УКР РУС  


 Главная > Новости > Межконфессиональные отношения  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 298 посетителей

Теги
церква і суспільство УПЦ КП розкол в Україні українська християнська культура церковна журналістика педагогіка Церква і медицина іконопис Археологія та реставрація Мазепа 1020-річчя Хрещення Русі Києво-Печерська Лавра Патріарх Алексій II автокефалія діаспора Священний Синод УПЦ секти комуністи та Церква церква та політика Вселенський Патріархат Католицька Церква конфлікти Церква і політика монастирі та храми України Приїзд Патріарха Кирила в Україну забобони вибори Ющенко Церква і влада шляхи єднання Президент Віктор Ющенко Доброчинність краєзнавство милосердя Предстоятелі Помісних Церков УГКЦ Голодомор постать у Церкві молодь Митрополит Володимир (Сабодан)


Рейтинг@Mail.ru


ВОЛИНЬ-ЗАКАРПАТТЯ. Керіники християнських церков вимагають від органів державної влади вплинути на діяльність різних сект

  27 декабря 2007Експерт Інституту релігійної свободи Максим Васін, доктор філософських наук, віце-президент Асоціації релігієзнавців Людмила Филипович, пастор, голова Української асоціації релігійної свободи Петро Ганулич та керівник департаменту Міжнародної громадської організації "Міжнародна антитерористична єдність" Олег Бай, які взяли участь у прес-конференції "Свобода віросповідань в Україні: проблеми, загрози", що відбулася в УКРІНФОРМі 26 грудня , відзначили нову якість духовного життя в нашій країні - віруючі, незалежно від їхньої церковної приналежності, перестали бути гнаними людьми, як це було в недавні комуністичні часи. Однак проблеми міжконфесійної злагоди, наголошували вони, час від часу даються взнаки. Про це повідомляє видання «Закарпаття online».

Петро Ганулич, зокрема, представив журналістам звернення, підписане керівниками християнських церков Волинської та Закарпатської областей до обласних та районних адміністрацій, в якому вони вимагають від органів державної влади «покласти край насиллю над православним народом з боку різних сект» і запровадити неділю як єдиний день відпочинку для всіх християн, незалежно від їх віросповідання.

Україна разом із незалежністю здобула унікальний дар свободи совісті і віросповідань, які належать до фундаментальних прав людини, наголосила Людмила Филипович. Вона вважає, що «ніхто не може обмежувати в таких правах представників "нетрадиційних" церков, які вносять у розвиток суспільної справи свою вагому лепту. У кожного своя дорога до Неба».

Максим Васін зазначив, що Закон України «Про свободу совісті і релігійні організації» потребує вдосконалення, оскільки високий темп життя ставить перед багатьма людьми суттєві проблеми, які слід вирішувати вже сьогодні. До них він, зокрема, відніс єдиний порядок державної реєстрації культових та релігійних організацій, відкриття релігійних навчальних закладів. Тому Українська асоціація релігійних свобод великі сподівання покладає на нинішній склад Верховної Ради, який, на їх думку, зможе навести лад у церковному житті країни.

Закарпаття online