УКР РУС  


 Главная > Публикации > Межконфессиональный диалог  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 215 посетителей

Теги
забобони Приїзд Патріарха Кирила в Україну Президент Віктор Ющенко молодь Мазепа Церква і медицина Священний Синод УПЦ милосердя Патріарх Алексій II автокефалія Доброчинність секти педагогіка краєзнавство Голодомор діаспора комуністи та Церква монастирі та храми України Києво-Печерська Лавра Ющенко УГКЦ церква і суспільство церква та політика постать у Церкві Археологія та реставрація вибори розкол в Україні церковна журналістика УПЦ КП Католицька Церква іконопис Церква і влада 1020-річчя Хрещення Русі шляхи єднання Предстоятелі Помісних Церков конфлікти Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і політика Вселенський Патріархат українська християнська культура


Рейтинг@Mail.ru


ЛУЦЬК. Форум «За єдину помісну Українську Православну Церкву» став черговим антицерковним політичним заходом

  20 марта 200716 березня митрополит Луцький і Волинський Нифонт провів прес-конференцію, на якій дав свою оцінку події, що мала місце 12 березня. Того дня у Луцьку під назвою «За єдину помісну Українську Православну Церкву» відбувся Волинський церковно-громадський форум, ініціаторами якого стали єпископ Луцький і Волинський Михаїл (УПЦ-КП), міський голова Богдан Шиба та представники семи обласних національно-патріотичних політичних партій.

«Форум, який відбувся в Луцьку, організований політичними силами Волині за підтримки Луцько-Волинської єпархії УПЦ КП, вважаємо антицерковним політичним заходом, - зазначив владика Нифонт. - Зважаючи на активну участь у ньому представників влади міського і обласного рівнів, він є неприйнятним, згідно Конституції України, втручанням держави у справи Церкви. А заклики щодо проведення подібних заходів по всіх районах області є такими, що загострюють міжконфесійну ситуацію і призведуть до активізації міжправославної конфронтації у ряді населених пунктів Волині». «На форумі обговорювалося питання не про єдність Церкви, а про те, якою поганою є Українська Православна Церква, - підкреслив митрополит Нифонт. - Вважаємо образливими і такими, що порушують конституційні права віруючих на свободу віросповідання та не відповідають гідності звання християнина, вислови виступаючих про те, що духовенство і віруючі канонічної Церкви є "зрадниками, зайдами, окупантами, ворогами України, агентами ФСБ Російської Федерації, прихильниками дестабілізації політичного життя держави". Не погоджуємося з неправдивими свідченнями і посиланнями на певні факти в доповідях учасників форуму, в яких неодноразово лунали неаргументовані образи і порівняння на адресу єпископату Української Православної Церкви», - зазначив владика.

Він також підкреслив, що заклики, ніби церква має бути для українця, свідчать про необізнаність організаторів-політиків у церковних справах. Автокефалія дається по території, а не по національності. А на території України живуть різні національності, які єднаються в Церкві Христовій, а не в політично свідомій релігійній організації. Церква - це Тіло Христове, в якому через любов до ближнього ми єднаємось з Богом Творцем.

Згідно канонів Вселенського Православ'я у вирішенні церковних питань беруть участь члени церкви, а не політичні сили, які не мають права нав'язувати Церкві свої погляди та переконання. Проте робота форуму показала інше: політики, які не можуть зацікавити людей економічними планами й програмами, вирішили знову посварити українців, прикрившись лозунгами «За єдину помісну Українську Православну Церкву». А прихильники КП, користуючись нагодою, намагаються легалізувати своє правове становище у православному світі.

Природна властивість Церкви Христової - єдність. А тому розкол в Церкві - це не просто біда нації, країни чи безпосередньо кожної родини, а й трагедія всього Вселенського Православ'я.

«Бажаємо всім у ці дні святого Великого посту припинити чвари і розбрат, а принісши Господу своє покаяння в гріхах, почати жити в Бозі і в славу Господню», - сказав на завершення митрополит Нифонт.

Прес-служба Волинської єпархії