УКР РУС  


 Главная > Публикации > Красота Православия  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 139 посетителей

Теги
педагогіка комуністи та Церква Мазепа автокефалія Києво-Печерська Лавра Церква і медицина монастирі та храми України Священний Синод УПЦ церква і суспільство шляхи єднання Президент Віктор Ющенко Церква і влада іконопис Ющенко церковна журналістика Археологія та реставрація розкол в Україні конфлікти 1020-річчя Хрещення Русі церква та політика постать у Церкві Вселенський Патріархат Церква і політика Голодомор Патріарх Алексій II молодь УПЦ КП забобони діаспора Митрополит Володимир (Сабодан) милосердя вибори Католицька Церква УГКЦ краєзнавство українська християнська культура Приїзд Патріарха Кирила в Україну Предстоятелі Помісних Церков секти Доброчинність


Рейтинг@Mail.ru


Є ТАКА ПАРАФІЯ: Два «міліцейські» храми Києва

  26 августа 2009


Олександр Ткаченко

Фото Георгія Рябченка

Храми в ім'я святого Георгія Побідоносця при Центральному Госпіталі МВС України та в ім'я святого апостола Луки при госпіталі Головного Управління МВС України: саме тут поєднуються два непростих і важливих види душпастирського служіння - лікарняне та військове. Справді важкою справою є піклування про здоров'я тих, хто постійно перебуває на передньому краї боротьби зі злом видимим - злочинністю, та ще важче піклуватися про їхні душі.

Адже змагаючись із злом, особливо важливим є не залучитися до нього, застосовуючи силу в праведній боротьбі, залишитися чистим серцем та душею.

Ця боротьба яскраво зображена в іконографії Георгія Побідоносця, де чорного змія попирає білий кінь - зло і боротьба з ним мають бути розділені, і лише перемога над злом у своїй власній душі дає людині можливість справедливо вести боротьбу з ним у світі.

Досить символічно також, що саме ікону Георгія Побідоносця подарував храму головний правоохоронець України - Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.

Храм Святого Георгія Побідоносця при Центральному Госпіталі МВС України було збудовано силами співробітників МВС до 2000-ліття Різдва Христового.

«З Божою допомогою храм звели за 91 день. І вже 14 жовтня 2000 року Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Київський і всієї України Володимир освятив церкву», - розповідає настоятель отець Михаїл.

Він прийшов сюди відразу після закінчення Київських духовних шкіл і відразу прийняв нелегкий шлях душпастирської опіки хворих правоохоронців. Багато в чому допомогли збори військових священників, що їх проводив Синодальний відділ УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншим військовими формуваннями України - отець Михаїл регулярно їх відвідував.

«Усе було, - розповідає батюшка, - і Таїнство Хрещення помираючих та тяжкохворих у реанімації, сповіді й соборування. І відверте неприйняття з боку деяких хворих. Але, дякувати Богові, здебільшого люди, хоча б і перед смертю, розуміють, що сенс буття не обмежується земним життям, яке є лише підготовкою до життя вічного.

Може тому так багато в храмі парафіян, адже приходять сюди не тільки хворі чи співробітники шпиталю, а й ті, хто мешкає по сусідству. Особливо багато молоді - зокрема хор, паламарі.

Чимало встиг зробити отець Михаїл за 9 років свого служіння. Силами доброчинців поставили іконостас. 2008 року завершили розпис храму завдяки допомозі керівництва МВС на чолі з міністром.

При храмі працює недільна школа та проводяться заняття з тлумачення Євангелія, в роботі яких допомагають віруючі, зокрема парафіянка Юлія Литвина, вчителька сусідньої школи.

Та на досягнутому зупинятися не збираються, в перспективі планується перебудувати та розширити храм, адже, з Божою допомогою, кількість парафіян постійно збільшується.

Не менш цікавою для висвітлення проблеми душпастирської опіки хворих правоохоронців здалася нам історія каплиці в ім’я святого Апостола Луки при госпіталі Головного Управління МВС України. Тісна співпраця розпочалася 2004 року з підписання Угоди про співпрацю між керівництвом шпиталю та Українською Православною Церквою.

Саму каплицю, побудовану на кошти ГУ МВС, освятили лише 2008 року, та за досить невеликий час свого існування вона стала відомою в усьому місті. Адже лише за рік у храмі побувало вже чотири православних святині, що їх допомогли привезти в Київ представники ГУ МВС України.

Настоятель храму отець Ярослав веде активну роботу з душпастирської опіки хворих не лише в шпиталі, а й у сусідньому з ним Інституті педіатрії, акушерства та гінекології, де входить до складу Ради з медичної етики, представники якої, до речі також є парафіянами храму в ім'я святого апостола Луки.

А нещодавно, з благословення намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архієпископа Вишгородського Павла, госпіталю ГУ МВС було надано благодійну допомогу продуктами харчування з підсобного господарства монастиря.

Сподіваємося, що закладений фундамент душпастирської опіки хворих у подальшому сприятиме активному розвитку цього служіння, адже Церква споконвіку опікувалася людським здоров'ям. Сам Спаситель лікував людей духовно та тілесно, супроводжуючи проповіді Євангелія зціленнями, що являли собою Його владу долати гріх. Адже будь-яке справжнє зцілення та лікування є сопричасним диву зцілення силою благодаті Святого Духа, що здійснюється в Церкві Христовій через Євхаристію.

За наданий матеріал дякуємо редакції часопису «Віра і честь»

   
Храм в ім’я святого Георгія Побідоносця

Храм в ім’я святого Георгія Побідоносця
Храм в ім’я святого апостола Луки

Храм в ім’я святого апостола Луки