УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 168 посетителей

Теги
Доброчинність вибори 1020-річчя Хрещення Русі УГКЦ УПЦ КП педагогіка краєзнавство забобони Священний Синод УПЦ секти Президент Віктор Ющенко конфлікти шляхи єднання церква та політика монастирі та храми України іконопис церковна журналістика Києво-Печерська Лавра комуністи та Церква українська християнська культура розкол в Україні Католицька Церква Ющенко Вселенський Патріархат Голодомор Археологія та реставрація молодь Патріарх Алексій II автокефалія постать у Церкві Предстоятелі Помісних Церков Церква і політика Церква і медицина Приїзд Патріарха Кирила в Україну Мазепа Церква і влада милосердя діаспора церква і суспільство Митрополит Володимир (Сабодан)


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ-МОСКВА. УПЦ КП закликає Помісний собор РПЦ визнати Українську Православну Церкву автокефальною

  27 января 2009Синод УПЦ КП закликає Помісний собор Руської Православної Церкви визнати «Українську Церкву автокефальною і цим припинити її тривале розділення». Таке рішення Синод УПЦ КП ухвалив на засіданні минулої неділі, повідомляє УНІАН.

В УПЦ КП нагадують, що ще 1-3 листопада 1991 р. Собор Української Православної Церкви прийняв рішення про необхідність автокефального статусу УПЦ і направив відповідне прохання до Священноначалія РПЦ: «Архієрейський собор РПЦ, який засідав 31 березня - 4 квітня 1992 р., ухвалив передати розгляд питання про автокефалію УПЦ на черговий Помісний собор РПЦ. Питання і досі не розглянуто, бо відтоді помісні собори РПЦ не скликалися». 21 січня 2009 р. лідер УПЦ КП Філарет Денисенко направив на адресу Помісного Собору РПЦ лист із проханням «визнати Українську Церкву автокефальною і цим припинити її розділення», зазначають в УПЦ КП.

«Собор Української Православної Церкви, що проходив у Києво-Печерській лаврі 1-3 листопада 1991 р., прийняв історичне рішення про необхідність буття УПЦ як автокефальної Церкви. Собор констатував, що для автокефального буття Української Церкви є цілком достатні підстави. Початки Київської Церкви закладені святим апостолом Андрієм Первозванним, більш як тисячу років нараховує історія Київської митрополії, що довела свою вірність православ'ю в складних умовах протидії іншославної експансії й державному атеїзму. Наша Церква має багатий богословський досвід, про що свідчить, наприклад, плідна діяльність Києво-Могилянської академії... Переважна більшість жителів України (близько 25 мільйонів) уважають себе православними християнами. З 1991 р. Україна існує як незалежна держава. Це - лише частина тих чинників, сукупність яких, на основі канонів і історичних прецедентів, є передумовою для автокефального буття Церкви», - наголошується у зверненні.

У документі звертається увага на те, що в минулому Руська Православна Церква визнавала автокефальними Православні Церкви в Польщі, Чехословаччині й Америці. «Якщо за цими Церквами було визнане право автокефалії, то відмова від визнання автокефалії Української Православної Церкви означатиме, що братня Російська Церква в цьому питанні керується не церковними, а далекими від церкви політичними мотивами, застосовуючи подвійні стандарти й вносячи в життя церкви гордовитість мирської влади (8 правило III Вселенського собору)», - підкреслюється у зверненні.

Водночас в УПЦ КП усвідомлюють, що шлях автокефалії «може бути для багатьох важким і хворобливим, як важким і хворобливим був шлях подолання поділу Російської Церкви, що завершився відновленням молитовного спілкування між Московським Патріархатом і РПЦ Закордоном (РПЦЗ)». І закликають згадати «свій біль, що заподіював поділ», і «свою радість, викликану єднанням». «І ви зрозумієте, що такий же біль відчуває розділена Українська Церква й на таке ж єднання, як єдина Церква українського народу, вона сподівається», - зауважують в УПЦ КП.

«Якщо Помісний собор не знайде в собі сил і мужності прийняти вищезазначені рішення - ми, уповаючи на милість Божу, будемо й далі очікувати того, що в інших архіпастирів і пастирів віднайдуться такі сили й мужність. Разом із тим, ми молимося, щоб діяння вашого Помісного собору дійсно були згодні з волею Духа Святого й принесли мир і єдність Українській Церкві», - наголошується у зверненні Синоду УПЦ КП до Помісного собору РПЦ.

УНІАН