереотип, в особенности, детям, совершенно недопустимо. Не говоря уже о том, что это противоречит духу Евангельской свободы. Но и препятствовать кому бы то ни было обрести собственные религиозные взгляды преступно…
Диакон Георгий Скубак Доклад руководителя пресс-службы Днепропетровской епархии диакона Георгия Скубака на V Архангело-Михайловских философско-богословских чтениях «Православие в мировой культуре».
Игумен Кирилл (Говорун) Доклад на конференции "Молитва и духовность в ранней Церкви" (Мельбурн, Австралия), в котором рассматриваются анахоретский и киновитский подходы к монашескому образу жизни.