УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 239 посетителей

Теги
Президент Віктор Ющенко Католицька Церква Голодомор Археологія та реставрація постать у Церкві Церква і влада краєзнавство комуністи та Церква педагогіка іконопис забобони молодь монастирі та храми України українська християнська культура Предстоятелі Помісних Церков Митрополит Володимир (Сабодан) УПЦ КП шляхи єднання церковна журналістика Ющенко 1020-річчя Хрещення Русі Києво-Печерська Лавра Вселенський Патріархат розкол в Україні автокефалія Церква і політика церква та політика милосердя конфлікти секти УГКЦ Мазепа Священний Синод УПЦ вибори діаспора Доброчинність церква і суспільство Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і медицина Патріарх Алексій II


Рейтинг@Mail.ru


КИЕВ. Последняя книга Сергея Аверинцева стала ответом на попытку тоталитаризма разорвать связи с библейской традициейУ вівторок, 21 лютого, вийшла друком остання книга академіка Сергія Аверінцева «Зв'язок часів». Роботу над нею він завершив в останні дні свого життя. Зібрали рукописи, упорядкували та підготували їх до друку професор Національного університету «Києво-Могилянська Академія» Костянтин Сігов і дружина покійного науковця Наталія Петрівна Аверінцева. Звичайно, мова книги, як і всіх наукових праць академіка, складна, але доступна для кожного, адже на сторінках книги піднімаються питання, цікаві для широкої аудиторії. Наприклад, читач на конкретних прикладах може переконатися у тому, що значна частина поезії та прози Олександра Пушкіна сповнена глибоким християнським змістом. Аверінцев аналізує унікальні поетичні фрагменти, які часто зустрічаються в книгах Старого Заповіту. Він вибирає мудрі слова та найцікавіші випадки з біблійної історії, щоб читач міг застосувати ці настанови у повсякденному житті.

У книзі «Зв'язок часів» піднімається питання про природу пам'яті та її властивості. Велику увагу автор приділяє поняттю «молитовна пам'ять» про людину, яка пішла з життя. Заупокійну молитву Сергій Сергійович називає найбільшою справою, яку ми можемо зробити для своїх предків. Вона не дає людині після смерті залишити серця рідних та близьких, а відтак людина й надалі займає своє місце в історії. Музейні установи та архіви теж зберігають спогади про людину, але свята Церква своєю соборною молитвою увіковічує їх. Мабуть, тому Аверінцев часто повторював: «Прошу і Вас хоч інколи згадувати мене, грішного, у своїх молитвах». А заупокійне богослужіння стало невід'ємною частиною всіх заходів, присвячених пам'яті академіка.

Знайомі та друзі Сергія Сергійовича пригадують, що він полюбляв спілкуватися жартами. Навіть скрутні хвилини він зустрічав з посмішкою. Про місце гумору в житті людини він розмірковує і на сторінках своєї книги. «Людина не має бути сумною, - говорив Аверінцев, - адже вона покликана до життя, щоб стати щасливою».

Книга Сергія Сергійовича не лише корисна, але й необхідна річ, адже розвіює чимало негативних стереотипів, створених атеїстичною системою за роки гонінь на християнську віру.

Видатні вітчизняні науковці вважають працю «Зв'язки часу» відповіддю на спробу тоталітарних систем стерти у мільйонів сердець віру в Бога, збити людину зі шляху до світлих християнських ідеалів і, взагалі, розірвати будь-які зв'язки з біблійною традицією. Не можна сказати, що книга розрахована на конкретну верству населення, - навпаки, вона стане в нагоді всім, хто прагне знайти відповіді на найскладніші запитання, що хвилюють сьогоднішнє суспільство.

Олександр Андрущенко

Фото Віталія Сидоркіна