УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 146 посетителей

Теги
Ющенко постать у Церкві Доброчинність Католицька Церква церковна журналістика краєзнавство УГКЦ вибори Церква і медицина Священний Синод УПЦ Церква і політика діаспора Предстоятелі Помісних Церков милосердя автокефалія монастирі та храми України розкол в Україні іконопис комуністи та Церква Археологія та реставрація Києво-Печерська Лавра 1020-річчя Хрещення Русі Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква та політика УПЦ КП Мазепа Патріарх Алексій II церква і суспільство українська християнська культура Президент Віктор Ющенко Голодомор забобони шляхи єднання конфлікти Вселенський Патріархат молодь Митрополит Володимир (Сабодан) педагогіка Церква і влада секти


Рейтинг@Mail.ru


«Час 2000» (Чернівці): Жертви "зеленого змія"

 

«Час 2000» (Чернівці), Роман Килим, 11 сiчня 2007

Вийшли на фінішну пряму Новорічно-Різдвяні свята, що їх на Буковині звикли святкувати з розмахом. Обов'язковим їхнім атрибутом є, звичайно, чимала кількість алкоголю, яким запасаються майже всі, адже у наш час важко знайти людину, яка час від часу не вживала б спиртного. На щастя, переважна більшість співгромадян, як-то кажуть, знає міру. Щоправда, є і такі, кому у таких випадках потрібна кваліфікована медична допомога. Про те, як припинити новорічний запій та запобігти алкогольному психозові (у народі "біла гарячка"), ми цікавилися у головного лікаря Чернівецької обласної психіатричної лікарні В'ячеслава Калуцького.

АНАТОМІЯ ЗАПОЮ

За словами Віктора Калуцького, основною причиною надмірного вживання алкоголю і, як наслідок, алкоголізму, запою та алкогольного психозу є соціальна невлаштованість людей. Особливо це стосується мешканців сільської місцевості. Адже їхні дружини - на заробітках за кордоном, для чоловіків найчастіше на селі роботи нема та ін. Вживають спиртне майже безперервно, і настає алкогольна інтоксикація. Коли ж потрапляння до організму алкоголю різко припиняють, починається алкогольний психоз, котрий характеризується слуховими та зоровими галюцинаціями.

Щоправда, алкогольний психоз, або алкогольний делірій (delirium tremens), не зустрічається у людей, котрі просто час від часу вживають алкоголь. Він розвивається лише на фоні характерних для алкоголіків змін, причому алкоголізм має бути вже принаймні другої стадії (із трьох можливих). Алкоголізм - фізична залежність від спиртного. І наслідком цієї залежності є похмільний синдром. Він значно різниться від простого похмілля, котре хоча б раз в житті відчував кожен з нас. Похмілля алкоголіка - це страждання організму від відсутності етилового спирту в крові, і єдиний спосіб полегшити його стан - це випити ще. Супроводжується такий стан порушенням переважної більшості функцій організму від травної до опорно-рухової. Внаслідок прямого токсичного враження масово гинуть і розкладаються клітини печінки і підшлункової залози, а їхній вміст знову потрапляє у кров. Новий прийом алкоголю перекриває наслідки попереднього. Аби запобігти цим, м'яко кажучи, неприємним відчуттям, людині достатньо постійно бути нетверезою, оскільки коли настає тверезість, все починається знову. Це і є запій, коли людина змушена пити щодня, адже варто лише зупинитися - і настає розплата за усі дні вживання алкоголю. Отже, чим більше п'єш, тим важче зупинитися. Через тиждень-другий (у всіх буває по-різному), іноді й через кілька місяців - повне виснаження організму. Пити людина вже більше не може. Внаслідок прямого токсичного ураження мозку та порушення його нейрохімії наступає алкогольний психоз. Людина не може ні пити, ні їсти, ні спати. З'являються стривоженість, безпричинний страх.

"БІЛОЧКА" ЗАЗВИЧАЙ ПРИХОДИТЬ ВВЕЧЕРІ...

