УКР РУС  


 Главная > Публикации > Мониторинг СМИ  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 304 посетителей

Теги
секти молодь Священний Синод УПЦ церква і суспільство Археологія та реставрація конфлікти постать у Церкві Києво-Печерська Лавра іконопис українська християнська культура комуністи та Церква церковна журналістика УПЦ КП діаспора Ющенко Патріарх Алексій II Президент Віктор Ющенко краєзнавство Митрополит Володимир (Сабодан) Голодомор забобони милосердя Доброчинність розкол в Україні монастирі та храми України 1020-річчя Хрещення Русі шляхи єднання Церква і влада вибори Приїзд Патріарха Кирила в Україну педагогіка Католицька Церква церква та політика Церква і медицина Вселенський Патріархат автокефалія Мазепа УГКЦ Церква і політика Предстоятелі Помісних Церков


Рейтинг@Mail.ru


«Час-2000» (Чернівці): Добрі самаритяни зустрілися у Чернівцях«Час-2000» (Чернівці), Катерина Тодорюк, 22 лютого 2007 року

Нещодавно в Чернівецькому обласному онкологічному диспансері відбулася зустріч членів Чернівецької обласної благодійної Спілки Самаритян із німецькими колегами зі Спілки Робочих Самаритян міст Кьольна та Любека. На зустрічі були присутні гості з Німеччини: координатор допомоги Східній Європі Александр Мауц із Кьольна, та доктор медичних наук, професор-анестезіолог Карл-Фрідріг Клотц з Любека, а також виконавчий директор Київського об'єднання Спілки Самаритян України Світлана Левковська, головний лікар обласного онкодиспансеру, доцент БДМУ Анатолій Гонца, начмед онкодиспансеру Віктор Тащук, голова правління Чернівецької обласної благодійної Спілки Самаритян лікар-онкохірург Ілля Тащук.

Обговорювали питання можливості подальшої співпраці, допомоги населенню та втілення європейського досвіду надання соціальних послуг.

Александр Мауц розповів, що Федеральне об'єднання Робочих Самаритян - це найбільша благодійна організація в Німеччині. "Ми ставимо за мету допомогти ближньому. Метою нашої роботи у Східній Європі є надання соціальної допомоги за міжнародними стандартами. Ми маємо свої соціальні служби, починаючи зі швидкої допомоги, соціальних служб для людей похилого віку. Також одним з напрямків роботи є допомога ліквідації катастроф по всьому світу. Однією із сьогоднішніх найкращих програм є підтримка самаритянських організацій в Україні".

На зустрічі прозвучало ряд запитань, які намагалися розкрити гості та господарі.

- Звідки надходять кошти для допомоги у Східній Європі?

- Наші кошти головним чином складаються з членських внесків. Спілка Самаритян у Німеччині налічує понад 2 мільйони членів. Крім того, в нас є пожертви від приватних і юридичних осіб і, звичайно, підтримка з державного бюджету для спеціальних програм. Спілка Робочих Самаритян Німеччини працює вже протягом 15 років і в Східній Європі. Українська спілка Самаритян у Києві - один з наших найкращих і надійніших партнерів у вашій країні, - зауважив у своєму виступі пан Мауц.

- Ваш візит в Україні вперше? Як Ви оцінюєте, чи справді тут потрібна Ваша допомога?

- Вперше ми приїхали до Чернівців 4 роки тому, - згадує професор Клотц. - Наші контакти тоді були на рівні колег-медиків. Ми познайомилися з проблемами онкології, тоді ж і виникла ідея створити організацію за зразком Київської Спілки Самаритян.

Директор Київської Спілки Самаритян Світлана Левковська зазначила: "Ми пишаємося тим, що ми є спадкоємцями громадського руху, в якому люди створюють організацію і своїми членськими внесками незалежно від держави вирішують соціальні проблеми ближніх і в такий спосіб можуть втілювати найкращий і найпередовіший досвід Європи. Прикладом є Київська Спілка Самаритян, яка була створена в 1993 р. Рівень обслуговування є європейський, а категорія - це в більшості соціально незахищене населення: інваліди, люди похилого віку, сироти, онкологічно хворі".

Голова правління Чернівецької обласної Спілки Ілля Тащук поінформував присутніх про те, що 2006 рік - це перший рік роботи спілки, головною метою якої було, крім вирішення організаційних питань, перша допомога онкологічному диспансеру. Також у найближчих планах - впровадження програми допомоги одиноким людям похилого віку. Ця програма розрахована на три роки і буде фінансуватись із двох земель Німеччини, яку представляють наші німецькі колеги і буде функціонувати з лютого у Чернівецькій області. На цю програму вже виділено 81 тисячу євро.

Інша програма, яку ми плануємо налагодити, - це транспортування хворих із лікарні додому і навпаки. Також ми хочемо звернутися до громадськості, до всіх, хто прагне допомагати і залучати людей до нашої благодійної організації. Бюро Чернівецької обласної благодійної Спілки Самаритян знаходиться в обласному онкологічному диспансері (по вул. Червоноармійській). Тут ви можете отримати вичерпну інформацію про діяльність нашої спілки.

Цього року на 43 тисячі гривень було проведено ремонт трьох маніпуляційних кімнат онкологічного диспансеру, що дозволило покращити умови перебування та гідне лікування наших пацієнтів. Із цих коштів 31 тисячу гривень надали німецькі колеги, 7000 - пацієнти та наші друзі, яким ми дуже вдячні. А 5000 гривень надійшли від онкологічного диспансеру.

У свою чергу головний лікар онкодиспансеру Анатолій Гонца зазначив, що він одразу поставився з довір'ям до організації, яка безкорисливо допомагає покращити умови пацієнтів. Завдяки ремонту цих маніпуляційних кімнат у нас з'явилась можливість обладнати їх відповідно до сучасних вимог та гігієнічних норм. Я вважаю, що ця співпраця допоможе вирішити нам разом десятки серйозних проблем. Від імені лікарів, медперсоналу і пацієнтів онкодиспансеру ми щиро вдячні німецьким колегам за допомогу нашій установі.

- У яких ще регіонах України створена Спілка Самаритян?

- Справжні самаритяни - це ті які думають не про свої статки, а про статутні завдання, - наголосила Світлана Левковська. Люди зрозуміли, що від держави неможливо отримати багато. Сьогодні створюються спілки Самаритян у Запоріжжі, Луганську, Вінниці. У Хмельницькому вже створена така спілка. Оскільки люди в Україні завжди були справжніми самаритянами у християнському розумінні цього поняття, а бідних людей набагато більше, ніж заможних, природним є бажання допомогти іншим. Причому, незалежно від віросповідання чи національності, оскільки Спілка Самаритян не є релігійною організацією. І члени Спілки щасливі з того, що можуть бодай якось покращити бідування ближніх.

   ВНИМАНИЕ! Публикации раздела "Мониторинг СМИ" не обязательно совпадают с точкой зрения редакции сайта "Православие в Украине", а являются отражением общественных событий и мнений с целью улучшения взаимопонимания и связей между Церковью и обществом. Статьи публикуются в редакции первоисточника.