УКР РУС  


 Главная > Новости > > По регионам > СНГ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 79 посетителей

Теги
Вселенський Патріархат Києво-Печерська Лавра іконопис Патріарх Алексій II 1020-річчя Хрещення Русі українська християнська культура постать у Церкві церква і суспільство комуністи та Церква милосердя секти церква та політика Церква і медицина розкол в Україні Археологія та реставрація діаспора Президент Віктор Ющенко Церква і влада Ющенко Предстоятелі Помісних Церков краєзнавство УПЦ КП Католицька Церква УГКЦ молодь шляхи єднання педагогіка вибори Церква і політика Приїзд Патріарха Кирила в Україну Мазепа Голодомор автокефалія Доброчинність конфлікти церковна журналістика Митрополит Володимир (Сабодан) монастирі та храми України Священний Синод УПЦ забобони


Рейтинг@Mail.ru


РОССИЯ. «Мы становимся естественными союзниками с католиками», – считает представитель Русской Православной ЦерквиСекретар з міжхристиянських відносин Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату священик Ігор Вижанов, який входив у делегацію Московського Патріархату на 9-й сесії Змішаної комісії з богословського діалогу між Православною й Римсько-Католицькою Церквами в Белграді, так оцінив нинішній стан православно-католицьких відносин: «З початку свого понтифікату Бенедикт XVI заявив про те, що поліпшення відносин з Православною Церквою є для нього одним з пріоритетів. Справді, необхідність у цьому давно назріла: позиції наших Церков з багатьох питань природно зближуються перед лицем тих ліберальних тенденцій, які набирають усе більшу силу в протестантському світі. Ми стаємо природними союзниками з католиками, тому усунення якихось складностей у наших відносинах є необхідною умовою для більш ефективного співробітництва.

Серед прикладів такого співробітництва назву презентацію компендіуму соціальної доктрини Католицької Церкви, що відбулася рік тому в Москві, та конференцію «Дати душу Європі», організовану в травні цього року у Відні Папською радою з культури, Відділом зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату і фондом «Pro Oriente». Учасники віденського форуму засвідчили подібність підходів Руської Православної та Римсько-Католицької Церков у деяких питаннях, що стосуються культури, етики й моралі.

Відносини з католиками в Росії, на жаль, далекі від ідеалу. І мені здається, що для їхнього врегулювання потрібна якась зміна способу дії в Росії з католицького боку. Адже більшість католицького духовенства є в нашій країні гістьми, а гості мають враховувати думку господарів, тобто релігійної більшості. На офіційному рівні з цим усі погоджуються, але на практиці, я вважаю, нам ще не вистачає взаємодії.

Хотілося б, аби, здійснюючи свою діяльність у Росії, католики частіше, згідно з документом комісії «Pro Russia» від 1992 року, контактували з нами. Я маю на увазі не якийсь контроль за їхніми діями, а відкриті щирі відносини, які мають бути між нами. Якщо в нас буде такий діалог, то не залишиться місця взаємним підозрам і побоюванням.

Хотілося б дати позитивну оцінку діяльності апостольського нунція в Російській Федерації архієпископа Антоніо Менніні. За три з половиною роки служіння в Росії він зробив багато кроків назустріч нашій Церкві. Він відвідує багато єпархій РПЦ, багато спілкується з православними архієреями та священиками», - заявив представник Московського Патріархату.

Релігія і суспільство