УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 141 посетителей

Теги
Церква і медицина Патріарх Алексій II монастирі та храми України українська християнська культура секти забобони Церква і політика Археологія та реставрація Католицька Церква іконопис краєзнавство Вселенський Патріархат комуністи та Церква милосердя церковна журналістика постать у Церкві УПЦ КП Мазепа Митрополит Володимир (Сабодан) молодь церква і суспільство шляхи єднання педагогіка Предстоятелі Помісних Церков Президент Віктор Ющенко УГКЦ Києво-Печерська Лавра Голодомор Священний Синод УПЦ розкол в Україні Церква і влада вибори Ющенко Доброчинність 1020-річчя Хрещення Русі церква та політика Приїзд Патріарха Кирила в Україну діаспора автокефалія конфлікти


Рейтинг@Mail.ru


«Притвор» (Київ): Православ'я на Львівщині: спільне життя на засадах Христа«Притвор» (Київ), Надія Лучкевич, 14 февраля 2007

Минулої неділі у церкві святого пророка Іллі, що у Трускавці на вулиці Стебницькій, відбулася урочиста святкова літургія за участі високопреосвященнішого владики Августина (архієпископа Львівського і Галицького), преосвященнішого Анатолія (Кагульський і Камрадський із Молдавії) та священиків Дрогобицького благочиння.

Святкова подія відбулася завдяки трьом подіям, які фактично збіглися в часі. Саме цього року виповнюється десять літ з того дня, коли було закладено перший камінь у будівництво храму Української православної церкви у Трускавці.

О. Петро Федак - настоятель храму св. Пророка Іллі:
- Така подія ніколи не забувається. Але основна не та радість була, коли закладався камінь, а коли впершее коли нині покійний Львівський голова В. Чорновіл затвердив дійсність православної громади на теренах Трускавця.

За 10 років на місці закладення першого каменя виросла велична споруда Господнього храму. Олтарна частина церкви розписна повністю. Автор ікон - художник з Дніпропетровська, з яким настоятель храму має намір працювати і надалі. Адже розписі потребують ще стіни в центральній частині будівлі.

Не мало завдань у отця Петра і по впорядкуванні господарської частини. Допомагає йому у роботі другий священик Святоіллінського храму о. Олег, який у неділю 12-го лютого був нагороджений наперсним хрестом.

О. Петро Федак - настоятель храму св. Пророка Іллі:
- У православній церкві є канони нагороди священства, які ніколи ніхто змінити не може. Перша ступінь - це закінчення духовних шкіл (семінарії чи академії), після цього - рукоположення. Після рукоположення через кожних три роки іде певна нагорода. Вона може бути прискорена за подвиги фізичних трудів і служіння.

Свою нагороду о. Олег за клопотанням настоятеля храму отримав достроково, оскільки сумлінно трудиться над спорудженням церкви у Трускавці. Вручаючи наперсний хрест, владика Августин висловив сподівання, що нагорода стане стимулом для подальшого гідного і ревносного служіння церкві.

О. Петро Федак - настоятель храму св. Пророка Іллі:
- Кожна літургія з такою кількістю людей, особливо при служінні архієреїв, наповняє серця всіх людей, можливо навіть далеко віруючи,х радістю. А це, що було багато гостей, в тому числі і мер міста Лев Ярославович Грицак - це для нас теж велика радість, тому що ми стараємось будувати спільне життя, аби воно було побудоване на словах Спасителя: «Майте мир між собою і любов».

Урочистості закінчилися. Попереду - новий рік важкої і сумлінної роботи. У намірах о. Петра цього року розписати центральну частину храму і завершити будівництво господарської споруди, при якій, планується, працюватимуть безкоштовна їдальня для малоімущих та недільна школа для дітей.

 

 

УВАГА! Редакція "Православ'я в Україні" залишає за собою право не погоджуватися зі змістом статей, які оприлюднюються у розділі "Моніторинг ЗМІ". Статті публікуються в редакції першоджерела. 

 

ВНИМАНИЕ! Редакция "Православия в Украине" оставляет за собой право не соглашаться с содержанием статей, публикуемых в разделе "Мониторинг СМИ". Статьи публикуются в редакции первоисточника.