Зазвичай алкогольний психоз починається ввечері, хоча спершу у денні часи страх відступає. Далі галюцинації вже не припиняються. Видіння зазвичай яскраві. У глибині свідомості хворий навіть може розуміти, що такого бути не може, але ж він це бачить та чує! Людині здається, що вона постійно чує різні звуки. Це може бути звук увімкненого мотора, постукування, бряцання, шарудіння, скрип підлоги. А ввижаються найчастіше тварини, комахи, плазуни: коти, собаки, коні, таргани, павуки, змії. Причому всі ці тварини можуть мати незвичний, фантасмагоричний, неприродно великий та загрозливий вигляд. Тобто видіння несуть у собі загрозу, від якої хворий намагається захиститися усіма можливими засобами. Ввижаються також і чорти або істоти, схожі на них. Тобто все, на що здатний "проспиртований" та виснажений людський мозок. У такому стані хворий є особливо небезпечним і може завдати шкоди собі та оточуючим. Відомі випадки, коли чоловік намагався вбити дружину, бо вона здавалася йому чимось іншим, приміром, однією з істот, згаданих вище. Одному чоловікові ввижалося, що його намагався наздогнати та затоптати вогняний кінь.

Характерні також і напади параної. Хворий поводиться неадекватно - постійно кудись втікає, ховається, волає про те, що за ним хтось біжить та хоче вбити. Після виходу з першого психозу пацієнти зазвичай чудово пам'ятають все, що вони бачили, і дуже яскраво все описують. Далі психози стають важчими, і хворий майже нічого про них не пам'ятає.

Частенько симптом "білої гарячки" має професійне забарвлення. Приміром, якщо хворий працює двірником, він може цілісінький день ходити вулицею з уявною мітлою, підмітаючи її. Причому не звертає жодної уваги на зовнішній світ та людей.

... І ВІД НЕЇ ЧАСТО ПОМИРАЮТЬ

Торік від алкогольного психозу в обласній психіатричній лікарні померло 45 людей, це близько 5 % від загальної кількості пацієнтів, що потрапляють з цією недугою. Це ті, допомогти котрим професійний персонал лікарні вже просто не може. Врятувати людей можна лише крапельницею, але буває, що патологія вже незворотна (серцева декомпенсація, набряк мозку, судомні напади). Як алкоголізм, так і алкогольний психоз останнім часом дуже помолодшали. А починається все з частого вживання молоддю слабоалкогольних напоїв та пива. Далі через нестачу грошей вживають неякісний міцний алкоголь, який зазвичай і є причиною "білої гарячки".

РЕАБІЛІТУВАТИ ХВОРИХ НІДЕ І НЕМА КОМУ

У Чернівецькій обласній психіатричній лікарні приймають хворих на алкогольний психоз одразу після того, як вони занедужають. Є і реанімаційне відділення. Але утримувати їх там довго нема змоги, адже на вільне місце завжди є достатньо пацієнтів. Після виходу з лікарні людина, ще не може цілком адаптуватися до навколишнього світу, і добре, якщо у пролікованого пацієнта є люблячі родичі. Якщо ж ні, він повертається до вживання алкоголю, а кожен наступний запій важчий за попередній, відповідно і наслідки складніші. У Європі для таких людей є спеціалізовані реабілітаційні центри, у нас же вони гинуть на вулицях, бо рідні та близькі з часом просто не витримують та залишають їх без нагляду.

Самі ж представники влади від котрих залежить фінансування, до психіатричної лікарні з діагнозом "алкогольний психоз" не потрапляють, хоча подейкують, що ще з часів розвинутого соціалізму мають звичку отримувати крапельниці у інших лікарнях, маскуючи запої під харчове отруєння, або безпосередньо на дому.

 

ВНИМАНИЕ! Редакция "Православия в Украине" оставляет за собой право не соглашаться с содержанием статей, публикуемых в разделе "Мониторинг СМИ". Статьи публикуются в редакции первоисточника.