КИЇВ. Перші дві глави книги про історію Берестейської унії побачать світ 2009 року | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 102 посетителей

Теги
Ющенко церква і суспільство Священний Синод УПЦ педагогіка церква та політика Предстоятелі Помісних Церков монастирі та храми України Києво-Печерська Лавра церковна журналістика українська християнська культура УГКЦ забобони Мазепа Археологія та реставрація комуністи та Церква молодь Церква і медицина Вселенський Патріархат Приїзд Патріарха Кирила в Україну розкол в Україні Церква і політика Голодомор Митрополит Володимир (Сабодан) діаспора іконопис Доброчинність Католицька Церква постать у Церкві Президент Віктор Ющенко вибори шляхи єднання милосердя 1020-річчя Хрещення Русі УПЦ КП краєзнавство секти автокефалія Патріарх Алексій II Церква і влада конфлікти


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Перші дві глави книги про історію Берестейської унії побачать світ 2009 року

  01 октября 2008Закінчилася IV зустріч робочої групи з написання історії Берестейської унії (1596), яка проходила в Києві від 14 до 18 вересня. Надконфесійна група богословів та істориків під час цьогорічної зустрічі детально опрацювала проект першої та другої глав колективної монографії про унію 1596 року. Попередній текст першої частини дослідження підготували три члени робочої групи: архиєпископ Вроцлавський і Щетинський Єремія (Польська Православна Церква); професор Інституту теології та історії Християнського Сходу й католицького богословського факультету Віденського університету священик Ернст Кристоф Суттнер (Австрія); директор Інституту історії Церкви Українського католицького університету професор Олег Турій (Львів).

Ця частина книги охоплює передісторію укладення Берестейської унії та хронологію подій 1595-96 років. Як інформує портал Богослов.Ru, під час обговорення, як в німецький оригінал тексту, так і в його російський переклад члени робочої групи внесли суттєві зміни та доповнення.

Очікується, що 2009 року робота над першими двома главами книги завершиться і їх кінцевий німецький текст опублікує Фонд «Pro Oriente».

На цьогорічній зустрічі також заслухали та обговорили реферати польських професорів А. Мироновича та Ф. Марека, тексти яких повинні стати основою для написання третьої глави дослідження. Ця частина монографії буде присвячена подіям першої половини XVII ст.

У рамках зустрічі, 17 вересня, її учасники зустрілися з послом Австрії в Україні М. Вукетичем, який високо оцінив наукові ініціативи Фонду «Pro Oriente».

Рабоча група також прийняла рішення, що 2009 року відбудеться декілька зустрічей членів редакційного комітету для завершення перших двох глав дослідження. Наступна зустріч робочої групи у повному складі відбудеться 2010 року. До цього часу члени групи планують підготувати проект третьої глави монографії.

Хрещатик