УКР РУС  


 Главная > Новости > > По регионам > Европа  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 109 посетителей

Теги
діаспора Ющенко Доброчинність Приїзд Патріарха Кирила в Україну церковна журналістика Києво-Печерська Лавра вибори секти Патріарх Алексій II автокефалія Католицька Церква церква і суспільство іконопис Археологія та реставрація монастирі та храми України конфлікти молодь комуністи та Церква Церква і медицина Голодомор розкол в Україні 1020-річчя Хрещення Русі Мазепа церква та політика краєзнавство Церква і політика шляхи єднання Церква і влада Президент Віктор Ющенко УГКЦ українська християнська культура Священний Синод УПЦ педагогіка Митрополит Володимир (Сабодан) Предстоятелі Помісних Церков Вселенський Патріархат милосердя забобони постать у Церкві УПЦ КП


Рейтинг@Mail.ru


ЛАТВИЯ. Священнослужители обеспокоены поправками к Уголовному кодексу и реорганизацией Управления по делам религии

  15 февраля 2007У Ризі відбулося засідання Ради з духовних питань,  яке провів Прем'єр-міністр Латвії Айґарс Калвітіс. На засіданні глава Кабінету Міністрів, Міністр юстиції й глави найбільших християнських конфесій обговорили ряд серйозних питань, у тому числі й виправлення до Кримінального закону.

У зустрічі взяли участь глава Латвійської Православної Церкви митрополит Олександр (Кудряшов), глава Латвійської Євангелічно-Лютеранської Церкви архієпископ Яніс Ванаґс, глава Римо-Католицької Церкви Латвії кардинал Яніс Пуятс та інші.

Священнослужителі стурбовані двома подіями - виправленнями до Кримінального кодексу Латвійської республіки, а також реорганізацією Управління у справах релігії.

«Нас тривожать майбутні зміни в Кримінальному законі, оскільки ми бачимо, що з нього передбачено виключити відповідальність за наругу й приниження релігійних почуттів. Це прямо зачіпає життя та інтереси Церкви. Юридичне бюро сейму неодноразово нам пояснювало, що при розробці виправлень, які стосуються громадських організацій, потрібно враховувати і їхню думку. Проте, на жаль, доводиться констатувати, що із Церквою такі переговори не велися», - говориться в листі, яке направлене прем'єру від імені Ради з духовних питань.

Нагадаємо, найближчим часом на розгляд латвійського парламенту буде винесений законопроект про зміни в Кримінальному кодексі. Якщо ці зміни набудуть чинності, можлива кримінальна відповідальність, наприклад, навіть за критику способу життя представників сексуальних меншостей. Виправлення необхідні для того, щоб кожний житель Латвії міг почувати себе впевнено, і його б поважали, незважаючи на стать, вік, соціальний стан, політичне переконання, сексуальну орієнтацію, релігію, расу, національність або які-небудь інші відмінності.

Зміни в статті 78 спрямовані на зміцнення боротьби проти расизму, антисемітизму й ненависть подібного роду. Разом з тим стаття 78 доповнена приміткою - релігійна приналежність. Це доповнення обґрунтовується тим, що релігійні представники утворюють великі групи людей, які по суті відносяться до зазначених у статті 78 порушень. Те, що релігійна приналежність є особливим розходженням, доведено також наявними на сьогоднішній день у світі конфліктами.

У Латвії необхідно затвердити норми Кримінального кодексу, щоб вони відповідали існуючим у світі. Разом зі змінами в статті 78 передбачаються зміни й у статті 150. Беручи до уваги, що релігійна приналежність у сучасному суспільстві не єдина причина обмежень або позбавлення прав особистості, необхідно в статті 150 визначити також і інші відмінності, за допомогою яких ставлення до особистості може бути відмінним, таким чином, порушуючи гарантовані права.

Зміни припускають залишити відкритим перелічення розходжень, за якими відбувається обмеження прав особистості, щоб норми Кримінального закону охопили всі можливі в майбутньому злочинні дії з метою, зазначеною в статті.

Blagovest-info.ru