УКР РУС  


 Главная > Публикации > Интервью  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 92 посетителей

Теги
педагогіка УГКЦ церква та політика Києво-Печерська Лавра секти Церква і влада Церква і медицина молодь шляхи єднання Приїзд Патріарха Кирила в Україну милосердя Священний Синод УПЦ конфлікти церква і суспільство Мазепа Президент Віктор Ющенко 1020-річчя Хрещення Русі Митрополит Володимир (Сабодан) автокефалія Предстоятелі Помісних Церков постать у Церкві монастирі та храми України Католицька Церква комуністи та Церква Церква і політика краєзнавство іконопис діаспора розкол в Україні вибори Ющенко забобони Голодомор Доброчинність УПЦ КП українська християнська культура Вселенський Патріархат Патріарх Алексій II Археологія та реставрація церковна журналістика


Рейтинг@Mail.ru


Владика Фінський Лев: «Дякую за теплий прийом на українській землі»

  24 мая 2009- Ваше Високопреосвященство, чим запам'ятався Вам візит до України?

- У нас дуже приємне враження від відвідання Київської Русі! В основному, це було паломництво. Ми з цікавістю познайомилися з історією України. Кульмінацією нашого перебування у Києві стала Божественна літургія, яку ми звершили з Блаженнішим Митрополитом Володимиром. Ще мені запам'яталася служба у лаврських печерах, яку очолив Преосвященніший владика Арсеній. Велике враження у мене залишилося від відвідання Святої Софії. Я пригадав, як мав честь служити із вже покійним Святішим Патріархом Алексієм під час освячення Святої Софії в Новгороді. До речі, на зустрічі з Його превелебністю Президентом України Віктором Андрійовичем Ющенком, який тепло нас приймав у себе (Владику Льва президент нагородив орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня - Ред.), я сказав йому, що цей древній храм повинен бути не просто музеєм, а діючим Божим храмом.

Ми відвідали й інші святі місця. Хочу подякувати також Високопреосвященнішому владиці Лазарю за теп­лий прийом на Кримській землі.

- Якими Ви бачите перспективи розвитку відносин між Фінляндською та Українською Православними Церквами?

- Перш за все, я хочу запросити Його Блаженство Владику Володимира відвідати Фінляндську Церкву. Для цього проситиму Високопреосвященнішого Митрофана заздалегідь приїхати до нас, щоб підготувати візит вашого Предстоятеля.

Мені здається, важливо здійснювати обмін студентами духовних шкіл України та Фінляндії. Ми були б раді запросити до нас і викладачів. Це - питання богословської освіти, яке для нас дуже важливе. Також добре було б запросити на деякий час (рік-два) ченців з монастирів Української Православної Церкви до наших монастирів. Був би дуже корисним культурний обмін, наприклад, запросити до нас ваші церковні хори і нав­паки - щоб наші хори побували у вас.

- У кожній країні, залежно від тих чи інших умов, Православній Церкві доводиться вирішувати свої завдання. Що характерно для життя православних у Фінляндії?

- На жаль, у нас на Заході мало поважають традиційні християнські цінності. Але ми сподіваємось, що й серед західних людей є ті, хто шукає відповіді на основні життєві питання. І маємо надію, що вони прийдуть до нашої Церкви. Потенціал нашої Церкви складають емігранти з колишнього СРСР, які мають православні корені. Ми ставимо перед собою завдання допомогти нашим людям прийняти їх як братів і сестер у Христі. Таким чином, наша Церква багатонаціональна. За тиждень ми звершуємо богослужіння десятьма різними мовами. Не служимо лише фінською. Водночас ми можемо констатувати факт, що сьогодні у Фінляндії Лютеранська церква швидко втрачає людей. Але з цією церквою ми підтримуємо добрі відносини. Після подій 11 вересня 2001 р. в США у нашій країні була заснована Міжрелігійна рада Фінляндії (до якої належать також і мусульмани), яка засудила терористичні акти і продовжує висловлювати свою думку з приводу різних політичних подій, що так чи інакше стосуються питань релігії. Наш президент підтримав цю ініціативу віруючих людей.

- А які справи з викладанням релігійних дисциплін у фінських школах?

- Ми маємо повне право викладати ці дисципліни з першого до десятого класу. Це є основою культурної освіти. Наші діти повинні розуміти православну культуру. Для цього потрібно багато хороших викладачів, оскільки країна досить велика, й існує багато маленьких груп, що вивчають православну культуру.

Ще одне завдання, яке ставить перед собою наша Церква, - надання гуманітарної допомоги. Для цього існує Організація гуманітарної допомоги Фінляндської Православної Церкви.

- Яким країнам Ви допомагаєте?

- Це Сербія, Югославія та Ефіопія.

На завершення я хочу подякувати Блаженнішому Митрополиту Володимиру за надану нам честь відвідати Україну. Також я вдячний архієпископу Митрофану, який нас супроводжував, та всім, хто підготував цей візит. Я сподіваюся на швидку зустріч з Блаженнішим Владикою Володимиром на фінській землі.

Бесіду вів ігумен Лонгин (Чернуха)

"Церковна православна газета", №10 (236), травень 2009 року.
П
ідписний індекс: російською мовою - 96137, українською - 96145.