УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 144 посетителей

Теги
1020-річчя Хрещення Русі Археологія та реставрація Ющенко Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і влада забобони українська християнська культура автокефалія Священний Синод УПЦ Києво-Печерська Лавра милосердя Президент Віктор Ющенко церква та політика конфлікти Доброчинність педагогіка Голодомор Церква і політика Церква і медицина Митрополит Володимир (Сабодан) церква і суспільство діаспора Вселенський Патріархат розкол в Україні шляхи єднання секти Предстоятелі Помісних Церков Католицька Церква постать у Церкві УГКЦ молодь УПЦ КП монастирі та храми України комуністи та Церква краєзнавство церковна журналістика іконопис Мазепа Патріарх Алексій II вибори


Рейтинг@Mail.ru


КИЕВ. Состоялся круглый стол «Исполнение Украиной обязательств, которые следуют из ее членства в Совете Европы»Відкрив засідання круглого столу «Виконання Україною зобов'язань, що випливають з її членства у Раді Європи» директор Держдепартаменту у справах релігій Ігор Бондарчук. Він окреслив проблеми, що стоять перед Держдепартаментом сьогодні, шляхи їх вирішення, а також проблематику виконання обов'язків, що стоять перед Україною, зважаючи на те, що рекомендовано Парламентською Асамблеєю Ради Європи. Як відомо, Україна є членом Ради Європи з 1995 року, це означає дотримання принципів верховенства права, демократичних засад і дотримання прав і свобод людини. За цей час український уряд підписав 21 конвенцію і 3 угоди.

Окрім провідних політиків, соціологів, правознавців, істориків, релігієзнавців участь у засіданні взяли також представники традиційних християнських конфесій і релігійних організацій, які є постійними членами Всеукраїнської ради церков. З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира Українську Православну Церкву на форумі представляли протоієрей Василій Заєв - його доповідь була присвячена шляхам вдосконалення системи релігійної освіти в нашій країні, та співробітник Синодального військового відділу УПЦ диякон Віктор Яценко.

Сьогодні перед Україною стоїть чимало завдань, які необхідно виконати для остаточного подолання правового нігілізму в державі. Більшість доповідачів - правознавців і релігієзнавців погодилися з думкою, що сьогодні держава вичерпала адміністративні можливості врегулювання проблем, пов'язаних зі свободою совісті - залишився лише законодавчий рівень.

Доповідачі також торкнулися теми реституції церковного майна. Це питання сьогодні активно порушується представниками церков, але держава так і не змогла створити правовий механізм, що допомагав би втілювати у життя наказ Президента України, який вийшов у березні 2002 року, про повернення релігійним організаціям власності. Реституція земель церквам є досить складною проблемою, сьогодні фахівці Міністерства юстиції навіть не можуть уявити собі моделі такої реституції.

Під час зустрічі піднімалося питання про задоволення релігійних потреб військовослужбовців. Сьогодні Рада Європи не ставить перед Україною вимог щодо введення інституту капеланства, але він є абсолютно притаманною ознакою демократичних держав і цілком випливає із принципу свободи совісті.

Інформація Синодального військового відділу УПЦ