УКР РУС  


 Главная > Новости > > По регионам > СНГ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 85 посетителей

Теги
Католицька Церква 1020-річчя Хрещення Русі милосердя шляхи єднання Києво-Печерська Лавра Патріарх Алексій II забобони Археологія та реставрація Доброчинність церковна журналістика педагогіка діаспора комуністи та Церква краєзнавство автокефалія церква та політика Президент Віктор Ющенко молодь секти монастирі та храми України Вселенський Патріархат Предстоятелі Помісних Церков Церква і влада вибори Мазепа УПЦ КП Митрополит Володимир (Сабодан) Приїзд Патріарха Кирила в Україну конфлікти українська християнська культура церква і суспільство УГКЦ Священний Синод УПЦ розкол в Україні іконопис постать у Церкві Голодомор Церква і медицина Церква і політика Ющенко


Рейтинг@Mail.ru


РОССИЯ-СЕРБИЯ. Митрополиту Амфилохию (Радовичу) — одному из виднейших современных богословов — присвоена степень почетного доктора богословия МДА22 січня у Великій актовій залі Московської духовної академії (МДА) відбулося вручення диплома почесного доктора богослов'я Honoris Causa видатному сербському богослову, митрополитові Чорногорському і Приморському Амфілохію (Радовичу). Ступінь був присуджений рішенням Ученої Ради МДА, яке затвердив Святійший Патріарх Московський і всієї Русі Олексій II.

У присутності професорсько-викладацької корпорації і студентів диплом вручав ректор Московських духовних шкіл архієпископ Верейський Євгеній.

Митрополит Чорногорський і Приморський Амфілохій (Радович) є одним із найвизначніших сучасних православних богословів світового масштабу. Його богословські праці відомі в усьому світі, однак російською мовою виданий тільки невеликий збірник робіт.

Владика Амфілохій народився в день Різдва Христового, 7 січня 1938 року в невеликому селі Баре Радовича в родині нащадків воєводи Міни Радовича, одного зі знаменитих чорногорських вождів XIX століття, і був хрещений з ім'ям Рісто (Христос).

Закінчивши в рідному селі середню школу, він вступив у Бєлградську духовну академію святого Сави і, одержавши в 1962 році диплом, продовжив навчання на філософському факультеті Бєлградського університету за фахом класична філологія. На духовне життя владики Амфілохія виплинули отець Іустин (Попович) та афонський старець Паїсій.

Після закінчення навчання в Бєлграді майбутній митрополит продовжив навчання в Берні (Швейцарія) і Римі. Сім років свого життя він провів у Греції, де прийняв чернецтво і в Грецькій Православній Церкві був висвячений на священика. Тут, у Греції, він захистив докторську дисертацію, присвячену святителеві Григорію Паламі ( грецькою мовою). Один рік ієромонах Амфілохій провів на Святій Горі, звідки його направили на викладання у Свято-Сергієвський інститут у Парижі, а з 1976 року став викладачем на кафедрі православної педагогіки в Бєлградській духовній академії святого Іоанна Богослова.

30 грудня 1991 року ієромонах Амфілохій був возведений у сан митрополита Чорногорського і Приморського, Зетсько-Брдського і Скендерійського.

Владика володіє російською, грецькою, італійською, німецькою і французькою мовами, є членом Союзу письменників Сербії та Чорногорії.

Бібліографія:

«Таємниця Святої Трійці за вченням святителя Григорія Палами», «Значення Літургії», «Синаїти та їхній вплив на духовне життя Сербії XIV століття», «Духовний рух Філокалії в XVII і початку XIX століття», «Духовне значення храму святого Сави в Бєлграді (на Врачарі)», «Преподобний Рафаїл Банатський», «Повернення до чистоти душевної», «Основи православного виховання»; «Святосавський просвітительський переказ і просвітянство Досифея Обрадовича», збірник віршів «Агнець Спаситель», «Історичний огляд тлумачень Старого Завіту». У перекладі митрополита Амфилохия із сербської мови на грецьку опубліковані наступні добутки: єпископ Микола (Велимирович): «Кассиана»; архімандрит Иустин (Попович): «Житіє святих Симеона і Сави». У перекладі з грецької на сербську опубліковані: схимонах Паїсій: «Старець Арсеній Каппадокийський»; Іоанн (Зізулас), митр.: «Від маски до особистості»; «Премудрості Соломонові», «Древній патерик», «Проповіді святителя Григорія Палами». Його перу належать інші численні наукові праці, нариси і проповіді, опубліковані в журналах «Светигора» та «Євангельський будівельник».

Митрополитові Амфілохію (Радовичу) за допомогою духовенства і народу вдалося відновити багато церков і монастирів, збудувати нові. Зросла кількість священиків і монахів. З 1992 року в Цетині починає видаватися журнал Чорногорсько-Приморської митрополії «Светигора». Видавництво «Светигора» здійснює активну видавничу діяльність. З 1992 року в Цетині відновила своє існування Духовна академія, закрита комуністами 1945 року. У 1998 році розпочало свою роботу радіо «Светигора».

У 1993 році митрополію вперше в історії відвідали Патріархи - Варфоломій Константинопольський, Олексій II, Святійший Патріарх Московський і всієї Русі, який разом зі Святійшим Сербським Патріархом Павлом освятив фундамент храму Воскресіння Христового в столиці Чорногорії Подгориці. 1993 року, знову ж уперше в історії, у Чорногорсько-Приморській митрополії на Цетині та в монастирі Острог відбувся позачерговий архієрейський Собор СПЦ. Духовно-місіонерська служба митрополії відкриває духовні центри та магазини духовної літератури. Створено кілька церковних хорів по всій Чорногорії. Почато відновлення знаменитого монастиря Подмаїне, який понад 150 років був у запустінні, монастиря святого архангела Гавриїла поблизу міста Тіват і багатьох інших. Усе це робиться багато в чому завдяки архіпастирським старанням преосвященного Амфілохія, митрополита Чорногорського і Приморського.

Сайт МДА