УКР РУС  


 Главная > Новости > Книжный обзор  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 250 посетителей

Теги
милосердя церква і суспільство вибори забобони церква та політика Президент Віктор Ющенко іконопис 1020-річчя Хрещення Русі розкол в Україні Митрополит Володимир (Сабодан) Доброчинність Предстоятелі Помісних Церков молодь шляхи єднання Церква і влада Ющенко Києво-Печерська Лавра Церква і медицина постать у Церкві діаспора Патріарх Алексій II Католицька Церква педагогіка УГКЦ конфлікти УПЦ КП Приїзд Патріарха Кирила в Україну Археологія та реставрація церковна журналістика монастирі та храми України Голодомор автокефалія комуністи та Церква секти краєзнавство українська християнська культура Церква і політика Священний Синод УПЦ Мазепа Вселенський Патріархат


Рейтинг@Mail.ru


ЧЕРНИГОВ. На страницах нового «Путеводителя по Чернигову» освещаются знаменательные события в истории епархииНове повнокольорове видання нещодавно побачило світ у редакційно-видавничому комплексі «Деснянська правда». Автор путівника - чернігівський науковець і краєзнавець, завідувач відділу печер історико-архітектурного заповідника «Чернігів стародавній» Володимир Руденок, автор численних фотоілюстрацій - фотомайстер Микола Тищенко, а відредагував довідник відомий чернігівський журналіст Володимир Сапон. Книга видана тиражем 3000 екземплярів і містить інформацію українською, російською та англійською мовами.

«Путівник по Чернігову» знайомить читачів з більш ніж тисячолітньою історією стародавнього міста, розповідає про видатних громадських і релігійних діячів, подає довідки про історико-архітектурні пам'ятки. Він вміщує цікаві історичні розвідки про основні етапи розвитку Чернігова та внесок Церкви у формування його самобутності. «У 992 році Чернігів як столиця Чернігово-Сіверської землі стає центром величезної єпархії, - читаємо на сторінках видання, - до складу якої до 1118 року входили території сучасних Чернігівської, Курської, Тульської, Рязанської, Володимирської, Московської та частково Могильовської і Смоленської областей».

Також В.Руденок повідомляє, що до кінця ХІІ століття площа міста сягала 200 га, а кількість населення - 20000. На той час тут розгорнулося інтенсивне храмове будівництво. Багато зі зведених тоді споруд не збереглися до нашого часу, проте й сьогодні у Чернігові височіють 5 православних храмів ХІ-ХІІІ століть, що становить шосту частину загальної кількості пам'яток давньоруської монументальної архітектури. Автор розповідає про захоплення міста монголо-татарами, його перехід до рук поляків, литовців і Московської держави та спроби окатоличення місцевого населення.

У виданні міститься інформація про заповідні місця, музеї та заклади відпочинку, готелі, туристичні агенції, засоби зв'язку та транспорту. Воно адресоване гостям міста, яке все більше привертає увагу туристів з усіх куточків України, близького й далекого зарубіжжя.

Вікторія Сидорова, Чернігів